Petr Saic: S OVB se chci dohodnout na hladkém odchodu

Petr Saic působí v OVB 12 let a dostal se na pozici zemského ředitele. Nyní chce odejít a nastoupit vlastní cestu finančního poradenství. „Byl jsem historicky jako první zemský ředitel OVB ponížen do pozice regionálního ředitele,“ říká Petr Saic v rozhovoru pro Investujeme.cz.

Kdy jste nastoupil k OVB a co vás k finančnímu poradenství přivedlo?

Na podzim v roce 2005 mě k finančnímu poradenství přivedla myšlenka praxe při studiu. Byl jsem ve druhém ročníku prezenčního studia Podnikohospodářské fakulty VŠE v Praze. A potkal jsem svého spolužáka Martina Zoubka na hodině francouzštiny. Martin Zoubek chodil do školy v obleku a já ho prosil, ať se mi u něj ve firmě zeptá, jestli by mě také nevzali na stáž. OVB jsem v té době vůbec neznal.

Tehdy jsem začínal pod Martinem Zoubkem v zemském ředitelství Slezákových. Dělalo to na mě dobrý dojem a říkal jsem si, že by to mohla být ta praxe, která by mě mohla někam posunout. Hlavní motiv na začátku byl zvýšit moji cenu na trhu práce.

Rozhodně jsem nenastupoval s vizí, že budu zemský ředitel.

Jak probíhala praxe pod Martinem Zoubkem, který byl později spojován s ne proklientskými praktikami?

Z mého pohledu byl start spolupráce naprosto korektní a proklientský. Diskuse okolo nekorektního podnikání se objevily až v pokročilejší fázi naší spolupráce, kdy už jsem si mé ředitelství i kvalitu řídil sám. Osobně můžu říct, že mě Martin nikdy do ničeho neetického netlačil. Myslím, že každý člověk má svoji hlavu a měl by nést odpovědnost za svá vlastní rozhodnutí. Já se rozhodoval vždy nakonec podle sebe. Nejsem ovce.

Jsem člověk, který má silné etické zásady. Kdybych měl pocit, že poškozujeme klienty, tak bych do toho nikdy nenastoupil. Přesvědčení, že děláme dobrou věc, je pro mě zcela zásadní. Učili jsme se klasickou analýzu, práci s klientem… samozřejmě podle standardů roku 2005. Dnes jsou standardy někde jinde a doba tehdy byla jiná. Rozhodně to ale ani tehdy nebylo z mé strany pouze o prodeji jednoho produktu.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..