Soudit se? Jedině o milióny…

Dostali jste se do sporu, v němž jde „pouze“ o tisíce? Pak to raději pověste na hřebík… soudit se nemá smysl. Zvláště stojí-li proti vám silný protivník se širokým právním zázemím. Skutečně není dovolání spravedlnosti? Nebo právo stojí jen na straně silnějšího?České soudy rozhodují zpravidla podle zákonů. Jsou ale zákony na straně spravedlnosti? V redakční práci jsme se setkali s několika případy, kdy je odpověď na položenou otázku přinejmenším sporná…

Doporučení: Nesoudit se…

O případu pana Zdeňka Rachmana, který se dostal do sporu o povinné ručení, jsme vás informovali již v srpnu minulého roku. O co se ve stručnosti jednalo?

Pan Rachman se dozvěděl o chystaném zvýšení pojistného povinného ručení Komerční pojišťovny, s níž uzavřel o rok dříve smlouvu právě z důvodu výhodných podmínek, které na trhu nabízela. Ale… protože nepočkal na dopis od pojišťovny, který mu změnu ceny oznamoval, a protože zároveň nestihl zákonnou lhůtu 6 týdnů pro výpověď pojištění, měl smůlu. Jeho výpověď smlouvy pojišťovna místo „k 31. 12. 2001“ vztáhla „k 31. 12. 2002“ – a za další rok nárokovala pojistné.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..