Akcie – a budu milionářem?

Investice do akcií je považována za jednu z nejrizikovějších. Kdo ale investoval v loňském roce na pražské burze, mohl vydělat i stovky procent! Nastává čas, kdy se mohou na trh vrhnout i drobní investoři, nebo je burza určena stále jen velkým a silným hráčům?

Pokud byste 30. prosince 2002 investovali do indexu pražské burzy, o rok později byste se mohli těšit ze zhodnocení ve výši 43,06 %. Pokud byste zvolili pouze podniky investující do těžby a zpracování nerostných surovin a rud, váš zisk by představoval dokonce 127,9 %! Ale jak se říká, po bitvě je každý generálem. Odhadnout správně a včas budoucí vývoj je obtížné a často nemožné. Přesto si myslím, že malé ohlédnutí po akciích v loňském roce neuškodí.

Vrhnout se do jediného akciového titulu je bezesporu kaskadérství hraničící s pokusem o sebevraždu. Pokud nemáte opravdu věrohodné informace nebo nejste rozhodujícím majitelem akciové společnosti, lze to jedině nedoporučit. Přesto, pokud jste investovali před rokem do správného titulu, mohli jste pohádkově vydělat.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..