Penzijní reforma: Lidé se bojí o naspořené peníze!

Lidé penzijní reformě nerozumí. A tak se bojí. Strach mají zejména ze ztráty naspořených peněz. Kdo do penzijní reformy půjde a kdo se jí raději vyhne? A kdo se bojí nejvíc? Na tyto a další otázky odpovídá průzkum společnosti STEM/MARK pro společnost Fincentrum a deník MF Dnes.

Nutnost penzijní reformy nezpochybňuje již nikdo s výjimkou představitelů extrémní levice. Liší se ale názory na její provedení. Ani ministr financí Miroslav Kalousek není s reformou v současné podobě zcela spokojen a dovedl by si ji představit lepší. V demokracii ale nezáleží ani tak na optimalitě řešení, jako spíš na možnostech jeho prosazení.

Pro politickou podporu penzijní reformy a zejména pro její úspěch je klíčové, aby se s ní ztotožnilo co nejvíce lidí. Jenže lidé reformě příliš nerozumí. Je špatně vysvětlována, na což upozorňují četní odborníci – i včera zveřejněný průzkum STEM/MARK pro finančně poradenskou společnost Fincentrum a deník MF Dnes. Důsledkem je, že se 76 % obyvatel dle průzkumu obává, že o naspořené peníze v penzijních fondech přijdou.

Čtěte na ČeskéReformy.cz a Investujeme.cz

Napsat komentář