Proč pečlivě vybírat finančně poradenskou společnost

Kvalitní finanční poradci jsou ve všech větších finančně poradenských společnostech. Kvalita poradenství záleží mnohem více na lidech než na značce. Přesto je celá řada důvodů, pro které stojí za to pečlivě zvážit finančně poradenskou společnost, pro níž bude poradce pracovat.

Finančně poradenské společnosti působící na českém trhu se liší. Některé odlišnosti jsou spíše kosmetické, jiné mohou být zásadní. Zvolit správnou finančně poradenskou společnost může být poté rozhodující pro spokojenost finančního poradce. A vězte, že není zdaleka „jediná správná“! Každému poradci vyhovuje jiný přístup – a každá finančně poradenská společnost jiný přístup nabízí.

V čem se obecně finančně poradenské společnosti liší? První na ráně jsou provize. Nejedná se ale pouze o jejich výši, rozdíly mohou být zásadnější. Pro poradce je důležité analytické zázemí. Finanční poradce nemá čas ani možnost věnovat se klientům a zároveň neustále sledovat změny ve všech produktech. Zásadní je i zpracování smluv. Jak často smlouvy nedojdou do finanční instituce? Za jak dlouho budou zpracovány? To není jen otázkou rychlosti výplaty provizí. A v neposlední řadě může poradce ocenit marketingovou podporu společnosti.

Čtěte na Investujeme.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..