Jak skončily největší podvody v Česku

Česká republika je rájem podvodníků. Lidé jsou důvěřiví a financím nerozumí. I proto v posledních letech proletělo naším územím několik letadel, postavilo se několik pyramid a rozjelo několik Ponziho schémat. Jak dopadly největší podvody typu WSM Investments, Double Investments a EDBUSY?

Všechny největší podvody založené na principu Ponziho schématu mají jedno společné: Lákají na neznalost a chamtivost lidí. Zatímco banky dnes škudlí každou desetinku procenta ročně, podvodníci slibují i desítky procent zhodnocení. Ne jen ročně, ale i čtvrtletně, měsíčně. Člověk oslněný fata morgánou výnosu slibujícího zbohatnutí přestává přemýšlet a odpojuje poplašná zařízení varující před možným podvodem.

V posledních letech v České republice bylo „uzavřeno“ (a pro jejich zakladatele a promotéry to platí doslova) několik podvodů finančního ražení. Koncem března 2017 se stal hitem příběh sponzora druhé nejvyšší hokejové ligy WSM Investments. Pokračování má ale i brněnská společnost Double Investments (DBI).

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.