Sreality.cz jsou v pasti… skončí bez realit?

Realitní server Sreality.cz ustoupil ostrému nátlaku malých realitních kanceláří a neuskuteční plánovanou změnu obchodních podmínek. Nyní dostal ránu od velkých realitních hráčů: Od 1. dubna se serverem nebudou spolupracovat pro změnu oni. Sreality.cz jsou v pasti.

Dominantní realitní server Sreality.cz je v nelehké pozici. Když se jim podařilo odvrátit hrozbu odchodu malých realitních kanceláří sdružených v Asociaci realitních kanceláří ČR, kterým se nelíbily nové podmínky inzerce, přišla rána z druhé strany. Včera v odpoledních hodinách oznámily tři velcí hráči na realitním trhu – RE/MAX, M&M a STING, že s ním od 1. dubna 2010 nebudou spolupracovat.

Server Sreality.cz připravil počátkem roku nové podmínky inzerce na svých stránkách. Podmínky byly vstřícnější pro větší realitní kanceláře, což se nelíbilo menším hráčům. „Z našeho pohledu se jedná o zneužití dominantního postavení na trhu, protože server Sreality.cz má jednoznačně nejvyšší návštěvnost v poměru s jinými realitními servery a troufám si tvrdit, že inzerce na Sreality.cz má větší důležitost než na všech ostatních serverech dohromady,“ uvedl tehdy Ondřej Velemínský, manažer pobočky realitní kanceláře Kova.

Čtěte na Hypoindex.cz

Vyšlo též na Našepeníze.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..