Michal Toth: Nováček v Partners musí počítat s tím, že při odchodu zaplatí

Michal Toth odešel z Partners Financial Services do společnosti Sirius Finance. Nyní s ním jeho původní společnost vede spor o poplatky za vzdělávání. Na co se musí připravit nováček vstupující do Partners?

Odešel jste s Partners a od té doby řešíte mimo jiné nároky ze strany Partners na úhradu poplatků za vzdělávání. Stran této věci probíhá i soud. V jakém stádiu je soudní spor?

K soudnímu sporu jako takovému a jeho průběhu se v tuto chvíli nemohu vyjadřovat. Rozhodnout musí nezávislý soud.

Obecně však mohu říci, že když člověk odejde z Partners a zůstane v oboru finančního poradenství, musí počítat s tím, že bude platit náhradu údajných nákladů za vzdělávání. Partners přechod poradce ke konkurenci vnímá jako poškození své společnosti a využívání znalostí, které v Partners člověk získal nebo mohl získat, a tak ho Partners o poplatky za vzdělávání zažalují. Jakmile poradce podepíše mandátní smlouvu, je v pasti.

Náklady na vzdělávání v Partners se umořují produkcí pod společností…

Ano, přesně tak. Nicméně to má svá ale.

Šel jsem do Partners z pozice obchoďáka, který má zkušenosti a praxi v jednání se zákazníky. Byl jsem na pozici obchodního zástupce 2,5 roku. A i v pozici šéfa logistiky jsem využíval zkušeností, které jsem nabyl jako obchoďák. Člověk z Partners mě oslovil ve správnou dobu, kdy jsem potřeboval změnu.

Tehdy i dnes stále manažeři v Partners, když přivádí nováčky, prezentují, že školení jsou zdarma, že nic nestojí a je to na úkor času manažera.

Jakmile podepíšete mandátní smlouvu a začnete pracovat pro Partners jako nováček, je jedno, zda máte zkušenost, či ne, nemáte žádnou historii o výkonu a jste ohodnocen jako začátečník. Tzn. prvotní nízké provize, meziprovize po manažera/získatele a dále do struktury, kdo je nad ním až k majitelům. Až časem zjistíte, že to není vůbec vaše podnikání, ale ovládá ho někdo úplně jiný.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.