Petr Jan Křen: Chcete růst? Musíte vědět proč

Petr Jan Křen v minulosti vybudoval zemské ředitelství o stovkách lidí v OVB Allfinanz. Nyní se věnuje osobnostnímu a profesnímu rozvoji ve své Petr Jan Křen Academy. Je možné ve finančním poradenství růst a zároveň udržet kvalitu poskytovaných služeb?

Jako řečník na konferenci FINfest EFPA budete hovořit o růstu a kvalitě finančně poradenských společností, zda se jedná o Sofiinu volbu. Může finančně poradenská firma růst a zároveň udržet kvalitu služeb?

Tuto otázku dostávám pravidelně. Kdybych měl odpovědět jednoduše, tak ano, je to možné. Má to samozřejmě několik podmínek, na základě kterých si mnoho lidí myslí, že to možné není. Pro mě, jako pro člověka, který se v poradenském byznysu dlouho pohyboval a pohybuje, je misí lidem vysvětlovat, že je možné růst a rozvíjet své týmy i se zachováním kvality.

Proč si lidé dost často myslí, že nelze růst a udržet kvalitu?

Mám pocit, že se dnes finančně poradenský trh pohybuje v extrémech.

Jeden extrém je, že lidé, kteří vedli poradenské týmy ve velkých strukturálních firmách, byli tlačeni do pravidelného intenzivního náborování. S tím byla spojena spousta práce, která často přišla vniveč. Mnoho lidí totiž neumělo a neumí dělat efektivní nábory. A tito teamleadeři z firem, které jsou na náborech postaveny – klasické multilevely, se osamostatnili, založili si své firmy a šly pod broker pooly. A tam se rozhodli, mimo jiné i na základě svých špatných zkušeností s náborem, pro druhý extrém. S menším počtem lidí, bavíme se o jednotkách lidí, začali fungovat s tím, že nenabírají nové lidi a zakládají si na kvalitě. Kvalita tam nepochybně je. Ale proč se tyto firmy nerozrůstají, je často proto, že mají pachuť té minulosti.

Čtěte na Poradci-sobě.cz

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..