Petr Stuchlík: Nikomu partnerství Banky roku vnucovat nebudu

Banka roku mění týden před vyhlášením výsledků generálního partnera. Co vedlo ke změně generálního partnera ocenění? „Svůj díl hraje personální změna ve vedení společnosti MasterCard v ČR,“ říká Petr Stuchlík, generální ředitel společnosti Fincentrum.

Co je důvodem ukončení spolupráce s MasterCardem na Bance roku?

Svůj díl hraje personální změna ve vedení společnosti MasterCard v ČR, možná nepochopení konceptu spolupráce a zároveň úspěšný růst společnosti Fincentrum. MasterCard se přestal chovat jako partner ocenění a tlačil nás do podmínek, které jsme nebyli ochotni splnit. Fincentrum není PR agentura a MasterCard nebyl klient v agenturním slova smyslu. Vždy jsme se k sobě chovali jako partneři, kteří mají zájem ocenění společně rozvíjet, mají společný zájem a vzájemně se respektují. S panem Čarným i panem Javorským tento vztah fungoval 8 let, bohužel nový Country Manager vidí komunikaci společnosti v ČR jinak. Na to má právo, my máme právo jeho podmínky nepřijmout.

Nešťastné je načasování. MasterCard s ročníkem 2008 vyjádřil spokojenost a v červenci 2009 jsme obdrželi objednávku na další ročník, na jejímž základě se začala připravovat smlouva. Bohužel v září – čtyři týdny před vyhlášením – nový Country Manager pan Lang znova dohodnuté podmínky spolupráce otevřel. Sám jsem navrhoval, že se můžeme bavit o úpravách ročníku 2010, že některé požadavky jsou z podstaty nesmyslné. Například jak máme upravit složení poroty, když už probíhá hlasování?

Navíc v situaci, kdy letošní ročník bude poprvé přenášet Česká televize a dochází k dalším drobným změnám, které prestiž ocenění dále posílí.

Co předcházelo ukončení spolupráce?

Osobní schůzky, telekonference, vyjednávání. Pokud ale někdo přichází z pozice „vše špatně, teď tu uděláme pořádek“, přestává to pro nás dávat smysl. Já nikomu partnerství Banky roku vnucovat nebudu, nemusíme se podbízet.

Čtěte na Investujeme.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..