Regionální ředitelé: Spojené zemské ředitelství nám dává výhodu

Ve Fincentru došlo ke gigantickému spojení zemských ředitelství. Jak proces vnímali regionální ředitelé? Co bylo nejtěžší a jaké jsou výhody spojení? A co doporučují regionální ředitelé Lukáš Gašník, Vratislav Jůza a Filip Zadražil finančním poradcům z jiných struktur a společností?

Jste regionální ředitelé z původně ze dvou zemských ředitelství ve Fincentru. Co vedlo k tomu, že se dvě poměrně velká zemská ředitelství Tomáše Martinovského a Stanislava Dostála mladšího sloučila v jedno gigantické?

Lukáš Gašník: Nevím přesně, jestli to bylo na popud Tomáše Martinovského nebo Standy Dostála, ale ta hlavní myšlenka je vytvořit větší, silnější ředitelství, kde bude silnější synergie. Víc hlav víc ví, říká se. To nám pomůže líp konkurovat na trhu.

Filip Zadražil: Znám spíš pohled Standy Dostála, kde byla již ztráta motivace. Pro něj toto spojení dávalo možnost částečného exitu, hlavně z operativy. Přijde mi to užitečnější než příběhy, které jsou na trhu známější – když člověk v takové pozici ztratí chuť, tak čeká, jak dlouho to vydrží a odcházejí mu lidé, dokud se celý byznys nerozpadne.

Vratislav Jůza: Souhlasím s Filipem, že je to užitečné. Co bylo pro lidi důležité, byla synergie a to, jak je posouvat dál.  Zároveň jsme největší zemské ředitelství na trhu. A jednička bere vše. To má vždycky nějakou výhodu.

Jakou největší výhodu vnímáte se sloučení zemských ředitelství? Co je největší přínos?

Vratislav Jůza: Jednoznačně největší přínos vidím v té synergii. Máme přidělená ředitelství, která jsme dost posunuli dál, ale i pro nás to znamená nový svěží vítr, nové impulsy dál rozšiřovat tým a určovat kurz na trhu. Při tom, jak se nadále bude měnit a konsolidovat trh, budou na tom silnější hráči vždy lépe oproti konkurenci.

Filip Zadražil: Za mě je to možnost využít talentů dalších lidí. Aktuálně všechna tři zemská ředitelství do sebe pěkně zapadají. Martin Kovář jako vizionář má nos na investice, což je ten směr, který nás dlouhodobě zajímá, Pepa Bittner rozvíjí oblast odborných asistentů, což má také velkou prioritu, a Tomáš Martinovský, který rozumí dnešnímu trhu, je perfektní, důsledný manažer. Toto se velmi těžko hledá v jedné osobě. Pro mě to znamená mít ve všech věcech prvotřídní podporu. A to by se mi jako jednotlivci nebo členovi menšího týmu tvořilo velmi těžce.

Lukáš Gašník: Dneska si jsou kariéry v multilevelových firmách hodně podobné. Ale manažeři často neznají role, jaké mají plnit dolů do sítě. A kolikrát dolní pozice ve firmách jako Partners nebo OVB ani nemají číslo na regionální nebo oblastní ředitele. Přitom tam teče tak 20 % provizí. Co mi dává smysl a co tu vytváří Martin Kovář, Tomáš Martinovský, Standa Dostál a Pepa Bittner, že vytváří prostředí, aby manažeři znali svou roli a posouvali své lidi kupředu.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..