Regulace provizí jako řešení dluhů ČSSD?

Sociální demokracie (ČSSD) drží nůž pod krkem České republiky. Pokud poslanci nepodpoří regulaci provizí, neprojde ani Solvency II. Proč je ČSSD tak urputná? Možná jí jde o krk… dluhy jí přerostly přes hlavu.

Sociální demokracie opravdu stojí o regulaci provizí podle přání a návrhu velkých pojišťoven. Hledá jakoukoli cestu, jak zákon prosadit. Obětovala ministerského náměstka Martina Prose, který regulaci prosadil přes Legislativní radu vlády za zády ministra financí Andreje Babiše, poslanci Ladislavu Šinclovi se podařil elegantní kousek s načtením stejného pozměňovacího návrhu ke dvěma zákonům a spor mezi ČSSD a ANO hrozil vyostřit v rozpad vládní koalice. Nyní ČSSD drží pod krkem celou Českou republiku, neboť nehodlá bez „svého“ zákona harmonizovat právo s Evropskou unií.

Co může stát za takovou zarputilostí? Ochrana klienta je pouhou vějičkou na nic netušícího voliče. Snad ještě kdyby se ČSSD zabývala pouze rezervotvornými životními pojistkami, které ho prý poškozují. Zvláštní je, že přestože jsou prý pro klienta nevýhodné, stát je nadále podporuje daňovým zvýhodněním. Ale to je jiný příběh – a jiný zákon, jiná (?) lobby. Důvod je třeba hledat jinde… v dluzích Sociální demokracie.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..