Zveřejněné provize aneb Kritika ze dvou stran

Časopis Finanční poradce zveřejnil srovnání provizí vyplácených největšími finančně poradenskými společnostmi. Obratem se na něj snesla kritika – a rovnou ze dvou stran.

S myšlenkou srovnání provizí finančně poradenských společností si pohrávám již od počátku svého působení na Investujeme.cz. Čas od času ji zasunu do pozadí, ale vždy se vrací s novou silou – a vždy ji odkládám se závěrem, že udělat skutečně objektivní srovnání provizí není v mých silách. Proto jsem byl velmi potěšen, když srovnání publikoval časopis Finanční poradce.

Ponechme nyní stranou diskuse, zda Evžen Oněgin je či není z Broker Consultingu a zda je či není vhodnou volbou produktů směřováno porovnání k vítězství té či oné finančně poradenské společnosti. Ve svém důsledku může „vítězství“ vést pouze k tomu, že poradce, který chce změnit společnost, se zamyslí, zda by i tato nemohla být vhodným kandidátem. Při bližším zkoumání pak zjistí, jaké jsou rozdíly mezi skutečností a prezentací. (Ovšem, i toto může být dostatečné, má-li společnost co nabídnout.)

Čtěte na Investujeme.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..