Petr Stuchlík a Martin Nejedlý: Letos vyrosteme o dalších 50 %

Po příchodu ředitelství Stanislava Dostála a dalších lidí z OVB přešlo do Fincentra ředitelství pana Švece z ČMSS. „Čekáme další příchody,“ říká Martin Nejedlý. „Nabízíme bezkonkurenční podmínky,“ doplňuje Petr Stuchlík. Fincentrum působí v Česku deset let. Co na vývoj firmy říkají její majitelé?

Fincentrum v dubnu slaví deset let své existence. Co ale stálo za myšlenkou založení společnosti?

Petr Stuchlík: Martina Nejedlého i mě lákalo z různých důvodů soukromé podnikání. Spojila nás tehdejší Martinova přítelkyně, moje spolužačka, a pak už k založení Fincentra bylo jen pár kroků.

Martin Nejedlý: A bylo to výborné spojení. Já jsem měl znalost financí, Petr zas internetu. To byla ideální kombinace. Dokonce se pak z Petra vyklubal i perfektní obchodník, takže kombinace se ještě vylepšila. Postupem času jsme zjistili, že si výborně rozumíme a skvěle se doplňujeme i v dalších oblastech. Petr je např. extrovert, já zase spíše introvert, takže se ani nehádáme o to, kdo bude veřejně vystupovat, chcete-li exhibovat. Proto jsme se za těch 10 let nikdy nepohádali. A to bylo, je a bude pro rozvoj firmy zásadní.

Fincentrum se původně věnovalo především mediálním aktivitám. Jak se začalo zabývat finančním zprostředkováním?

Petr Stuchlík: Vždy jsme se věnovali osobním financím. Fincentrum s.r.o. jsme v dubnu 2000 založili jako firmu, která do konce roku spustí portál o osobních financích. Už tehdy jsme přes finanční portál zprostředkovávali prodej zejména stavebního spoření, protože v letech 2000 až 2002 to byl hit. Zprostředkování v tomto smyslu jsme dělali tedy už na webu.

Čtěte na Investujeme.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..