Nemovitost? Vnímána jako investice na důchod

Nemovitost je v Česku vnímána jako bezpečná investice. „Důl, to je díra v zemi, ten vám nikdo nevezme,“ je citát z Vizionáře od Járy Cimrmana, na který lidé často zapomínají. A tak i nadále považují nemovitost jako výbornou investici na důchod.

Citát z Járy Cimrmana ukazuje na jedno riziko spojené s vlastnictvím nemovitosti. Riziko politické. Změní-li se společenské zřízení a nová politická garnitura začne utlačovat určité skupiny obyvate a obírat je o majetek, dům či byt je jedno z aktiv, které si lidé s sebou do exilu neodnesou. Ostatně o tom by nyní mohl vyprávět ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. A miliony Ukrajinců, kterým jejich majetek rozbombardovala ruská invazení armáda.

Přestože geopolitické riziko stoupá a množí se velké válečné konflikty a některé další jsou na ostří nože, podobně jako tomu bylo v první polovině minulého století, česká kotlina a moravské pláně stále patří mezi nejbezpečnější oblasti světa. A to nejen díky své poloze, ale také díky členství země v NATO a Evropské unii. Ani to ale není stoprocentní zárukou, že o svůj dům či byt nemůžete přijít.

Čtěte na Realiťáci-sobě.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..