Pojistit sebe i rodinu…

Mít pojištěnou domácnost je téměř nutnost. Pojistit s ní i odpovědnost za škody v občanském životě již tak samozřejmé není. Přitom za několik stokorun ročně pojistíte nejen sebe, ale i celou svou rodinu – a nemusíte se bát, že vaše ratolest vytluče při fotbale okno.

Rozbité okno sice není položka, která by zruinovala rodinný rozpočet, a rozhodně se kvůli němu nevyplatí pojištění uzavírat. Rizik je ale mnohem více a po jejich zohlednění již stojí za to o pojištění odpovědnosti uvažovat.

Pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě kryje většinu rizik spojených s během domácnosti, sportovním vyžitím a rekreací. Vyjedete-li s rodinou v zimě na lyže do Krkonoš, může se i při opatrném sjíždění červené sjezdovky přihodit kolize, při níž vinou vaší nebo vinou některého vašeho člena domácnosti dojde k újmě na zdraví (nebo na novém modelu carvingových lyží) náhodného kolemjedoucího. V rámci odškodnění můžete být povinni platit nejen nové lyže, ale i bolestné, ušlý příjem a další položky z nehody plynoucí.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..