Tisková zpráva – tým 8: Jeden svět

Festival Jeden svět letos bude!

Ať už budou podmínky jakékoliv, 23. ročník festivalu Jeden svět se v tomto roce uskuteční. Letošní ročník se bude konat od 10. do 28. května. Jeho zahájení proběhne v regionech a pražský festival se netradičně přesune až na úplný konec. Festival by měl nabídnout přibližně 120 dokumentárních snímků s lidskoprávní tématikou. V minulém roce se i přes nepříznivé podmínky účastnilo festivalu v alternativním podobě přes 17 000 diváků.

Již od roku 1999 festival Jeden svět každoročně přináší kvalitní dokumentární snímky o lidských právech. Dokumenty jsou zaměřeny nejen na politické kauzy a rozvojová témata, ale řeší také sociální otázky, životní prostředí a životní styl. Festival vznikl v rámci jedné z největších neziskových organizací ve střední Evropě, kterou je Člověk v tísni.

„Loňský rok nás naučil, že nic není jisté a je nutné rychle se adaptovat na aktuální situaci. Momentálně proto chystáme více variant festivalu a můžeme diváky ujistit, že festival v květnu opravdu bude,“ ujišťuje diváky výkonná ředitelka festivalu Lenka Lovicarová. Aktuální opatření sice fyzickému setkávání nepřeje, ředitelka ovšem neztrácí optimismus a zatím počítá s tradiční podobou festivalu s veškerými hygienickými a bezpečnostními opatřeními. Připravena je však i online alternativa.

V letošním ročníku se diváci mohou těšit na tradiční udělování lidskoprávní ceny Homo Homini a slavnostní zakončení s vyhlášením vítězů soutěžních kategorií. Festival nabídne také promítání pro základní a střední školy v dopoledních hodinách, diskuse s režiséry, hrdiny a hrdinkami dokumentů. Nedávno bylo uzavřeno přihlašování filmů na Jeden svět, proto by měl být program brzy zveřejněn.

Návrat na rozcestník Mediální komunikace

12 thoughts on “Tisková zpráva – tým 8: Jeden svět

  1. Tým 3 – Tisková zpráva je velice hezky napsaná a dozvídáme se z ní veškeré důležité informace. Co se týče drobných chyb, souhlasíme s týmem 5. Podmiňovací způsob zde působí docela nepatřičně.

  2. Tým 2 –
    Hezky zpracovaná tisková zpráva, je zmíněno vše podstatné, až na drobné stylistické chyby (již zmíněný podmiňovací způsob).

  3. – „by měl nabídnout“ – lépe: nabídne
    – „proto by měl být program brzy zveřejněn“ – bude?
    Až na podmiňovací způsob velmi pěkná a informativní tisková zpráva.

  4. Tým 5 – Stylistická výtka: v perexu i v posledním odstavci je používán výraz „měl by“ (měl by nabídnout, měl by být), což dělá dojem, že samotný PR team události nezná plán festivalu. Myslím si, že když se snažíme propagovat naši událost, měli bychom si být jistí, co přesně propagujeme. V textu se nachází drobné chyby, jako „“v alternativním podobě“, čárka za „festivalu“ a před jménem ředitelky. Jinak si myslím, že jsou v TZ všechny potřebné informace.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..