Struktura produkce: Naprostá otevřenost i informační vakuum

Struktura produkce finančně poradenských společností je jedním z vodítek, které mohou pomoci určit, zda finanční poradci pracují ve prospěch klienta, nebo svých peněženek. Některé společnosti jsou zcela otevřené, jiné se uzavírají… Jak si stojí finanční poradenství?

Strukturu produkce nelze využívat jako jednoznačně spolehlivé vodítko, zda finanční poradci dané společnosti provádí etické finanční poradenství ku prospěchu svých klientů, nebo ne zcela etické ku prospěchu vlastnímu. Finanční poradenství není jen o produktech, ale o řešení celkové životní situace klienta. V praxi lze volit různé přístupy, které se odrážejí v různých portfoliích. Jistou informaci ovšem nabídnout může.

Nejdiskutovanějším produktem jsou různé investiční (a kapitálové) životní pojistky. Spory se vedou o tom, zda je vůbec přípustné tento produkt, kombinující investici (či konzervativní spoření) s pojištěním, klientům nabízet pro vysoké náklady investic, případně jak vysoká částka běžného pojistného je ještě ospravedlnitelná a jaká již nikoli (nejčastěji se hovoří o částce 1 000 Kč měsíčně, kterou lze odečíst z daní).

Čtěte na Investujeme.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..