Milan Švec: Lidé stavební spoření již ruší!

Stát potřebuje šetřit. Na paškál přišlo i stavební spoření. A reakce lidí? „Počet výpovědí v posledních týdnech stoupl,“ říká Milan Švec, který dlouhá léta vedl část poradenské sítě ČMSS a nyní přešel do společnosti Fincentrum. Jak vidí budoucnost stavebního spoření?

V současnosti se hovoří o možném zdanění státního příspěvku stavebního spoření . Jak to vnímáte ze svého pohledu „dlouholetého Lišáka „?

Možné snížení státního příspěvku stavebního spoření se diskutuje již dlouhá léta. Svým způsobem jsou na to všichni tak trochu připraveni a bylo jen otázkou času, kdy to přijde, v jakém rozsahu a jaká opatření budou uplatněna. Např. u zdanění výnosů stavebního spoření si myslím, že to čekali úplně všichni.

Zvláštní krok zdanění státního příspěvku 50% sazbou je nový fenomén, nicméně myslím si, že stavební spoření bude mít budoucnost i přes toto opatření.. Stavební spoření pořád vychází jako docela zajímavý a zejména bezpečný produkt pro střednědobé investice a zejména pro získání výhodného úvěru.

Z mého pohledu, i kdyby změny dopadly tak, jak se plánují, bude mít stavební spoření své místo v portfoliu finančních produktů na našem trhu. Samozřejmě jeho atraktivita bude nižší a konkurence tím pádem výrazně vzroste.

Myslíte si, že se stavební spořitelny dostatečně připravily na tuto změnu?

To opravdu netuším, ale vím, že v současné době velmi intenzivně pracují…

Čtěte na Hypoindex.cz

Vyšlo též na Našepeníze.cz

One thought on “Milan Švec: Lidé stavební spoření již ruší!

  1. Krok, kterým by stát získal část státního příspěvku nazpět je skutečně jeho zdanění. Je to sice hloupé (daleko logičtější by bylo poskytnout nižší st.příspěvek), ale vratky tím bude dosaženo.
    V Německu i Rakousku, kde má stavební spoření dlouhou tradici také během let snížili státní podporu a rovněž upravovali účelové použití. Přesto tam dosud patří stavební spoření ke stabilním a oblíbeným formám střádání. Také u nás už máme historii stavebního spoření. Kdo si dnes vzpomene na st.příspěvek ve výši 25% z vkladů a další výhody?

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..