7 thoughts on “Tým 1: PR článek – Bludný Holanďan

 1. Velmi se mi líbí grafické pojetí článku, výborně se hodí k dané tématice, včetně obrázku (těch by tam klidně mohlo být víc a lépe zakomponovaných).
  Dál chci vytknout jen to, co už tu několikrát zaznělo – nevysvětlené zkratky v textu. Bylo by fajn při první zmínce „Národního divadla“ do závorky doplnit „(dále pouze ND)“, aby to čtenáře nemátlo a nerušilo při čtení článku.

 2. Jak již bylo řečeno, nepřijde mi vhodné používat předem nevysvětlené zkratky, ještě ke všemu tolikrát, jako bylo použito „SO“. Postavení mezi ostatními operními institucemi by v textu stačilo zmínit jen jednou. Co bych ocenil, je vizuální zpracování.

 3. Souhlasím, s použitím zkratky ND v nadpise, která může být pro čtenáře matoucí. Grafické zpracování se mi velice libí. Zároveň mi trochu trvalo si uvědomit co znamená zkratka SO, na to kolikrát byla v textu obsažena. Jinak text je formální obsahu, tudíž k Národnímu divadlo sedí.

 4. Velmi se mi líbí vizuální styl PR článku a myslím si, že formálnější styl odpovídá instituci Národního divadla. Zvolil bych jinou pozici obrázkové přílohy, jelikož na první stránce zbývá hodně nevyužitého prostoru. Souhlasím s výtkou ohledně použití zkratek.

 5. – souhlasím s týmem 3, že v nadpisu není vhodné používat zkratky
  – pro většinu médií není vhodné v nadpisu používat kapitálky. To ale závisí skutečně na cílové skupině a konkrétním médiu (stejně jako vykřičník v podnadpisu)
  – „V SO“ – to není běžná zkratka, které by čtenáři rozuměli (ostatně jako většina zkratek). Obecně se doporučuji zkrarkám vyhnout, s výjimkou běžně užívaných (jako např. ČNB, ECB), ale i ty je vhodné nejprve uvést, např. Česká národní banka (ČNB) a používat je až dále.
  – „skladatelů jako jsou“ – před „jako“ chybí čárka
  – „mnoho dalších“ – 2x v jedné větě – lépe využít jiný obrat
  – „operu v nejvyšší kvalitě“ – chybí tečka za větou
  – „nový program, který zahrnuje několik zajímavých představení“ – a ten zbytek jsou nezajímavá představení?
  – „Toto představení“, „Tento projekt“ – vztažná zájmena jsou nadbytečná, doporučuji vypustit
  – „Tyto představení“ – tato
  – „zaměřuje na představení pro mladé diváky. Tyto představení“ – 1. „představení“ je lépe vypustit; stejně jako další vztažná zájmena v této a následující větě; „představení“ máte rovnou 3x ve 3 větách za sebou, to je moc

  PR článek seznamuje především se šíří činností Státní opery. To je zpracováno dobře. Jen nedokáži odhadnout, kdo by mohl být jeho cílovým čtenářem. Pro znalce SO ( 🙂 ) to jsou zřejmě známé skutečnosti, z ostatních nevím, koho by mohl zaujmout.

 6. V titulku bychom nejprve Národní divadlo uvedli celým názvem, zkratku ND bychom používali až dále v textu. Také bychom spíše použili zarovnání do bloku. Článek možná mohl být poutavější, více uvolněnější, ale zase je otázka, jestli se to k instituci, jako je Národní divadlo, hodí. Jinak je použit hezký design, pro milovníky divadla je řečeno vše podstatné. Pro rychlejší orientaci oceňujeme i podnadpis Program, kde se čtenáři dozvědí, co mohou navštívit.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..