Tým 4 – MFF KV: PR článek

Příznivci filmu, slyšte!

Karlovy Vary a filmové novinky. Dva pojmy, které se každoročně snoubí v lázeňském městě v rámci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. V termínu od 28. června do 6. července 2024 proběhne již 58. ročník festivalu. Zahraniční i domácí hosté, 200 filmů z celého světa uvedených exkluzivně zde, neskutečná atmosféra města a to vše na úrovni prestižního filmového festivalu jako v Cannes nebo Berlíně! Aktuality naleznete na tomto odkaze.

Ta nejdůležitější akce pro filmaře, distributory, novináře a v neposlední řadě pro diváky se v Karlových Varech odehrává již od roku 1946, i když první ročník proběhl v Mariánských lázních. Čistě karlovarským se festival stal až v roce 1950. Nejvýznamnějšími tvářemi karlovarského festivalu jsou bez pochyby Jiří Bartoška a Eva Zaoralová, kterým se podařilo navrátit festivalu prestiž po dlouhých 40 letech jeho fungování v socialistickém Československu.

Jakkoliv odborně může návštěva festivalu působit, nemusíte být ani filmovým kritikem nebo kdejakým znalcem. Stačí vám to, že se na filmy díváte rádi. Program je sestaven každoročně z přibližně 200 filmů z celého světa, pro některé se jedná o evropské či světové premiéry. Letos můžete shlédnout filmy Prázdné sítě, Početí, Blažiny lekce a další. Festival pomáhá filmům dostat se na televizní obrazovky či do programu dalších festivalů. Program je sestavený tak, aby si zkrátka každý přišel na své. Přesvědčte se sami zde. Pokud festival navštívíte, nemine vás bohatý doprovodný program, rozhovory, workshopy a mnoho dalšího.

 

Co dělá festival tak přitažlivým pro širokou veřejnost není zdaleka jen bohatý filmový repertoár, ale především velmi vysoká pravděpodobnost, že během procházky Karlových Varů narazíte na tváře známe z  televizních obrazovek. Mezi velká jména, jež Karlovarský filmový festival navštívila, patří Robert de Niro, John Travolta, Roman Polanski a nespočet dalších. A na koho se můžete těšit ve Varech v roce 2024? Říkají vám snad něco jména Russell Crowe, Alicia Vikander nebo Ewan McGregor? Přijeďte se přesvědčit do Varů sami!

S návštěvou Mezinárodního filmového festivalu příliš neotálejte, kapacity v hotelech se rychle plní a v promítacích sálech místa ubývají ještě rychleji!

 

6 thoughts on “Tým 4 – MFF KV: PR článek

  1. Feedback za tým 2: Veľmi pekný a pútavý článok. Veľmi sa nám páči grafická ako aj textová úprava, ktorá udrží čítateľovú pozornosť. Text je stručný, prehľadný a s jasným cieľom. Chválime nadpis, foto a zvýraznenia v texte. Za nás super práca!

  2. Feedback za tým 1: Článek je poutavý a dobře se čte. Líbí se nám přiložené fotky, které jsou hezkým zpestřením textu a také tučně zvýrazněné části, díky kterým čtenář udrží pozornost. Nedostatek vidíme ve vyskytujícím se špatném slovosledu a nevhodně zvolených formulacích (např: S návštěvou Mezinárodního filmového festivalu příliš neotálejte, …).

  3. – „Aktuality naleznete na tomto odkaze.“ či „Přesvědčte se sami zde.“ – to nepoužívejte. Lépe „na stránkách …“
    – „Co dělá festival tak přitažlivým pro širokou veřejnost není zdaleka“ – před „není“ chybí čárka
    – „Říkají vám snad něco jména Russell Crowe, Alicia Vikander nebo Ewan McGregor? Přijeďte se přesvědčit do Varů sami!“ – na to, zda mi ta jména něco říkají, se nemusím jezdit nikam přesvědčovat
    – „S návštěvou Mezinárodního filmového festivalu příliš neotálejte“ – spíš se zajištěním vstupného a pobytu…
    Celkově má PR článek šanci zaujmout cílovou skupinu.

  4. Líbí se mi oslovení v názvu článku. Jasně oslovuje cílovou skupinu, pro kterou je festival určený. Z mého pohledu by mohl být i kratší, protože mám problém udržet pozornost až do konce. Často se mi stává, že se ztratím ve stavbě věty, konkrétně se mi nelíbí věta ,,Přijďte se přesvědčit do Varů sami“ v návaznosti na otázku, jestli známe dané herce. Na druhou stranu chválím velké množství obrázků, které umocňují atmosféru.

  5. Obrázky vypadají super, líbí se mi řečnická otázka na konci, čtenář má pak osobnější pocit z textu. Na začátku je možná velké množství vykřičníku a působí to tak zvláštně moc “nadšeně”. Tým 3

  6. Feedback za tým 6: chválím fotky v článku i snahu zaujmout pestrou mluvou. Přestože je text dost dlouhý, není nudný. Úvodní odstavec je možná zbytečně dlouhý. Moc se mi líbí zvýrazněná slova v textu.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..