Tým 1 – Anifilm: Tisková zpráva

Anifilm v nadcházejícím ročníku odhalí ruce tvůrců animovaného filmu

V příštím roce proběhne 23. ročník mezinárodního festivalu animovaného filmu Anifilm od 7. do 12. května v Liberci. Autorka vizuálu, Noemi Valentíny, chce letošním ztvárněním přivést na světlo ruce tvůrců animovaného filmu. Festival opouští od motivů přírody a sází na temnější prvky s tajuplnou atmosférou.

Ruce jsou základním nástrojem, jehož pomocí většina lidí – umělců – zhmotňuje vize, které se rodí v jejich hlavách. Ruce vedou loutku, ruce kreslí, klikají myší, ruce rozeznějí strunu. Ruce ohmatávají, osahávají a zkoumají, můžou škrábnout, zatlačit, sevřít. Ale také pohladit, poplácat, polechtat, vískat. A ruce tvůrců animovaného filmu? Vidíme je málokdy. Většinou jsou plaché. Už od dob prvních slavných fází v jeskyni Lascaux se často někde v tmavých koutcích zamotávají do pavučin myšlenek a idejí. Letošní vizuál Anifilmu je jedna z příležitostí je přivést na světlo.” říká autorka vizuálu. Noemi Valentíny se proslavila zejména krátkým animovaným filmem Krkavčí matka, který nese hororové prvky, což se objevuje i ve vizuálu festivalu.

Anifilm nabízí bohatý program, přes celovečerní animované filmy až po videoklipy a VR filmy. Boří tak stále převládající stereotyp o animovaných filmech, jako jen o zábavě pro děti. Právě díky své různorodosti si na své přijdou jak filmoví profesionálové, tak studenti a fanoušci animované tvorby. Každý ročník představuje aktuální trendy a animační techniky. Kromě mezinárodní soutěže nabízí festival i doprovodný program, který podporuje vzdělávání v oblasti animovaného filmu a počítačových her. Právě teď je možné přihlásit svůj film nebo počítačovou hru do ročníku 2024. Přihlašování končí koncem tohoto roku.

 

Festival pořádají dva pořadatelé. Prvním je Občanské sdružení pro podporu animovaného filmu, které usiluje o rozvoj a zachování kulturního dědictví českého animovaného filmu. Druhým je ANIFILM s.r.o., který sám vyrábí a produkuje animované filmy a seriály, a je také členem Asociace producentů v audiovizi.

 

Více informací naleznete na webových stránkách: https://www.anifilm.cz/cs/

6 thoughts on “Tým 1 – Anifilm: Tisková zpráva

  1. Za tým 2: Práce se moc hezky čte, je přehledná. Kdyby nechybělo to datum, je to úplně skvělá TZ.

  2. Moc pěkně napsané. Dovedu si i představit článek do nějaké kulturní rubriky či magazínu, který by na základě této TZ mohl vzniknout. Jen bych byl konkrétnější s datem, do kdy mají zájemci o prezentaci svých filmů svá díla přihlásit. A ano, chybí domicil :).

  3. Za tým 3: Tisková zpráva se nám zdá velmi zdařilá, jak už zmínily ostatní týmy, chybí domicil. Mimo to ale byly splněny ostatní požadavky, zvlášť nás upoutala citace v úvodu zprávy.

  4. Budu navazovat na komentáře předchozích týmu, ale stejně jako jim nám chybí datum a místo, domicil. Taky chybí zdroj obrázku. Hodně se mi líbí úvodní odstavec článku, obsahuje vše, co je potřeba a zároveň není strohý a bez emocí. Ačkoli je citace autorky vizuálu delší, mě samotnou oslovila a lépe mi přiblížila atmosféru festivalu, stejně jako obrázek na konci.

  5. Za tým 4: Tisková zpráva tohoto týmu je velmi zdařilá. Malinkým nedostatkem ze začátku je absence místa a datumu publikování tiskové zprávy. Úvod je poutavý a navnadí čtenáře pokračovat dále ve čtení. Jediné, co bychom vytkli, je citace samotné autorky, která je velmi zajímavá, přesto možná příliš dlouhá – mohla by se vybrat nejzajímavější část a využít jen jí. Mimo to nám chybí zmínka přesného místa konání. Hezkým detailem je použití „plakátu“ (fotky) ke konci zprávy.

  6. Tisková zpráva je přehledná a poutavá. Obrázek zvyšuje atraktivitu. Obsahuje všechny podstatné informace. Jediné co chybí je domicil.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..