Tým 4 – Fashion Week: Tisková zpráva

MBPFW 2022 – Letos ve znamení mládí a optimismu

20. 8. 2022

Od 3. do 9. září 2022 se v Praze představí pečlivě vybrané talenty z řad designerů našich i zahraničních. Již desátý ročník proběhne kromě jiných lokací letos mimořádně i v prostorech Mystic Skateparku na Štvanici. Pražský Fashion Week, organizovaný pod hlavičkou mezinárodní sítě přehlídek, umožňuje tvůrcům prezentovat kolekce na jaro/léto 2023 nejen domácímu publiku, ale i zahraničním zájemcům.

„Během čtyř přehlídkových dnů vám představíme to nejlepší z lokální módy,“ uvedl letošní ročník Lukáš Loskot, CEO Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Upřesňuje také, co je na posledních ročnících speciálního: „Navazujeme na předešlou edici, kdy jsme poprvé a úspěšně představili nový koncept solitérních show, kde návrháři dostávají exkluzivně prostor pro vlastní scénografii, choreografii a celkovou dramaturgii.“

Na své si přijde publikum očekávající mladou kreativní krev, ale i milovníci fashion klasiky. Do programu byly zařazeny nejen práce studentů z UMPRUM, ale i z univerzit ve Zlíně nebo Liberci, kde působí rovněž velmi úspěšné ateliéry módního designu. Ze zahraničních hostů je letošním největším lákadlem temperamentní Gabriel Nogueiras, návrhář z Madridu, kterého Česká republika přivítá v rámci Mercedes-Benz International Designer Exchange Program.

Svou kolekci uvede i vítěz letošního ročníku soutěže VAN GRAAF Junior Talent Tomáš Němec. Nyní studuje magisterský cyklus právě na pražské UMPRUM v ateliéru designu oděvu a obuvi pod vedením profesorky Liběny Rochové, jež je považována za první dámu české módní scény. I ona bude svou kolekci Inside 23 inspirovanou obrazy abstraktního malíře Petra Kvíčaly prezentovat na pražském Fashion Weeku. „Ráda nosím černou barvu pro zklidnění, ale uvnitř hýřím barvami. Proto jsem pro svou kolekci zvolila název Inside 23. Přeji si, aby vyjadřovala radost, lehkost a velkorysost, aby byla nadčasová a optimistická.“ Tedy přesně taková, jaká by móda měla být.

Podrobný program akce naleznete na https://mbpfw.com/.

Kontakty

5 thoughts on “Tým 4 – Fashion Week: Tisková zpráva

  1. – v nadpisu bych zkratku nepoužíval, pokud bych si nebyl zcela jistý, že novináři-příjemci zprávy vědí, o co se jedná
    – výborně využité citace
    – informativní, čtivá
    – takhle vypadá dobrá tisková zpráva

  2. Tisková zpráva je za nás velmi zdařilá, krátká, stručná. Na konec by se hodila např. nějaká ilustrační fotka, ale to už je naprostý detail.

  3. Tiskové zprávě je přiměřeně dlouhá a dobře zformulovaná. Nechybí ani odkaz na oficiální webové stránky a nezaznamenali jsme žádné chyby v pravopisu nebo v interpunkci, takže super.

  4. TZ má za nás primeraný rozsah aj obsah. Nemáme čo vytknúť, jedine možno chýbajúce kontakty na konci je iba napísané Kontakty.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..