Tým 1 – Signal Fest: PR článek

Signal fest 2022 : Praha bude opět zalitá světlem

13-16.10

I letos budou moci lidé vyrazit do pražských ulic a užít si 4 denní festival světla. Signal fest bude letos slavit vyročí 10 let.

 

Na co se budete moci těšit?

Na Marianském náměstí bude vytvořena animace s pomocí rozbitých aut pocházejících přímo z míst zasažených během ukrajinské války. Mimo venkovní prostor se můžete přijít zahřát i do vnitřních prostor Kunsthalle, kde bude probíhat výstava popisující přírodní síly, kterou má pod palcem umělec Ondřej Zunka. Dále se budete moci přesunout do kostela u Salvatora, jehož prostory budou lemovány hrou laserových paprsků, navrženou Japonským umělcem Shohei Fujimotem.

Doprovodný program?

Kromě klasického programu si pro nás festival připravil také doprovodný program. Během něho můžete navštívit například Signal talks, diskuse rozebírající zejména témata o inovativní kultuře a umění.

Kdy?

Jak je zvykem, i nyní začne Signal fest svůj program ve čtvrtek a bude pokračovat až do neděle.

Kde všude se bude moci podívat?

Signal festival bude rozložen zejména na Starém Městě, ale právě letos se festival rozhodl přidat i další úsek a to Vršovice. Doprovodný program bude ve vnitřních prostorách Kunsthalle a CAMPu. Přesnější informace o programu si můžete prohlédnout na stránkách: https://www.signalfestival.com/signal/

5 thoughts on “Tým 1 – Signal Fest: PR článek

 1. – „Signal fest 2022 : Praha“ – nemá být mezera před :
  – „13-16.10“ – špatná typografie, takto čísla nic neříkají (je to čas? Nebo to má být datum?)
  – „budou moci lidé vyrazit“ – PR článek zve na akci, tato formulace není šťastná (jací lidé? Týká se to i mě? Nebo je to jen pro vyvolené?)
  – mezinadpisy nepodtrhávejte, podtržení je standardně využíváno pro hypertextové odkazy
  – „Doprovodný program?“ – otazník není na místě… nebo se snad autor článku ptá, zda tam nějaký bude?
  – „si pro nás“ apod. – udržujte jednotu místa, času a děje. V úvodu píšete „lidé“, pak se obracíte na čtenáře („na co se můžete těšit“) a pak přecházíte k 1. osobě…
  – „Kdy?“ – ano, ve čtvrtek… ale který?
  – “ stránkách: https://www.signalfestival.com/signal/“ – nemá být dvojtečka, odkaz, pokud článek není pro tištěná média, by měl být hypertextem např. z Signalfestival.com. A pokud je pro tištěné médium, pak takovýto odkaz stejně zůstane bez odezvy (a je lepší použít také Signalfestival.com, který je zapamatovatelný).

 2. Článek obsahuje veškeré potřebné informace a má krásný poutavý nadpis. Líbilo se nám i vypsání jednotlivých míst konání. Jediné, co bychom vytkli je dvakrát blízko sebe použito slovo prostor v ,,Mimo venkovní prostor se můžete přijít zahřát i do vnitřních prostor..”

 3. Článek je poměrně krátký a u některých částí chybí detailnější popis (např. odstavec „Kdy?“). Také bych se snažila přilákat pozornost nějakými fotkami a ukázkami toho, co se na festivalu bude konat. Celkový obsah by mohl být zpracován více propagačně.

 4. Článok je krátky, stručný, no možno by sme tam pridali aspoň jednu-dve vety o čo vlastne ide, napr. pre potencionálneho návštevníka, ktorý o Signale nikdy nepočul. Ako už bolo spomenuté chýbajú presnejšie údaje k časti „Kdy?“ a popis doprovodného programu by mohol byť pútavejší.

 5. Článek je výstižný, obsahuje všechny potřebné informace. Jen bychom jinak formulovali nadpis k doprovodnému programu a také přidali přesná data do části „Kdy?“. Chyby: v nadpisu je před dvojtečkou mezera, v datu chybí tečka.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..