Nejvíce hypoték ztratila Česká spořitelna

Kolik banky poskytly v loňském roce hypoték? A jaký byl jejich objem? Zeptali jsme se přímo bank. Vše nasvědčuje poklesu trhu. Kdo ze zmenšujícího se koláče ukrojil nejvíce? A jak banky odhadují hypoteční trh v letošním roce?

Oslovili jsme hypoteční banky s žádosti o zaslání informací o počtu a objemu nově poskytnutých hypotečních úvěrů od roku 2000 do roku 2008. Jak už to tak bývá, některé banky považují tato data za obchodní tajemství a podle toho tak s nimi též zachází – a není možné je získat. Přestože mezi nimi je též jedna z největších bank, Komerční banka, dokázali jsme si i s touto komplikací poradit.

Statistiky počtu a objemu poskytnutých hypoték zpracovává též Ministerstvo pro místní rozvoj a jsou k dispozici od roku 2005 (rok 2008 je zatím jen odhad). Není pak příliš náročné dopočítat ostatní. Protože data jsme obdrželi od největších hypotečních bank kromě Komerční banky, lze pouze s malou chybou předpokládat, že naprostá většina úvěrů v položce „Ostatní“ byla poskytnuta právě Komerční bankou.

Čtěte na Hypoindex.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..