„Nové“ poplatky stavebních spořitelen

Liška v tichosti zavedla poplatek „za vedení úrokového zvýhodnění“. Není zdaleka jedinou, která tímto způsobem chce získat část vysokých úroků zpět. Které spořitelny se jí staly vzorem? Jaké poplatky si stavební spořitelny účtují? Zaplatíme více, než si myslíme.

Nákladná správa úrokového zvýhodnění

Stavební spořitelny se v minulých letech zavázaly k vyplácení úroků a úrokových bonusů, které jsou v dnešní době rekordně nízkých úrokových sazeb velmi výhodné pro majitele starších smluv o stavebním spoření. Velmi nevýhodné jsou naopak pro stavební spořitelny, které se pokoušejí vyvléknout se ze svých závazků všemožnými způsoby. Na úroky zakotvené ve smlouvě sáhnout nemohou, našly jiný účinný způsob – poplatky.

Poslední spořitelnou, která zatím přistoupila ke zvýšení poplatků u starých smluv s vyššími úrokovými sazbami, je Českomoravská stavební spořitelna. Od 1. 12. 2003 zavedla roční poplatek za „vedení úrokového zvýhodnění“ ve výši 100 Kč. Co je však popudlivější než samotný poplatek, je jeho zdůvodnění:

„Tvorba a správa finančních prostředků určených pro výplatu úrokového zvýhodnění je velmi nákladná a vyžaduje mít neustále k dispozici volné finanční prostředky. U těchto účtů je zavedena nově úhrada za správu úrokového zvýhodnění.“

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.