VISA i MasterCard si libují

Dominující asociace platebních karet si libují, jak se jim vydařil loňský rok, a obě mají velké plány do budoucna. Byla úspěšnější VISA, nebo MasterCard? Je jejich úspěch přínosem pro uživatele platebních karet, nebo jen důkazem rafinovaného způsobu obírání obchodníků? Budoucnost platebních karet se blíží.

Podle zveřejněných výsledků (MasterCard z 27. března a VISA ze včerejšího dne) jsou obě největší společnosti se svými výsledky spokojeny. Společnost MasterCard si přisuzuje vedoucí postavení na trhu, neboť s 2,7 miliony vydaných platebních karet vyhrnula do České republiky největší množství plastu s magnetickým proužkem. VISA zaostává o téměř 250 tisíc a s 2,462 miliony zaujímá druhé místo.

Prvenství MasterCard má však i stinnou stránku, ze které může být spokojena konkurenční asociace. Přestože dominuje počtem vydaných karet (s podílem cca 52 %), v počtu transakcí u obchodníka je „největší“ VISA s více než 51 % a v ukazateli nejdůležitějším, výdaje u obchodníků, VISA hraje prim s téměř 51 %. (Ostatní kartové asociace – Diners Club, American Express, JCB aj. – mají podíl v České republice přibližně 1 % ve všech ukazatelích).

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..