Stavební spoření už není tak výhodným spořením

Stavební spoření bývalo svého času velmi výhodnou a bezpečnou investicí. Svá nejlepší léta má již za sebou a jako spořící produkt se drží zuby nehty jen díky klesající státní podpoře. Komu a za jakých okolností se vyplatí uzavřít smlouvu o stavebním spoření?

Stavební spoření patřilo mezi nejvýhodnější spořící produkty na trhu. Úrokovou sazbou překonávalo veškeré úrokové sazby bankovních vkladů a státní podpora byla výborným motivačním faktorem pro pětileté (a delší) spoření. Od letošního roku je ale vše jinak a stavební spoření na žebříčku výhodnosti pokleslo. Drží ho jen státní podpora, která ale také již není tak atraktivní.

Kdo uzavřel smlouvu o stavebním spoření do 31. prosince 2003 a do konce letošního roku na smlouvu požádá o státní podporu, bude ze státního rozpočtu dostávat až do dovršení cílové částky 25 % z naspořených vkladů, maximálně 4 500 Kč. Kdo ale uzavřít smlouvu nestihl, nechtěl, nemohl nebo se narodil až v letošním roce, může uzavřít smlouvu se státní podporou 15 % z naspořených vkladů, maximálně 3 000 Kč ročně, pokud ovšem bude spořit alespoň 6 let, oproti dosavadním 5 letům.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..