OVB mění smlouvu o obchodním zastoupení

Je uložená v působivých deskách. Má netradiční formu. A reaguje na rozhodnutí Nejvyššího soudu, který zrušil konkurenční doložku v předchozí. Smlouva OVB s jejími finančními poradci. Odejít z OVB bude mnohem těžší…

„Odvolací soud v daném případě takto široce a zčásti i neurčitě sjednanou konkurenční doložku i pro výkon závislé čili zaměstnanecké činnosti, nadto bez vymezení územní platnosti, považuje za neplatnou s tím, že při jejím sjednání došlo navíc k porušení dobrých mravů, neboť takovou doložkou bylo popřeno právo zástupce na svobodné podnikání,“ citoval z rozhodnutí soudu v rozhovoru pro Investujeme.cz Karel Maroušek před více než rokem. Po roce má OVB novou smlouvu – a novou konkurenční doložku.

„Spolupracovník se zavazuje, že po dobu, která je určena dvojnásobkem měsíců jeho výpovědní lhůty od ukončení této smlouvy, nebude na území České republiky na svůj vlastní účet nebo na účet jiného vykonávat činnost, která by měla soutěžní (konkurenční) povahu vůči podnikání společnosti OVB,“ zní základ konkurenční doložky v nové smlouvě o obchodním zastoupení OVB z června 2010. Nadto nesmí spolupracovník po dobu jednoho roku oslovovat své bývalé klienty ani spolupracovníky.

Čtěte na Investujeme.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..