6 thoughts on “Tým 3 – Povaleč: Tisková zpráva

 1. Přehled účinkujících a program hezky podrobný, avšak mezery mezi odstavci i v této části by neuškodily. Lépe by se to četlo. Jinak až na pár gramatických chyb a na začátku chybějící datum a místo, moc pěkná práce.

 2. Za tým 2: Škoda, že na začátku chybí datum, někde pár pravopisných chyb, ale jinak se mi to četlo hezky. Festival osobně neznám, ale z textu mě zaujal.

 3. – „Tento rok se můžete těšit“ – novináře zvete?
  – citace takto není použitelná v případném článku
  – „pro intelektuály jako je autorské“ – před „jako“ chybí čárka
  – „charakteru. i ti nejmladší“ – má být velké „I“
  – u kontaktů by měla být pozice, jakou zastávají – pak si novinář bude moci vybrat, koho potřebuje kontaktovat
  – mezi odstavci programu bych pro lepší čtení vynechal řádek jako u ostatních odstavců
  – když už jste zvolili PDF, tak by tam mělo být skutečně i záhlaví, jak upozorňuje komentující přede mnou

  Informačně je zpráva nicméně hodnotná.

 4. Za tým 4: Celkově hodnotíme tiskovou zprávu kladně. Na jejím začátku jen chybí uvedení místa a datumu publikování. Úvod je výstižný a obsahuje vše, co by měl. Možná by se hodilo jiné uvedení citace předsedy a dramaturga festivalu hned na začátku perexu, které je mírně krkolomné. Naopak se nám líbí uvedení sociálních sítí skrze loga na konci zprávy.

 5. Zpráva poskytuje dostatek infa o programu a zdůrazňuje rozmanitost festivalu. Bylo by však vhodné zlepšit strukturu textu a ponechat pouze jeden kontakt na odpovědnou osobu. Chybí záhlaví s logem. Monika není Nečeva, ale Načeva 🙂 jinak super

 6. Feedback za tým 6
  TZ pro Povaleč má dobrou strukturu (titulek, perex a členění na další odstavce). Je velmi přehledná díky správnému členění na odstavce a použití různých fontů písma pro zdůraznění nejdůležitějších informací v textu. Zároveň je zvýraznění použité na relevantních informacích. Z obsahové stránky jsou nejdůležitější informace správně uvedené nahoře a čím dále se postupuje v textu, tím jsou informace více detailní a rozvíjející. Také pozitivně hodnotíme použití přímé řeči od relevantního respondentů. Líbí se mi na konci textu odkazy na sociální sítě ve formě obrázků, což text ještě více zpřehledňuje a zjednodušuje.
  Vytkla bych zprávě pár detailů:
  – kontakty pro média jsou uvedené 3 a z pohledu novináře bych nevěděla, kterému z nich se ozvat, protože nejsou nijak odlišené. Přidala bych ke kontaktním osobám i jejich pracovní pozice, nebo ponechala jen jeden kontakt.
  – do záhlaví bych umístila logo Povaleče a možná nadpis, že se jedná o tiskovou zprávu
  – a pod titulek bych ještě přidala datum vydání zprávy
  Celkově super práce 🙂

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..