Penzijní reforma? Nic není jisté!

Koalice začíná couvat. Shoda na krocích v penzijní reformě je nahlodaná Václavem Klausem i lobbyistickými skupinami. Do toho David Rath demagogicky straší znárodňováním. Penzijní reforma tedy nebude?

Když se koaliční partneři dohodli na znění penzijní reformy a oznámili připravované kroky, pochopitelně se mi nelíbily všechny. Pochopitelně, není možné zalíbit se ve všem všem. Jedno jsem ale s radostí uvítal – konečně se našla politická síla po více než patnácti letech s prominutím tlachání o nutnosti penzijní reformy k rozhodnému kroku. Petr Nečas i koaliční partneři se zdáli být pevní a neústupní.

Pak se začala šířit kritika. Zaznívala z různých lobbyistických skupin Hospodářskou komorou ČR počínaje a knihkupci zdaleka nekonče. Ozývali se ovocnáři poškození vůči zelinářům, stavební firmy a developeři pomalu již předem hlásili úpadky a zaznívaly hlasy o spravedlnosti či nespravedlnosti věčného života chrousta. A pak promluvil prezident Václav Klaus a sdělil národu, že se o penzijní reformě málo hovořilo. Jistě, 15 let není ani jedna generace…

Čtěte na Investujeme.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..