Rizikové životní pojištění k hypotéce

Hypoteční úvěr představuje závazek na řadu let. Banky ho neposkytnou hned tak někomu a žadatele pečlivě prověří. Životní pojištění snímá riziko nesplacení úvěru v případě úmrtí dlužníka. Vyžadují ho banky, nebo nabízejí lepší podmínky hypotéky s pojištěním?

Zavázat se bance ke splácení mnoha tisíc měsíčně na dobu až 30 let není bez rizika. Riziko podstupuje nejen dlužník, ale i banka. Během několika desítek let se může stát mnohé – dlužník přijde o práci, dlouhodobě onemocní, rozvede se nebo zemře. Banka, která nechce prodělat, musí brát všechna tato rizika v úvahu a zohlednit je v ceně úvěru.

Čím je klient rizikovější, tím vyšší úrokovou sazbu obdrží (kromě programu TOP Bydlení České spořitelny a Wuestenrot hypoteční banky, které nabízejí jednotnou úrokovou sazbu). Krom toho se banka jistí zástavním právem k nemovitosti a v případě nesplácení závazků podniká řadu kroků k získání peněz zpět – včetně exekuce a nucené dražby.

Čtěte na Měšec.cz

2 thoughts on “Rizikové životní pojištění k hypotéce

  1. zdravím mám otázku pokud je přítel pojištění životní pojistkou a chce si vzít hypotéku jako spolu dlužník musí se nechat k hypotéce znovu pojistit neb to stačí co má nebo si k té své pojisce může dát nějaký dodatek aby to spadalo pod tu zmíněnou pojistku. děkuji moc kristina

    1. Většina bank životní pojištění většinou jako podmínku vůbec nevyžaduje. Dávají občas slevy na úrokové sazbě, ale zpravidla jen v případě, kdy je pojistka od stejné finanční skupiny. Novou pojistku bych spíš neuzavíral (záleží ale na tom, jaké pojištění má), za zvážení stojí zvýšení pojistné částky vlivem vyšší zadluženosti – ale to je zas odvislé od jeho životní situace.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..