Základ rodinného rozpočtu: Neplýtvat a nerozhazovat

Finanční poradci se setkávají s nejrůznějšími lidmi. Kdo získává bonitní klientelu, ten má štěstí – vždyť statisticky dvě třetiny produktivní populace bere podprůměrnou mzdu! Jak z toho má domácnost vyjít a ještě si uspořit na důchod, který ze státních prostředků nedostane v dostatečné výši?

„Co by si měli uzavírat klienti, kteří jsou schopni na penzijní připojištění a životní pojištění (dohromady) dávat 800 – 1000 Kč měsíčně?“ zní jeden z dotazů v diskusi na Investujeme.cz a dodává: „Polovina mých klientů je na tom takhle, neb působím v ne moc bohatém kraji.“

Je to těžké. Člověk se dostává do tíživých životních situací, kdy skutečně nemá peněz na zbyt. A může žít v regionu, kde je nedostatek práce, a když je, je špatně placená. Podávat v takovém případě knížecí rady typu „přestěhujte se za prací“ jsou sice z teoretického pohledu zcela správné, v praxi ale jen obtížně proveditelné. A po zahrnutí všech nákladů a rizik se navíc může ukázat, že si domácnost přestěhováním ekonomicky stejně nepomůže – a navíc zpřetrhá současné sociální vazby.

Čtěte na Investujeme.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..