Tým 2 – Výběrová aukce umění: Tisková zpráva

Nejvýznamnější položkou listopadové aukce Adolf Loos Apartment and Gallery bude významný obraz Marca Chagalla

Praha, 27. října 2023

Výběrová aukce Adolf Loos Apartment and Gallery se bude konat v

neděli 12. listopadu 2023 od 16 hodin ve výstavní síni Expo 58 ART.

Aukční síň Adolf Loos Apartment and Gallery představuje 60 položek v aukci výběrového umění, která se bude konat 12. listopadu od 16.00 v Letenských sadech ve výstavní síni Expo 58 ART. Hlavním lákadlem aukce je modře laděný, půvabný obraz Marca Chagalla Maternité sur fond bleu. Jedná se o první aukční prodej tohoto díla a vyvolávací cena obrazu je stanovena na 12 000 000 Kč.

V aukci se objeví také olej Zátiší s ovocem a rybou z roku 1928, jehož autorem je významný český kubistický malíř Emil Filla. Tento kubistický olej z významného tzv. „bílého období“ malíře jde do aukce s vyvolávací cenou 3 000 000 Kč. „Obraz původně patřil do sbírky významného amerického sběratele a nositele Nobelovy ceny Normana Hasco,“ uvádí přední český historik a teoretik umění prof. PhDr. Jaromír Zemina.

Aukce nabídne také díla dalších významných zahraničních malířů jako například oleje Nikolaje Roericha Pohled na Kreml, Vlaho Bukovace Čekající, Edwarda Cucuela Výlet na počátku léta či dvě práce na papíře Oskara Kokoschky a dílo Jan Palach od Joe Tilsona.

Netradiční položky aukce představují dvě vzácné knihy. S vyvolávací cenou 380 000 Kč je to kniha Francisca Goyi Los Desastres de la Guerra s 80 lepty s akvatintou a proslulý Zpěvník s 56 originálnímu kresbami malíře kombinovanou technikou s vyvolávací cenou 1 900 000 Kč od Jiřího Trnky.

Více informací a aukční katalog je k nalezení na webu www.aloos.cz

6 thoughts on “Tým 2 – Výběrová aukce umění: Tisková zpráva

 1. Tým 1: Především krátké odstavce dělají z tiskové zprávy dobře čtivý text, který čtenáře po chvíli neunaví. Tato TZ by mohla být doplněna obrázky pro ilustraci, když text zmiňuje konkrétní díla. I bez nich však text upoutá a čtenáře navede na odkaz, kde si v případě zájmu zjistí více. Pěkná práce

 2. – citace se zdá být neúplná (původně patřil do sbírky… ale jak se dostal do aukce? někdo ho ukradl a prodává?)
  – obrázky k TZ zpravidla nejsou nutné, ale v tomto případě by se hodila alespoň ukázka některého z děl
  – kontakty pro tento účel nejsou nutné (když u TZ byly, nedával jsem je na stránky), v reálné TZ být samozřejmě mají

  Velmi dobrá TZ.

 3. Za tým 4: Zpráva je hezky strukturovaná a velmi kladně hodnotíme především strukturalizaci textu na kratší odstavce, které se lépe čtou. Na konci nám také chybí nějaký přímý kontakt. Jinak zprávu hodnotíme celkově dobře.

 4. Tým 3: Tisková zpráva shrnuje vše podstatné a zahrnuje zajímavé informace. Titulek je poutavý a umožňuje čtenáři rychle pochopit, o čem zpráva bude. Co se týče vizuální stránky, zpráva je hezky upravena a dobře strukturována, doplnila bych do ní vizuální ukázku. Datum a místo konání jsou uvedeny. Celkově je tisková zpráva napsána jasně a informativně, předává klíčové informace.

 5. Za tým 5: Líbí se nám, že je zpráva dobře strukturovaná a výstižná. Nenašli jsme žádné pravopisné chyby. Místo a datum konání je uvedeno hned dvakrát, což je zbytečné. Na konci chybí kontakt na odpovědnou osobu.

 6. Feedback za tým 6 : Titulek je sice trochu delší, ale za to výstižný a dokáže čtenáře zaujmout. Celkově je TZ napsána srozumitelně a přehledně. Určitě bych do TZ doplnila nějakou ilustrační fotografii, která by přilákala více čtenářů.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..