Tisková zpráva – tým 4: CAMP

Objevujte krásy architektury a urbanismu online s campuj.online

Centrum architektury a městského plánování (CAMP) muselo v důsledku vládních restrikcí uzavřít své prostory. Program CAMPu se tak přesunul do online prostředí, kde i nadále zásobuje všechny nadšence do architektury a urbanismu řadou přednášek od významných osobností ze světa architektury, nabízí virtuálního průvodce aktuální expozicí CAMPu, a dodává i velkou spoustu tematických článků. Více najdete na campuj.online.

Prvotní účel webu campuj.online spočíval zejména ve zprostředkování služeb tradičně poskytovaných v prostorách CAMPu. I proto si na webu můžete najít velkou řadu přednášek, rozhovorů a diskusí zaměřených na architekturu a městské plánování. Mezi ty nejvýraznější video série, které mohou návštěvníci na webu najít patří Urban Talks – série přednášek od rozličných zahraničních osobností věnujícím se architektuře. Série přednášek Expati s Adamem Gebrianem představuje návštěvníkům české architekty ve službách prestižních zahraničních ateliérů. Pokud se návštěvníci zajímají o předrevoluční architekturu, mohou zde najít sérii přednášek nesoucí název Vladimir 518: Architektura 58-89

Expozice Praha zítra? je pravidelným výstavním cyklem, v jehož rámci se CAMP snaží představit veřejnosti projekty, které by měly výrazným způsobem proměnit tvář Prahy v následujících letech. Veškeré projekty zahrnuté v této expozici jsou rozdělené do pěti skupin – Nové čtvrti, Nová propojení, Nové příležitosti, Nová náměstí a Nové parky. V každé z těchto skupin pak návštěvníci webu najdou 5 projektů. Dohromady se tedy všichni návštěvníci webu mohou seznámit s 25 projekty. K těm je na webu navíc připravena virtuální prohlídka vedená legendárním českým propagátorem architektury Adamem Gebrianem.

Jednou z nejvýrazněji rozvíjených aktivit bylo vytvoření a pravidelné obohacování tematických sérií článků, které virtuální návštěvníky seznamují se širokou škálou témat. Tematická série článků Praha včera zavede návštěvníky webu do unikátního archivu IPR Praha. V sérii Z města do města se návštěvníci vydají na cestu kolem světa v honu za stavbami, které v běžných průvodcích nenajdou. Poznej Prahu přináší šťavnaté tipy na neznámá místa i tajemná zákoutí Prahy. V sérii Cesta z města návštěvníci webu najdou výběr těch nejlepších staveb současné české architektury, které se nacházejí za hranicemi velkých měst. Jak funguje město pak přibližuje to, jak významným způsobem městské plánování ovlivňuje život běžných obyvatel. 

To a mnohem více najdete na webu campuj.online.

Facebook | Instagram | Youtube


Centrum architektury a městského plánování (CAMP) je informační centrum a místo v Praze, jehož úkolem je zlepšit veřejnou diskusi o rozvoji tohoto města. Spadá pod Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy, koncepčního pracoviště pro rozvoj architektury, urbanismu a veřejných prostor Prahy.

Návrat na rozcestník Mediální komunikace

12 thoughts on “Tisková zpráva – tým 4: CAMP

 1. Tisková zpráva je přehledná, bylo dobře použito rozdělení odstavců a jak už psaly ostatní týmy, zvýraznění klíčových slov vnímáme jako dobrý způsob, jak zprávu ještě zpřehlednit a přimět toho, kdo ji bude číst, aby si zapamatoval to nejdůležitější.

 2. Komentář za tým č. 3 – Přehledné, díky tučnému zvýraznění důležitých informací. Malinko bych zlepšila návaznost ve třetím odstavci, ale jinak skvělá tisková zpráva.

 3. Oceňujeme aktuální a lákavý výběr tématu, odkaz na webové stránky stačí jeden a to na konci. Skvěle použité zvýraznění.

 4. Tým 10 – Nenapadá nás nic, co bychom mohli vytknout. Četlo se to hezky a stejně jako ostatní oceňujeme zvýraznění vybraných slov.

 5. – „Více najdete na campuj.online.“ – to by určitě nemělo být v perexu (více přeci najdou v tiskové zprávě, až pak na stránkách)
  – začínat 1. odstavec po perexu tím, v čem účel portálu spočíval, není vhodné. TZ informuje především o novinkách, ne o historii – tedy – v čem účel spočívá nyní?
  – „se CAMP snaží představit“ … hm… snaží se? A je úspěšný? (správně: CAMP představuje)

 6. Velmi oceňujeme i grafické zvýraznění důležitých slov tučně – v článku se díky tomu lépe orientuje a upoutá čtenářovu pozornost.

 7. Tým 9 – moc se nám líbí zvýraznění hlavních bodů v textu, proklikávací odkaz a celková přehlednost informací.

 8. Tým 5 – Přehledné, tučné zobrazení pomáhá orientaci v textu, fajn jsou odkazy na webové stránky atp., text je čtivý a jsou zmíněné podstatné informace, super!

 9. Tým 1 – Skvělé a přehledné shrnutí aktivit CAMPu. Díky zvýraznění textu je pak lehké se v textu orientovat.

 10. Komentář tým č. 8 – Hezky přehledné hlavně díky zvýraznění klíčových slov/názvů. Super.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..