Regulované nájemné: Dvě strany barikády

Majitelé bytů se nemohou domoci náhrady za protiústavní regulaci nájemného. Nájemníci v „regulovaných bytech“ se bojí přílišného zvýšení nákladů na bydlení. Co s tím?

Občanské sdružení majitelů domů, bytů a jiných nemovitostí (OSMD) se snaží domoci náhrady za regulaci nájemného. U českých soudů navzdory mnohým rozhodnutím Ústavního soudu zatím neuspěli. U Evropského soudu se proces také vleče – a soudci zjevně mají zkreslenou představu o fungování českého práva. Aby ne, dívají se na české soudnictví z evropské perspektivy…

„Stát v roce 2007 ve svém stanovisku zaslaném ESLP tvrdil, že pronajímatelé mají možnost domoci se nápravy mimosoudně. Dle státu se stačí obrátit přímo na Ministerstvo spravedlnosti ČR se žádostí o náhradu dle zák. 82/1998 Sb. Všichni stěžovatelé, kteří se touto radou řídili a na Ministerstvo spravedlnosti se obrátili, byli poté, co byla jejich žádost převedena na Ministerstvo financí, odmítnuti. Neexistuje tedy ani jedno kladně vyřízené rozhodnutí Ministerstva financí o náhradách majitelům domů s byty s regulovaným nájemným,“ uvádí OSMD ve své zprávě.

Čtěte na Hypoindex.cz

Vyšlo též na iDnes.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..