Milan Švec: Nezávislé finanční poradenství má větší budoucnost

Milan Švec vedl část obchodní sítě ČMSS. V březnu přestoupil do Fincentra. „Stanovili jsme si asi devět klíčových parametrů a ty naprosto nejlépe a bezezbytku splnilo jedině Fincentrum,“ říká Milan Švec. A jaký byl přechod z „monoproduktového“ poradenství k nezávislému?

Dlouhá léta jste se svou skupinou pracoval pro ČMSS . Co vás vedlo k odchodu od této stavební spořitelny?

Důvodů byla celá řada. Jedním z hlavních ale bylo to, že naši poradci, kteří pro Lišku pracovali dlouhá léta a získali si velké klientské kmeny v řádu tisíců zákazníků, o které se dlouhodobě starali, stále častěji naráželi na situaci, kdy jejich klient odmítl jejich služby.  Dostal se k němu totiž nějaký nezávislý finanční poradce, který byl schopen poradit celé rodině se všemi produkty a zastřešit finanční toky v rodině komplexně.

Byly to signály ze stran zákazníků. Poradci říkali, že se asi něco změnilo na trhu, asi se finanční poradenství někam posunulo a my, coby „jednobarevní finanční poradci“, nemáme zdaleka takové možnosti.

Na druhou stranu ČMSS má ve své nabídce nejen stavební spoření , ale i další produkty. V podstatě by se dalo říci téměř kompletní nabídku, co se škály produktů týče .

To je pravda. ČMSS nabízí formou cross-sellingu některé další finanční produkty. Nicméně vždycky to bude tak, a nyní budu hovořit obecně, nejen o ČMSS, že finanční instituce, bude z principu u svých finančních poradců preferovat provizně právě ten svůj produkt, protože z něj žije. I kdyby poradci měli v ruce všechny ostatní finanční nástroje na trhu, tak vždycky budou v tomto případě nejlépe zaplaceni ze smluv a z úvěrů ze stavebního spoření.

To byl další z důvodů k této změně. Když už dělat komplexní poradenství a nabízet všechno, tak samozřejmě za peníze.

Nezávislost u Fincentra, díky tomu, že nevlastní žádný produkt, , je naprosto diametrálně odlišná.

Čtěte na Investujeme.cz

2 thoughts on “Milan Švec: Nezávislé finanční poradenství má větší budoucnost

  1. Naprosto s Milanem souhlasím!!!
    Ty další produkty byly už v minulosti, ale za podstatně nižší provizi nežli ji získávali zprostředkavatelé dceřiných společností. Stávalo se pak (nejčastěji po absolvování školení na další finanční produkty), že je část sítě začala zprostředkovávat přímo, takže jsme tak přicházeli o nejlepší (nejvýkonější) lidi.
    Milan ovšem neuvedl ještě jeden nešvar, který se v ČMSS rozmohl. Sám jsem jako ředitel sítě vybudoval od počátků firmy zdatnou a velmi solidně vyškolenou síť. Tehdy nám říkali „to je Váš podnik“. Nikdy jsem nepobíral managerské platy (i když mi je vnucovali) a žil jsem „pouze“ z provizí. Byl jsem si tím jist, že moje odměna odpovídá mému výkonu. Bohužel v roce 2002 přišel velký třesk „na objednávku““, který mě šmahem bez odůvodnění o můj podnik připravil ve prospěch mladšího kolegy (ne z mé sítě). Proto jsem v logice věci spolupráci ukončil a začal pracovat tam, kde si mého úspěchu vážili…..

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..