Spotřebitelský úvěr… na bydlení?

Bydlení lze financovat různými způsoby – z vlastních zdrojů, hypotečním úvěrem, úvěrem či překlenovacím úvěrem ze stavebního spoření nebo… běžným účelovým spotřebitelským úvěrem. A právě nabídku v posledním jmenovaném způsobu rozšířila Poštovní spořitelna. V čem je úvěr nový?

V čem se liší spotřebitelský úvěr na bydlení?

Spotřebitelský úvěr na bydlení nezaměňujte s „americkou hypotékou“, což je naopak neúčelový hypoteční úvěr (obdoba klasické hypotéky, při níž ručíte nemovitostí, ale pořizujete cokoli jiného). Spotřebitelský úvěr na bydlení se od ostatních úvěrových produktů určených ke stejnému účelu v některých ohledech liší významně, v jiných méně.

Jedním z nejdůležitějších bodů při rozhodování o úvěru je úroková sazba. Spotřebitelské úvěry se vyznačují tím, že ji mají danou na celou dobu splácení. Tím se odlišují od hypoték, kde ovšem lze zvolit i fixaci na dobu shodnou s dobou její splatnosti (samozřejmě za cenu vyšší úrokové sazby), není to ale nic neobvyklého (ba naopak, je to standardem) u úvěrů ze stavebního spoření. Obecně sice bývá úroková sazba spotřebitelských půjček vyšší, v případě Poštovní spořitelny se ale přibližuje úrokovým sazbám hypoték.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..