Půjčka na splátku hypotéky aneb Cesta do propasti

Zní to až neuvěřitelně: Domácnosti dojdou peníze. Nemá na nejbližší splátku hypotéky. A jak to vyřeší? Vezme si spotřebitelský úvěr a splátku hypotéky z něj zaplatí. A tuto strmou cestou do propasti se ubírá stále více lidí.

Lidový slovník opět stále častěji protkávají pojmy jako „krize“, „nezaměstnanost“, „dluhy“… Mohou za to nejen média informující o situaci v eurozóně, mohou za to nejen vlády stahující své státy do dluhových pastí, ale může za to také skutečnost, že se recese dostává z televizních obrazovek do reálné ekonomiky – tedy do firem, které propouští, a do domácností, jejichž živitelé ztrácejí zaměstnání.

Je-li domácnost zatížená hypotékou či jinými velkými závazky, stává se pro ni ztráta příjmu o to více kritickou. Čím napnutější rodinný rozpočet je, tím je domácnost finančně ohroženější. A při rozpočtu bez dostatečných rezerv se může stát, že na splátku hypotéky peníze nezbydou. Stále častějším řešením pak je čerpání spotřebitelské půjčky na splátku hypotéky.

Čtěte na Hypoindex.cz

2 thoughts on “Půjčka na splátku hypotéky aneb Cesta do propasti

  1. Podle mne je to jen nafouknutá bublina a tím, jak se o finanční krizi všude mluví a píše, firmy se začínají bát a aniž by je to nějak zasáhlo, volí jako nejlepší opatření propouštění svých zaměstnanců. A tyto lidé pak opravdu na vlastní kůži pociťují, co to ta fin.krize je. Je to začarovaný kruh a je smutné, že na to vždy doplatí obyčejní spotřebitelé a malí podnikatelé.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..