Studenti, nemáte ještě studentský účet?

Studentský účet je již neodmyslitelnou součástí studentského života. Je tomu tak proto, že banky nejenže zpravidla nabízejí vedení účtu a výpisy zdarma, ale součástí studentského účtu jsou i další požitky. Proto neváhejte, a pokud ještě studentský účet nemáte, napravte to!

Banky si uvědomily, kdo je pro ně perspektivním klientem, a na českém bankovním trhu vznikl již v minulém tisíciletí produkt zaměřený na úzkou skupinu populace – na studenty. Řada výhod je studentům poskytována v naději, že po ukončení studií bývalí studenti zůstanou věrni „svému“ peněžnímu ústavu, který je hýčkal, když to nejvíce potřebovali. Vyskytují se i (úspěšné) snahy o „uplácení“ či „koupi“ budoucích lukrativních zákazníků.

Ale vezměme to pěkně popořádku. Studentské účty nabízí Česká spořitelna, Československá obchodní banka včetně své divize IPB, Komerční banka, Plzeňská banka, Nonstopbank a Union banka. Pokud existuje další peněžní ústav se studentským účtem mezi svými produkty, budu rád, když rozšíříte mé obzory. Studenti jsou totiž podle názorů bank natolik perspektivní klientela, že banka, která se nesnaží o jejich získání, se nesnaží zajistit svou budoucnost. Proto lze předpokládat nárůst bank, poskytujících studentům výhody.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..