Tým 5 – Designblok: Tisková zpráva

25. ročník Designbloku odhaluje téma a lokace

30. 8. 2023, Praha

Největší mezinárodní festival designu a módy ve střední a východní Evropě, Designblok, slibuje již pětadvacátým rokem spektakulární podívanou pro milovníky designu a módy. Od 4. do 8. října 2023 se Praha stane epicentrem inovace, kreativity a inspirace. Letos láká návštěvníky na tři mimořádné lokace, a to — Veletržní palác Národní Galerie Praha, Uměleckoprůmyslové museum a areál Pražského hradu. Tématem tohoto jubilejního ročníku je CESTA.

Festival Designblok je jako každoročně jednou z hlavních kulturních událostí sezóny, přitahující přední umělce, kurátory, sběratele a novináře z celého světa. Ti společně hledají inspiraci, navazují kontakty a objevují obchodní příležitosti. Zakladatelka a ředitelka Designbloku, Jana Zielinski, komentuje jubilejní ročník: První Designblok se konal už v roce 1999, a s nadsázkou si proto troufám tvrdit, že 21. století je – kromě jiného – stoletím českého designu. Tak jako má forma následovat funkci, design a český průmysl konečně následuje poptávku spotřebitelů po lepších a kvalitnějších výrobcích, která navzdory všem uplynulým krizím roste.“

Téma CESTA reflektuje pětadvacetiletý vývoj českého autorského designu, který prošel významnými proměnami. Od počátku, kdy se kladly otázky týkající se účelu a významu designu, až po dnešní dobu, kdy kvalitní design hraje klíčovou roli v konkurenceschopnosti a řešení komplexních společenských a environmentálních výzev.

Prostor Veletržního paláce bude hostit prezentace českého a mezinárodního designu v tradičním formátu Superstudia a Openstudia. Uměleckoprůmyslové museum bude zasvěceno kurátorsky zaměřeným výstavám, jako je „Rodinné stříbro“ ve spolupráci s magazínem Forbes a premiéra speciální výstavy „High Craft“ ve spolupráci s časopisem Vogue CS. Designblok také představí výstavu „Art House,“ která zkoumá spojení umění a designu. Prostory Pražského hradu nabídnou hned dva mimořádné projekty. Míčovnu Pražského hradu naplní výstava Made by Fire a v prostorách Královské zahrady, na prostranství před Míčovnou, vyroste Designblok Cosmos – největší putovní výstava za pětadvacetiletou historii festivalu.

Ministerstvo kultury zaštiťuje festival i tento rok. Martin Baxa, ministr kultury, se o podpoře vyjádřil takto: „Za ta léta, co Designblok sleduji, mne stále fascinuje pestrost a nápaditost, s jakou se vedle sebe objevují přístupy a technologie, které na jedné straně vycházejí z historických rukodělných postupů, na straně druhé pak z nejmodernějších vědeckých výzkumů.“

Více z programu a katalog vystavovatelů naleznete na www.designblok.cz

6 thoughts on “Tým 5 – Designblok: Tisková zpráva

  1. Feedback za tým 1: Tisková zpráva je celkově velmi čtivá a poutavá. Jediná drobnost nás napadá k tučně zvýrazněným komponentům. Jsou jimi pouze jména osob, což má jistě svou logiku i důvod, i tak bychom ale konkrétně ve 4. odstavci, v němž poodhalujete konkrétní výstavy na konkrétních místech ve spolupráci s několika velkými jmény jako je Forbes, nebo Vogue CS, tučně zvýraznili ještě výše zmíněná jména firem, pro lepší orientaci a poutavost.

  2. Tým 2: Nadpis se mi zdá možná až moc krátký, ale jinak mě zbytek TZ hezky vtáhnul a pohltil. Jsou zde hezké citace a jediné co mě napadá vytknout, tak bych pro lepší čtení a orientaci v textu něco kromě jména Martin Baxa zvýraznila tučně nebo jen delší věty zkrátila.

  3. Za tým 4: Tisková zpráva je celkově dobrá. Dozvídáme se v ní vše potřebné, přesto jsme během čtení občas ztráceli pozornost. Možná by pomohlo větší strukturování textu, především ve 3. odstavci. V některých částech by se za nás dala celková délka zprávy zkrátit. Kromě toho žádné připomínky nemáme.

  4. Feedback za tým 3: Tisková zpráva je obsahově napsaná velmi poutavě a obsahuje všechny důležité informace – kde a kdy se festival koná, ale i co můžeme tento rok navštívit. Líbily se nám i odcitované části zakomponované v textu.

  5. Feedback za tým 6: Titulek je sice krátký a výstižný, ale myslím si, že neupoutá dostatečnou pozornost, každopádně navazující perex ji už upoutat dokáže, zde bych se pouze pokusila druhou a třetí větu spojit do jedné. Jinak je tisková zpráva povedená a líbí se mi vybrané citace.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..