Přestřelka mezi ČNB a WPB Capital pokračuje

Česká národní banka (ČNB) před lety odebrala licenci družstevní záložně WPB Capital. Ta se brání a soudně licenci získalo zpět. Jenže ČNB se nevzdává a v souboji s WPB Capital pokračuje.

Česká národní banka odejmula licenci družstevní záložně WPB Capital 24. června 2014. Kampelička upadla do likvidace a její správy se ujal likvidátor Jiří Švihla. Odstavené představenstvo záložny se nevzdalo a proti ČNB se vrhlo k soudu. A soud vyhrálo. „WPB Capital, spořitelní družstvo, již není v likvidaci. Od čtvrtka 13. září, kdy rozsudek Městského soudu v Praze doručením nabyl právní moci, má opět platnou licenci družstevní záložny,“ uvádí WPB Capital.

Jenže se nevzdává ani Česká národní banka. Jakmile zjistila, že soud dal zapravdu její protistraně, nečekala na nabytí právní moci rozsudku a vydala nová předběžná opatření, která (bývalé?) představenstvo opět odstavují od přístupu k informacím a řízení kampeličky. Navíc „Policie České republiky je [Petra Bodnára, Marka Špirka a Martina Línera – pozn. red.] 6. září na základě odborného posouzení ČNB obvinila z porušení povinností při správě cizího majetku a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže,“ konstatoval Martin Jaroš, mediální zástupce představenstva WPB Capital. Souboj mezi ČNB a WPB Capital tak dál pokračuje ostrými zbraněmi.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.