Vít Kalvoda: Komora finančních poradců spojí nejlepší

„Chceme mít co nejširší záběr z hlediska firemní příslušnosti, ne však na úkor odborné a/nebo morální kvality zúčastněných,“ říká Vít Kalvoda, jeden ze zakladatelů KoFiP. Jaké cíle a ambice si Komora klade? Chce jen poradce odborně i eticky na výši. Kdo se může stát členem komory?

V České republice působí dvě asociace finančních poradců a zprostředkovatelů. Chce jim Komora finančních poradců konkurovat? V čem tkví hlavní rozdíl mezi asociacemi a Komorou?

Stávající asociace finančních poradců dnes působí především jako seskupení firem. Zde je jejich těžiště a hlavní smysl. KoFiP není další organizací takového typu a není tedy ani konkurencí pro asociace, které mají na trhu své nezastupitelné místo. K AFIZ, USF i všem firmám na trhu zaujímá KoFip neutrální postoj.

Naší prioritou jsou jednotliví poradci, ať už patří ke kterékoliv firmě nebo jsou třeba i samostatní. Základním rozdílem je tedy zřejmě výhradně individuální členství, které nám umožňuje více prosazovat oprávněné zájmy poradců, ale zároveň po nich požaduje plnou odpovědnost za výkon své profese.

Čtěte na Investujeme.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..