Milan Roček: Hypoteční klienti by neměli být v pozici ovce

Hyposhop – kamenný stánek specializující se na refinancování hypoték. „Nechceme přetahovat klienty z jedné banky do druhé,“ říká Milan Roček, výkonný ředitel Hyposervisu. Refinancování má ale i daňové důsledky. Jak se k nim mají postavit klienti? „Lidé by neměli být v pozici ovce, nemusí akceptovat všechno,“ radí Milan Roček.

Hyposhop je nový projekt. O co se jedná a kdo ho spouští?

Je to projekt, který je zaměřen na oblast refinancování a refixování hypoték, a věcí, které s tím souvisí – na řešení veškerých otázek, s nimiž se klienti mohou setkat v době, kdy jim končí fixace úrokové sazby. Mnoha klientům mění podmínky hypotečních úvěrů a současně se změnila jejich ekonomická situace. A tato kombinace může způsobit řadě klientům reálný problém.

Pravděpodobně bychom Hyposhop nespouštěli, kdyby nebyla hospodářská krize a kdyby to bylo pouze o přetahování klientů z jedné banky do druhé. To je trend, který dlouhodobě nepodporujeme. Chceme, aby zde existoval stabilní trh, aby nedošlo k tomu, k čemu došlo třeba na britském trhu, kde refinancování vytvořilo takový tlak na marže bank, že to z dlouhodobého hlediska mělo velmi negativní vliv. To není naším cílem.

Čtěte na Hypoindex.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..