Akvizice Vojenského otevřeného penzijního fondu

Na českém trhu vzniká nový gigant v oblasti penzijního připojištění. Společnost Winterthur po ovládnutí Báňského a hutního penzijního fondu a Penzijního fondu Všeobecné zdravotní pojišťovny získala majoritní podíl v největším českém penzijním fondu VOPF a plánuje převzetí fondu VIVA.

Společnost Winterthur, člen finanční skupiny Credit Suisse Group, ovládla český trh penzijního připojištění. Je jediným akcionářem Bánského a hutního penzijního fondu a Penzijního fondu VZP, přičemž v současné době probíhá jejich začleňování do Penzijního fondu Winterthur, stala se majoritním akcionářem Vojenského otevřeného penzijního fondu a jedná „o budoucnosti“ s Penzijním fondem VIVA. Tato jednání probíhají již dva měsíce a zatím nevedly k žádnému závěru. Spravuje nyní finanční prostředky více než 550 tisíc účastníků penzijního připojištění v hodnotě téměř 11 mld. Kč.

Společnost Winterthur zaplatila za 93 % akcií Vojenského otevřeného penzijního fondu částku v řádech 70 mil. USD, tj. v přepočtu více než 2,6 mld. Kč. Co získala? Přes 300 tisíc účastníků penzijního připojištění, 7,5 mld. Kč prostředků ke správě a „zbavila“ se efektním způsobem největšího konkurenta. Předseda představenstva Penzijního fondu Winterthur Petr Žaluda poznamenal, že zaplacená částka odpovídá přínosům pro společnost.

Čtěte na Měšec.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..