Tisková zpráva – tým 9: Rosnička

Po nucené přestávce se Rosnička vrací do Svitav!

Z důvodů vládních opatření proti šíření koronaviru byl jubilejní 10. ročník festivalu Rosnička v roce 2020 odložen a nyní konečně vrcholí své přípravy. Ve dnech 25. a 26. června 2021 se Svitavy opět promění v hlavní město živé hudby.

Již tradičně vystoupí mnoho interpretů rovnou na třech stagích! Od pátku do soboty se na nich vystřídají známá jména z rapové scény jako třeba Hugo Toxxx, Opak Dissu Label, Násilník nebo taky čerstvý držitel ceny Anděl 7krát3.

Elektronickou a alternativní hudbu ve Svitavách zastoupí Viah, Ventolin, Bert a Friends nebo Hello Marcel. O pozdní noční zábavu se postarají další interpreti jako například Bassta Fidli, Lighting glove, Djky z Brna a mnoho dalších!

Vstupenky mohou diváci zakoupit na portálu smsticket.cz. Cena vstupenek se liší zbývající dobou do zahájení festivalu, ale vstupenky budou dostupné i přímo na místě. Podpořit festival je možné nejen zakoupením vstupenky, ale také pořízením tématického merche v podobě Rosničkových peněženek.

Areál festivalu se nachází hned vedle rybníka Rosnička, který tak odděluje hlavní scény od klidného stanového městečka. Rybník mohou návštěvníci bezplatně využít jako letní osvěžení nebo rychlou sprchu. Pro náročnější fanoušky festivalu se ve stanovém městečku nachází hospoda se sociálním zařízením. Milovníky přírody určitě potěší některé z okolních naučných stezek a venkovní posilovna. Děti se mohou vyřádit na několika dětských hřištích.

O občerstvení bude postaráno v podobě několika stánků s nabídkou jídel pro všechny typy strávníků. Nebude chybět ani koktejl bar a točené pivo!

V areálu se bohužel nedá zaparkovat, ale dostupná parkovací místa se nachází v nedalekém v okolí. Na webových stránkách je poskytnuta mapa parkovacích a jiných důležitých míst.

Další informace jsou k dispozici nejen na stránkách, ale také na Facebooku či Instagramu.

Návrat na rozcestník Mediální komunikace

12 thoughts on “Tisková zpráva – tým 9: Rosnička

 1. „Nebude chybět ani koktejl bar a točené pivo!“ Jestli tohle novináře nezaujme, tak už nic.

 2. Jak již bylo v předchozích komentářích zmíněno, chybí úvodní odstavec, jinak se nám tisková zpráva zamlouvá a festival zní lákavě

 3. – „nebo taky čerstvý“ – pokud není záměrem přiblížit se mluvě festivalu, mělo by být „také“
  – 2. a 3. odstavec bych spojil
  – „Cena vstupenek se liší zbývající dobou do zahájení festivalu“ – uvedl bych, zda roste, nebo klesá (pokud roste, je to dobrý impuls pro včasný nákup)
  – „nebo rychlou sprchu“ – to z něj padá voda jako ze sprchy? :-O
  – informace o koupeli, stravování a parkování jsou pro novináře velmi pravděpodobně (neznám novináře z příslušné branže, proto nemohu říci s jistotou) nadbytečné. Spíše by se hodila citace organizátora.

 4. V tiskové zprávě chybí úvodní odstavec- perex a možná bychom lehce upravili nadpis, ale jinak ok. 🙂

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..