Státní podpora stavebního spoření opět ohrožena!

Ministr financí Eduard Janota chce šetřit. Musí. Státní finance sice zatím nejsou v troskách, ale zub dluhu je zdařile podhlodává. A opět se hovoří o zrušení státního příspěvku na stavební spoření.

O zrušení státního příspěvku stavebního spoření se hovoří snad od jeho zavedení. V roce 2002 diskuse vyústila až v aprílový článek „Stavební spoření přišlo o státní podporu!!!“ Tehdy byl ministrem financí Jiří Rusnok, který je dnes generálním ředitelem ING penzijního fondu a členem Poradního expertního sboru ministra financí a ministra práce a sociálních věcí oblasti pro reformu důchodového systému v ČR vedeného Vladimírem Bezděkem, generálním ředitelem AEGON penzijního fondu a šéfem první expertní skupiny v oblasti důchodové reformy, tzv. Bezděkovy komise.

Souvislost mezi státním příspěvkem na stavební spoření a důchodovou reformou se zdá být sice vzdálená, ale kupodivu je až příliš těsná. Návrh zrušení státní podpory stavebního spoření dává ministr Janota do souvislosti s aktuálně diskutovanou reformou penzijního systému. V rámci důchodové reformy by se podle představ Eduarda Janoty měla zrušit též státní podpora penzijního připojištění, daňové úlevy penzijního připojištění a životního pojištění a daňový test u investic do cenných papírů (zejména akcií a podílových listů).

Čtěte na Hypoindex.cz

Vyšlo též na Důmfinancí.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..