Astraia CZ: Úžasné letadlo!

Na českém trhu působí nespočet pochybných společností. Na jednu z nich jsem obdržel tip od našeho čtenáře. Astraia. Neváhal jsem a využil příležitosti ke schůzce s jejich obchodní zástupkyní. A výsledek? „Je to fakt úžasný!“ Motory běží, vzlétáváme.

Rozdíl mezi multilevelem a letadlem se mnohdy stírá. Je přitom zcela zásadní. U klasického multilevel marketingu je jeho účastník odměňován za činnost svou či svých „podřízených“, tedy lidí, které do systému zapojil, na základě výkonu, který přináší hodnotu vyšší, než kolik peněz je do struktury rozděleno. Nově vstupující tak buď neplatí žádný poplatek, nebo platí poplatek, kterým jsou uhrazeny vstupní náklady (např. školení, „startovací balíček“ odpovídající hodnoty apod.), nikoli na uhrazení nepřiměřené odměny pro dříve příchozí.

Naproti tomu letadlo (též pyramida, přesněji Ponziho schéma) je založeno na neustálém přísunu nových lidí, kteří udrží motory letadla v chodu pouze do té doby, dokud přibývají exponenciální řadou. Výplaty dříve příchozích jsou vypláceny z vkladů nově příchozích.

Čtěte na Investujeme.cz

251 thoughts on “Astraia CZ: Úžasné letadlo!

 1. Dobrý den,

  pane Vavříku…..

  mě osobně by zajímalo jak si dovolujete poslat mi pokutu ve výši 250 000,- Kč za porušení mandátní smlouvy ,kterou jsem nepodepsala a navíc ještě vyhrožujete exekucí.
  Jste zloděj, který si neumí vydělat peníze poctivou prací!!!!!
  Celá ta Vaše úžasná společnost je banda zlodějů…..,kteří okrádají !!!!!!!!

  Děkuji za odpověď

  P.S. má někdo s tímto obdobnou zkušenost??????

  1. Dobrý večer, můžete mi prosím někdo říct co a jak s těma pokutami?
   Mě to přišlo na email, vám taky? Děkuji za odpovědi …

   1. Nechápu, proč se nezeptáte zdroje. Očekáváte, že zde se dozvíte odpověˇ, když je to tu akorát samej vševěd a spekulant?

    1. To jste ale dobrák! Co myslíte, že mu řekne ten, kdo mu pokutu vyměřil? Myslíte si, že přizná, že se nezakládá na realitě? Samozřejmě, že „zdroj“ mu řekne, aby všechno zaplatil.

     1. Vážení,
      občas pozoruji Vaše výlevy a Vaše hodnocení daného stavu. je velmi smutné, že nikdo si neuvědomuje fakt, proč společnost ASTRAIA CZ a.s. skončila a proč se vlastně pokuty vymáhají. Jelikož došlo k výpovědím smluv pro neplacení právě Vámi, celkový dluh ke společnosti AXA je skoro 18 mio CZK a dle VOP, každý sám si zodpovídal za smluvní pokutu, ať ji nazveme jakkoliv, a to ve výši vratky provize tedy smluvní stornopokuty. Jelikož společnost AXA podala dne 12.8.2011 návrh na insolvenci, musím já, jakožto krizový manager postupovat dle pravidla Pacta sunt servanda. Smluvní pokuty jsou tedy relevantní a Ti, kteří nereagují na úhradu svých závazků, asi se budou divit i tomu, že jednání přestane být vstřícné. Chtěl jsem osobně, aby lidé využili systém, který je skvělý. Bohužel ho zneužili, a proto vše skončilo. Mnozí, kteří již viděli konec naqší společnosti, zejména oblastní manageři, začali si zakládat svoje firmy a realizovat stejný systém. Někteří přešli k jiným PA nebo PM anebo dokonce začali spolupracovat s pojišťovnami na VPZ nebo VPA, a to bez našeho vědomí. Mnoho lidí se s námi dohodlo a tuto smluvní pokutu, za porušení Mandátní smlouvy, jsme neúčtovali. Ti, kteří utekli a strčili hlavu „do písku“ a mysleli, že je vše beztrestné, těm byla zaslána smluvní pokuta ve výši 250.000 Kč, tedy také relevantní pokuta. No dnes všichni o tom jenom skvěle diskutují a nic neřeší. Mnoho lidí podává trestní oznámení, ale i Policie poznává, že pokud někdo slíbí a podepíše svůj závazek, který je navíc ve VOP napsán velkými písmeny, nemůže se divit našemu postupu, takže se nejedná o trestný čin. Úvahy o tom, že vymáháním smluvních pokud bohatneme, jsou mylné. Bohužel. Na tomto systému vydělali pouze nepoctiví OBLASTNÍ MANAGEŘI, kteří nemysleli na druhé, ale pouze na sebe, takže lidi do systému získávali tak, že jim nevysvětlovali skoro vůbec nic. A samozřejmě většina lidí se chovala jako ovce a šli za vidinou peněz, které „spadnou z nebe“. Je to normální? Odpovězte si sami. S úctou Ing.Josef Vavřík

      1. Vavříku, Vavříku. Kdyby hloupost nadnášela, tak budete nad Českou republikou létat jako holubička. Vámi poslané „žádosti“ o pofidérní smluvní pokutu e-mailem mají právní hodnotu jako role toaletního papíru, to Vám ještě nikdo neřekl? A navíc podle pochybných VOP? To snad nemyslíte vážně. Sice se oháníte novou verzí VOP, kde jste podmínky poněkud upravil, ale nemáte je zajištěné podpisem? A ani elektronickým? To je už úplně k smíchu. A mandátní smlouvy? Taky k smíchu. Znáte Sjednocující právní názor velkého senátu Nejvyššího soudu ČR, týkajícího se rozhodčích doložek? Ne? Tak si ho přečtěte, budete se moc a moc bavit. Zjistíte totiž, že ty Vaše „chytré“ mandátní smlouvy se nehodí ani na záchod a na mytí oken už vůbec ne. A kdo tohle nevěděl, tak už to teď ví. A chcete s tím jít k soudu? Neblbněte. Ten Právní názor velkého senátu je NS ČR je totiž závazný pro všechny stupně soudů v ČR.

       Jo, to víte. Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. A až se provalí všechny Vaše podvodu, tobude smíchu, že?

       1. Vážení,
        pravdou je, že v mandátních smlouvách byla nešťastně napsaná rozhodčí doložka. Jelikož to víme, nikdy bychom nepožádali o usnesení rozhodčí soud, protože je pravdou, že takové rozhodnutí by nebylo platné. Proto vždy budeme postupovat pouze soudní cestou a každý kdo porušil nějaká pravidla se bude zodpovídat soudu ČR nikoliv rozhodci. A co se týče platnosti VOP? Vždy se vychází pouze z podepsaných VOP a nikdy z upravených či změněných, protože při soudním jednání se dokládají dokumenty s podpisem klienta. O všech těchto problematikách víme a je nám velmi líto, že bývalí klienti, až na některé výjimky se domnívají, že trpělivost máme neomezenu. Při likvidaci závazků klientů poskytujeme dostatečný prostor na úhradu – to by nikdo nedělal, protože víme, že celý problém konce ASTRAIA CZ způsobilo pár jednotlivců, kteří šířili projekt 3D, a to dokonce na veřejných prezentacích, což bylo zakázané. Naší chybou bylo to, že jsme exemplárně nepotrestali. Ona totiž důvěra v dobro lidí je někdy falešná a na to jsme bohužel doplatili. Dnes je společnost v insolvenčním řízení a již je rozhodnuto, že bude konkurz. Avšak také již víme, že společnost ASTRAIA CZ a.s. bude také jedinou firmou, která se dokáže očistit a bude fungovat dále, ale již nikdy v pojišťovnictví a nikdy v MLM, protože nejhorší práci dělají tzv. multilevloví prostituti, kteří honbou za svými zisky dokáží lidi i podvádět a slibovat nesplnitelné. O tom jsem ale zde již napsal hodně. Radil spíše úvahu jak své závazky zlikvidovat, protože jakmile bude ASTRAIA CZ oddlužena, prodají se okamžitě všechny pohledávky a začnou se realizovat platební rozkazy, což bych velice nerad. Každý, kdo přijde se svým individuálním návrhem, bude mu pomoženo. Každý, kdo hledá výmluvy anebo „kalí vodu“, s tím pak diskutovat ani nebudeme. S úctou Ing.Josef Vavřík

   2. A je tu někdo kdo tu pokutu zaplatil?Přišla někomu upomínka?Mě právník řekl že na to nárok nikdo nemá a že se to dá brát jako vydírání posílat email lidem.

    1. Přesně tak,teď to řešíme s jinou pojišťovnou a jinou podobnou firmou,pokud někomu něco říká Fredom! 🙂 Kámen úrazu pro vás pane Vavřík je to,že chcete po klientech jisté částky,ale funguje to trošku jinak.Nejen pojišťovna je povinna vás již daleko dříve informovat o nesplácené dlužné částce.Takže nelze vyrukovat a vzpomenout si třeba po roce,že by jsme mohli platit,ne ne.Mě to taky přišlo a nejen tento případ jsme si nechali prokonzultovat právníky,takže za mě NE!

    2. máte pravdu. nám právník taky řekl že je to vydírání a můžem na pana Vavříka podat treatní oznámení,protože ti oblastní manažeři cituji: ho dali k soudu a on jim musí zaplatit jelikož má zastavený majetek a musí jim vyplatit co jim dluží. proto rozesílá pokuty ze stornorezervy.

 2. Dobrý den, taky mi přišla stornopokuta ve výši 16 tisíc. Jak jí po mně může společnost Astraia vymáhat, pane Vavříku, když nemám podepsané Všeobecné obchodní podmínky VOP verze 072009? V závěru Všeobecných podmínek VOP je napsáno, že tyto jsou platné od 31.7. 2008 a účinné od data podpisu obstaravatelem propagace.. Já jsem však nic takového nepodepsal… Nemám Podepsaný obstaravatelem ani Kariérní plán..

  Jak můžete dávat lidem důležité informace pouze na vašem internetovém portálu, viz rok 2010, který zmiňujete v dopise, co mi od Vás přišel MAILEM. Za prvé do Vašeho systému již rok není možné se přihlásit a za druhé jste povinen jakékoliv změny a důležité informace zaslat klientům písemně a ně na nějaké maily…..

  Po dohodě s právníkem na Vás podám trestní oznámení… A lidi, vy se nedejte a nic neplaťte!!!!!!!!!

  1. jak jste dopadl?Mě to také přišlo a nemám také nic podepsaného co jsem se dívala děkuji za odpověd

  2. POZORUJI ZDE NEUSTÁLÉ DOHADOVÁNÍ, stesky,nadávání a ukazování na chyby na ostatní, nikoliv na sebe. Již jsem zde vysvětlil několikrát, že chyba byla v nás všech. V současné době, kdy mi i někteří dlužníci volají, proč musí platit, když byli získání podvodem se všech ptám: proč reagujete takto až dnes? Proč jste si nestežovali? Vždyť jsme dělali všechna opatření, abychom se snažili zabránit nedostatků:
   1) měli jsme v Chomutově CALL CENTRU, kde 2 děvčata obvolávala klienty,
   2) v Praze jsme měli oddělení COMPLIANCE a dělali jsme i Mystery shoppingy,
   3) já jsem fungoval v roli OMBUDSMANA a každý měl možnost kdykoliv příjít s jakoukoliv stížností,
   4) na webových stránkách jsme měli dotazníky spokojenosti a dále v Informacích vedení jsme žádali všechny klienty o součinnost v odhalování problémů a nestatků práce PPZ. prostě nikdo v této věci nespolupracoval, protože slepě věřil, že mu „z nebe“ spadnou peníze. Takto bohužel v životě nikdy nefunguje.

   Před vystavování pokut jsme si nechali udělat na některé naše dotazy právní rozbory, které Vám zde zkopíruji:
   ******************************************************************************************************
   Je ustanovení VOP verze 072009 v čl.IV, odst. 4.3. neplatné?

   Aemulatio ustanovení VOP č.IV., odst. 4.3. sledovalo posílení stability smluvního partnera (v tomto případě smluvních pojišťoven) a vytvoření tak stabilního pojistného kmene, který si své závazky bude řádně hradit, protože pojistníci vědí, že případná stornopokuta při výpovědi pojistné smlouvy v tzv.garanční době tj. 2 roky, kdy vyplacené provize za sjednanou smlouvu musí pojišťovací zprostředkovatel vracet, půjde na jeho vrub. Cílem mělo být dotažení pojistníků do období, kdy jejich pojistná smlouva resp.kapitalizační složka, bude vykazovat růstovou stabilitu. Tato stipulace byla sjednána i na základě podpory kogentního ustanovení §544, odst.1 občanského zákoníku ve vztahu k porušení smluvní povinnosti ke smluvním partnerům. Jelikož toto ustanovení VOP neodporuje zákonům, neobchází zákony ani nikterak neomezuje práva dotčených stran, je toto ustanovení platné.

   *****************************************************************************************************
   Vyskytly se i názory, že ustanovení VOP č.IV., odst. 4.3. odporuje dobrým mravům a tedy celá dohoda je neplatná.

   Dle ustanovení §39 obč.zákoníku je neplatný právní úkon, který odporuje zákonu nebo jej obchází anebo se příčí dobrým mravům. Smlouvy a dohody, které jsou v rozporu s dobrými mravy nemají za následek vznik právní skutečnosti. Porušováním dobrých mravů je např.určování nevýhodných podmínek pro vynucení souhlasu, zavazování se, že někdo někoho okrade, podvede či jinak poškodí atd. Takováto stipulace pak odporuje dobrým mravům, a proto je neplatná. Ustanovení předložených VOP neobsahuje vynucovací nevýhodná práva, nevýhodné omezení účastníků při jejich právech popř.jiné donucovací prostředky příčící se morálce. Tedy nejedná se o porušování dobrých mravů, nýbrž o vědomé stipulace aemulatia tohoto ustanovení.

   ******************************************************************************************************
   Je morálním aktem vyžadování stornopokut?

   Podle pravidla pacta sunt servanda je to z morálního hlediska spíše žádoucí, neboť je to forma upozornění, že zákony, vyhlášky, dohody, směrnice, ale i ujednání mezi podnikateli nebo občany je morální a povinné dodržovat.

   *****************************************************************************************************
   Někteří klienti vypověděli DOHODU O ZABEZPEČENÍ PROPAGACE ještě před zúčtováním stornopokut. Je možné tyto stornopokuty vyžadovat i po ukončení této dohody?

   VOP vztahující se k obstaratelům propagace, tedy k institutu dle DOHODY O ZABEZPEČENÍ PROPAGACE (dále jen DZP) a ustanovení o vzájemných vztazích, zejména pak ve vztahu čl. IV., odst.4.3. o zodpovědnosti za stornopokutu, je ustanovením kdy obě smluvní strany pamatují na všechny možné okolnosti, které by mohly nastat v garanční době. Jestliže VOP v čl.XIV., odst. 14.3.umožňují možnost odstoupení od DZP i bez udání důvodů, a jelikož odstoupení od smlouvy nemůže být porušením smluvní povinnosti,na základě DZP, nelze pro takový případ platně sjednat jakoukoliv smluvní pokutu. Kogentní ustanovení § 544 odst. 1 občanského zákoníku totiž umožňuje sjednání smluvní pokuty pouze pro případ porušení smluvní povinnosti. „Odstoupení od smlouvy, ať již ze zákona nebo na základě ujednání účastníků (§ 48 odst. 1 občanského zákoníku), nemůže být porušením smluvní povinnosti. Proto strana, která učiněným jednostranným úkonem platně od smlouvy odstoupila, neporušila žádnou smluvní povinnost, nýbrž pouze vykonala právo, které jí podle smlouvy náleželo. Z těchto důvodů je „ujednání o povinnosti zaplatit smluvní pokutu pro případ výkonu práva (odstoupení od smlouvy), a nikoliv pro případ porušení smluvní povinnosti v rozporu s účelem institutu smluvní pokuty (§ 544n. občanského zákoníku) a je tedy pro rozpor s účelem zákona neplatné podle § 39 občanského zákoníku“.
   V případě ustanovení VOP čl.IV., odst.4.3. se nejedná o smluvní pokutu za odstoupení od DZP, nýbrž o vědomý souhlas s úhradou stornopokuty zúčtované smluvním partnerem, a to na základě porušení pojistné smlouvy pojistníkem směrem ke smluvnímu partneru. Tedy toto ustanovení je platné, jak výše uvedeno.

   Vzhledem k situaci nastalé ve společnosti ASTRAIA CZ a.s. a hromadným výpovědím DZP ze strany obstaratelů propagace, lze uvažovat i o úmyslu výpovědi obstaratelů z obavy naplnění ustanovení VOP čl.IV., odst.4.3.
   V tomto případě by se jednalo o flagrantní porušení DZP a vyhnutí se stornopokutě, což by vedlo k tomu, aby v závazkovém stavu, v podstatě bez možnosti obrany svých práv, setrvala společnost ASTRAIA CZ a.s. a tedy i tato výpověď ze strany obstaratele by musela být prohlášena za neplatnou, neboť by byly porušovány právě dobré mravy. Pokud obstaratel propagace, po deklarované výpovědi, v dobré víře a ve smírčím řízení neuhradí vyčíslenou stornopokutu anebo ji odmítá uznat, vzniká tak společnosti ASTRAIA CZ a.s. škoda, kterou může po vypověditeli (bývalému obstarateli propagace) účinně požadovat žalobou u soudu.

   *******************************************************************************************************
   DOKONCE SE VYSKYTLY NÁZORY, ŽE POJIŠ´TOVNA NEDÁVÁ STORNOPOKUTU, ALE VRACÍ SE PROVIZE, TEDY ÚČTUJE STORNOPROVIZE, TEDY NENÍ STATUT NA VRÁCENÍ PENĚZ. I na to jsme se zeptali:

   Je pojem stornopokuta a storno provize pojmem zástupným?

   ……..pojišťovna, jakožto bývalý smluvní partner společnosti ASTRAIA CZ a.s. na základě Smlouvy o obchodním zastoupení a o pomoci při správě pojištění (dále jen SOZ) v PROVIZNÍCH PODMÍNKÁCH čl.3.13. , stanovuje STORNO ZÍSKATELSKÉ PROVIZE, jakožto vrácení získatelské provize zprostředkovatelem, tedy společností ASTRAIA CZ a.s., za zrušení zprostředkované pojistné smlouvy klientem nebo pojišťovnou pro neplacení v průběhu prvních 24 měsíců.
   Storno je termín používaný v obchodním styku pro zrušení objednávky. Mezi jeho odvozeniny v oblasti pojišťovnictví patří STORNO ZÍSKATELSKÉ PROVIZE, což je de facto sankce pro případ zrušení pojistné smlouvy, neboli SMLUVNÍ POKUTA, která je stanovena storno podmínkami v čl.3.12. v Provizních podmínkách výše uvedené Smlouvy a slouží tak jako zajišťovací instrument, na základě jehož je dle kogentního ustanovení § 544 občanského zákoníku a §300 obchodního zákoníku, platné ustanovení a podmínky zápočtu v sestavě provizí k výplatě dle čl. 3.15. Provizních podmínek SOZ.
   STORNOPOKUTU je v tomto případě možno chápat jako aproximaci pro STORNO získatelské provize, jakožto smluvní POKUTU.

   ******************************************************************************************************
   Pokud má kdokoliv nějaký dotaz, který by chtěl veřejně vysvětlit, může mi osobně napsat na můj mail: josef.vavrik@astraiacz.eu a rád toto vysvětlím zde na tomto portálu, neboť zde se rádi mezi sebou svěřujete a vnímáte svoje nálady.

   OPAKUJI, že kdyby nebylo ziskuchtivých lidí, kteří doslova podvodně verbovali lidi a slibovali jim nemožné, kdyby místo multilevlových prostitutů, kteří se řídí jen vlastním prospěchem, jsme opravdu vnímali svoje povinnosti a možnosti tohoto systému, ASTRAIA CZ a.s. by tu byla, protože by pojišťovny smlouvy nevypovídaly, neboť to je pro ně obchod. Tím, že k tomuto došlo a pan Zámečník vypustil „KRAKENA“ v podobě článku „Úžasné letadlo“, kdy celý projekt tak napadnul, jednal s pojišťovnami a ČAP, aniž by si informace ověřil na centrále a pomohl nám viníky exemplárně potrestat, proto tato společnost takto skončila.

   I když v současné době se vymáhají pohledávky na úhradu závazků, a je to někdy hodně bolestivé,zejména pro rodiny s dětmi, byť navrhujeme i splátkové kalendáře, budiž nám toto VELKÝM PONAUČENÍM a pamatujme si, že než něco podepíšeme, tak si vše prostudujeme, raději 10x zeptáme a teprve po té se rozhodneme. Nikdy nevěřme slibům, že se dají peníze lehce vydělávat. To dělají právě Ti, kteří střídají různé multilevely. A pokud budete dělat pro nějakou firmu a pokud zjistíte nedostatky, ztěžujte si na vedení firmy a pokud vedení firmy nesjedná nápravu , máte další možnosti u dozorových orgánů.
   S úctou – Ing.Josef Vavřík, předseda představenstva a krizový manager

 3. Nějaké info ohledně těch pokut? řešili jste to nějak? odvolávali jste se nějak? Ve starých VOP není nic specifikováno. Pokud máte jakékoli info, prosím kontaktujte mě na mujmail@seznam.cz

 4. Takove lzi jsem jeste nevidel, pani Berzova se musela pekne nahrabat, smlouvu jsem zrusil,platil jsem akorat pojistovne a zpatky ani koruna, snad ji jeste jednou potkam a vse ji reknu do oci, i pan Vavrik je pekna…. pakaz je to vsechno, doufam, ze si uzivate nasich penez, rad bych s vama setkal jeste jednou

  1. Zase tady někdo žvatlá… Berzová se někde vytratila, ale určitě ne s penězi, když je na ní exekučka 😉 Z vedení si na tom nenahrabal nikdo, ba naopak.

  2. jak tak koukam sic je to už před par lety tak pani šarka Berzova podnikala i jinak a ja jsem ji také naletěl a pod nabidkou investic ji svěřil penize a najednou se vytratila i mě a ne a ne ji dostihnout nejen tel je hluchy a mimo provoz ale kontaktovat ji po e-mailech se da i těžce.na policii to udala jako že se podnikatelsky zaměr nezdařil a ja jsem přišel o vše.bohudik za naši policii beztak nic nevyřeši a v našem blahodarném statu se podvodnikum jako je berozova a spol daři

 5. lidi nebudte naivni ja sem take do toho spadla ano skusila jsem to
  je to hnus platila jsem co jsem mela všechno oka zadny problem
  pokažde řečeno všechno je kontrolovane nic se nemuze stat neni to zadny podvod
  a ejhle najdnou dopis že dluzim 20tis.za co? to mi neodpoveděli jak se to stalo
  proč mam něco platit když sem platila vše a vše mam doložene?
  BEZTE DO HAJE S TIM pry pokud nezaplatim pride exekuce no super!!!!!!!!
  okamžitě jakmile skonči smlouva už nepokračuji jejich řeči ty same že to je hlidane ještě vic už nežeru

   1. Lidi, Kláře vůbec nevěřte, tady vidíte, že vůbec neumí číst, protože kdyby uměla, tak by nemohla říkat, že astraia se přejmenovala na crasmeli. To je úplně jiná společnost, ve které se vydělává, ale je jenom pro slušné lidi. Vůbec nezávidím generálnímu řediteli společnosti Crasmeli,protože to má hodně těžké. Já mu věřím a udělám proto maximum aby společnost Crasmeli znalo spoustu dobrých lidí a mohli si vydělat. Vždyť už je 8. měsíc, a to si myslím, že je dobře.A vyplácí každý měsíc, tak se lidi proberte a nevěřte pomluvám co tady lidi píšou. Vyzkoušejte a sami uividíte. Mějte se.

    1. ale ale jakto že ne jednou to byla astraia a pak jak se objevil problem
     tak najednou přešli na crasmeli?
     pak jak to lidi mají vnímat?
     že řeknete že je to rozdil jen mezi ředitely? super vymluva

     1. Paní Kláro. Nejedná se o žádné výmluvy. Společnost CRASMELI s.r.o. je skutečně jiný subjekt. To, že v prvopočátcích převzala model Matrixu a další myšlenky bylo jen z toho důvodu, že celá myšlenka ASTRAII byla správná. Bohužel vše zlikvidovali pouze ziskuchtiví oblastní manageři, a to na úkor poctivých lidí. Těm by každý měl spílat, že se od nich nechal zmanipulovat. Pravdou však je, že v členské sekci všechny informace byly správné, bohužel jen málo lidí s informacemi pracovalo. Měl by se tady každý zamyslet poze sám nad sebou. S úctou Ing.Josef Vavřík

      1. „zisku chtiví manažeři“??? Však ti nedostali vůbec nic, ba naopak ještě dluží spoustu peněz!!! Tak si nechte ty kecy, když všichni vědí, že Astraiu vytuneloval pan „Ing“.!!!

        1. byl v tom prostě bordel a velky každy ujištoval jake to neni super že to je hlidane že se nemuže nic stat a ejhle jen kecy pry celou dobu to bylo na prd jak system tak lidi tak prezentanti na to tedy přišli velice brzy 😀
         my sme platili vše oka a najednou že se museji vypovědět smlouvy že sme neplatili po dohadovani ze sme platili a ze sme to dolozili stejnak sme byli nuceni odstoupit od smlouvy s tim ze zalozi novou ale uz se nezminili o verzi ze to bude mit dohru !!!!!!!!
         a vymluvou ze pojistovnu todle nezajima ze nas bere pod pakaz kde lidi neplatili no pardon !!!
         kdybych měla penize okamžite se soudim ale v teto republice a touto společnosti nemame nikdo šanci
         a pani ředitelove se ted smeji a nadale klamou ostatni lidi !!!!!!

      2. Tak proč ste mi neodpovedel na otazku kde byla chyba kdyz sem svami hovorila osobne? odpovedel ste mi ze zrovna mi na tudle otazku nedokazete odpovedet
       tak sem se ptala kdo to zavinil kdy z ja platila vše řadně a včas !!!!!
       pak prisel nejmenuji co semnou sepisoval smlouvu
       a rek ze ze strany astaria se musi přepsat smlouvy že nejmenovana pani to špatně sepsala a že sou tam chyby
       a tim sem se asi dostala do problemu protoze sem to přepisovat nemela jak tak chapu.
       mate v tom jak se řika lidově bordel a platim co bych neměla.

     2. Jak jako přešli na Crasmeli? Vaše odpověď je tak trochu postavená na hlavu. Pokud jste si nevšimla, tak jsou to dvě odlišné společnosti a generální ředitel Astrai v ní není vítán. Nikdo nepřešel, Crasmeli je úplně odlišný a nový subjekt s širokým záběrem a individuálním férovým přístupem. Zloději jsou všude možně, ale né v Crasmeli..Kdo Vám například dneska půjčí za 10% odměnu na dva roky? Odpovím sám, 10% na měsíc je běžné, ale dva roky, takhle asi nikdo jiný… Svěřil jsem své osobní údaje, ale nebojím se v Crasmeli o ně. Je to sice vopruz, psát nějaké ověřovací kódy, instalovat certifikáty, atd., ale připadám si v jejich systému jako v online bance 😀

   2. Jestli se někdo naštve, tak ještě budete mít problémy, že vědomě hatíte jméno úplně jiné společnosti, která s tím nemá nic společného. Na to bacha.

    1. je to stejna a tataž firma nebo jak to nazvat proste stejni lidi kteri podepisovali lidem smlouvy stejny pan ing vavřík
     před tim vystupovali pod společnosti astraia deutchering
     a ted sou crasmeli takze se nemylime nikdo
     stornopokuty byly rozeslany a pokud by sme nechtěli pry zaplatit tak by pry astraia mohla i poslat exekutory!!!
     super jakmile vypší smlouva u crasmeli ihned rušim at si to strčí do P…..

     1. Vážení, jen Vás ubezpečuji, že ing.Josef Vavřík nemá se společností Crasmeli nic společného. Koukněte se na obchodní rejstřík a sami uvidíte. Crasmeli je úplně jiná společnost a má také jiné IČO a vedou je jinačí lidé než Astraiu. Tak se lidi vzpamatujte a neházejte špínu na cizí lidi, které neznáte.Nevím co k tomu mám ještě dodat.

     2. Mohu s čistým svědomím říci, že pan Ing. Josef Vavřík nemá se společností Crasmeli s.r.o. vůbec nic společného a jde o úplně jinou společnost. Společnost Crasmeli s.r.o. je rozhodně někde jinde, než byla Astraia. Produkuje navíc i kvalitní informační systémy a internetové stránky. Společnost Astraia, ať koukám, jak koukám, to, co všechno kvalitně a svědomitě dělá Crasmeli, nikdy nedělala. Nerozumím tomu, proč někdo tyto dvě společnosti srovnává, když dnes nemají ani společný základ. Ale budiš, tisíc lidí, tisíc chutí a na diskusi je zde prostoru dost.

     3. Lidi jsou hloupé a hlavně některé..řekl Švejk 🙂 Těžko být dneska hlupákem, když je konkurence tak veliká :-/

       1. Konečně někdo pochopil celou společnost Crasmeli. Už jedou 13 měsíců a stále vyplácejí provize. Jsem ráda, že můžu s touto společností spolupracovat a něco si přivydělat. A ještě něco, mají svého právníka, a také investora, který půjčuje peníze.Mě je úplně jedno co kdo tady píše, protože na chleba mi nikdo nedá, ale na Crasmeli nenechám dopustit, protože ona mi na ten chleba dává.

  1. Pokud paní Klára obdržela stornopokutu od společnosti ASTRAIA CZ a.s. i přes to, že si svoje pojištění platí, potom bude pravděpodobně stornopokuta vystavena neprávem. Vychází se z údajů pojišťovny. Je tedy nutné doložit, že pojištění nemáte zrušené a že si vše řádně platíte. Ono se totiž může stát, že nepořádek mají i v pojišťovně, byť se jedná o regulované subjekty a mělo by být vše v pořádku. Sešli jsme se ale již s některými drobnými nedostatky jedné pojišťovny, a tak by bylo vhodné, aby se paní Klára kontaktovala přímo na mou osobu, a to na mail: josef.vavrik@astraiacz.eu
   Přeji všem stálé zdraví.

   1. Dobrý den.

    Dne 1.6.2011 mi byla Vaší společností vystavena STORNOPOKUTA, kterou Vám údajně vyúčtovala za mou osobu pojišťovna DeutscherRing.cz.

    Jelikož jsem svoji smlouvu vypověděla v zákonné 2 měsíční lhůtě a pojišťovnou bylo toto písemně akceptováno, nevznikl Vám od pojišťovny za mou osobu
    žádný závazek.
    Posílám Vám v níže uvedeném a mailu vyjádření pojišťovny, kde mi písemně sdělují, že za mou osobu Vaší firmě žádnou STORNOPOKUTU nevystavili.
    Věřím , že z Vaší strany došlo k pochybení a tímto je celá záležitost vyřešena.

   2. děkujeme za zaslání podkladů a omlouvám se za zpožděnou odpověď na Váš dotaz.

    Nejedná se o žádnou stornopokutu, kterou by měla Astraia nebo jiná společnost jménem Astraia, účtovat našim klientům,
    protože došlo k ukončení pojistné ochrany.

    Pro Vaši informaci:
    V případě vyplacení provize za uzavření pojistné smlouvy je běžné, že pojistitel po vypovězení pojištění v době ručení, požaduje navráceni alespoň poměrné
    části vyplacené provize. Nikdy však po klientovi, nýbrž po zprostředkovatelské společnosti, neboť ta provizi obdržela.

    Pojistník/Pojištěná osoba je náš klient, který má s námi jako pojišťovnou sjednanou pojistnou smlouvu. Žádné stornopokuty pojistníkům/pojištěným osobám
    z tohoto vztahu nevznikají, ani pokud je pojištění ukončeno.

    Zdravim Vas z Vysocan

    Vedoucí správy pobočky pro ČR

    DEUTSCHER RING Lebensversicherungs-Aktiengesellschaft
    pobočka pro Českou republiku
    Paříkova 910/11a, 190 00 Praha 9
    http://www.DeutscherRing.cz

   3. Tak proč ste mi neodpovedel na otazku kde byla chyba kdyz sem svami hovorila osobne? odpovedel ste mi ze zrovna mi na tudle otazku nedokazete odpovedet
    tak sem se ptala kdo to zavinil kdy z ja platila vše řadně a včas !!!!!
    pak prisel nejmenuji co semnou sepisoval smlouvu
    a rek ze ze strany astaria se musi přepsat smlouvy že nejmenovana pani to špatně sepsala a že sou tam chyby
    a tim sem se asi dostala do problemu protoze sem to přepisovat nemela jak tak chapu.
    mate v tom jak se řika lidově bordel a platim co bych neměla.
    Pokud chapu tak bych ještě mohla i ja na vas podat trestne oznameni za klam.
    Všechny papiry a doloženi z učtu že sem řadně platila mohu doložit.A ty smlouvy také

    1. Abych upřesnil. Takové trestné oznámení byste podat mohla, nicméně, společnost má určitě smlouvy se svými bývalými pracovníky, takže kdyby už byl případný postih, šel by jistě přímo na tu nejmenovanou paní, která to špatně sepsala.
     Kdo to zavinil? Tuhle otázku si nás klade strašně moc.. Jako nezávislá osoba ale asi řeknu jenom jedno, jakmile má dneska někdo dobré úmysly, někomu je rozhodně trnem v oku…a asi jsme i byli :-/ Na astraiu se rozhodně nezlobím, protože podraz přišel úplně odjinud…bohužel to slíznou lidé a vedení, které přišlo z dobrou myšlenkou. Jsme zkrátka v ČR, kde je hospodářská souěž vesměs vždy nekalá…

 6. Takže podklady, o kterým mluvíte jsou o te nule? Vy ste také trochu vtipálek, co to nemá v hlavě srovnané. Fyzicky je tam nula, kolik pak asi bude v pohedávkách, co ? Jestli jsem něco viděl, nebo neviděl, to je moje věc, ale nechápu, jak někdo mže věřejně vystupovat když visí na policii…. a už vůbec nechápu lidi, jako Vás dva, INFO a Vás, že viditelně táhnete za jeden provaz.
  Jak je všechno v pořádku, lidi si pochlebují, jak jde o prachy a někde se to šprajcne, každý každého pomluví. A nedejbože, když jsou půjčené peníze. „Půjč peníze, ztratíš kamaráda“.

 7. Nevím co tady pořád řešíte…prostě to beru tak,že si platím životku,neplatím ji nikomu jinému,jen sobě…kdyby bylo nejhůř,za 5 let ji vyberu,ale zatím takovou potřebu nemám.A jestli mi k tomu Astraia něco přispěje za lidi co doporučím,je prostě něco navíc a moje plus.Důležité je si uvědomit,že životku uzavírám pro sebe a ne k vůli někomu,já si chci spořit !!A jestli si něco z těch provizí vezme Astraia je mi fuk,to přece dělá každý,kdo sežene klienta,každý pojišťovák,prodejce,kdokoliv kdo někoho sežene.Když to někdo bere pouze jako výdělek a neuvědomí si,že si spoří prašule pro sebe je to potom těžké,to raději kompletujte průpisky.Nechci se do nikoho navážet,nikoho urážet,někomu mazat med kolem huby,ale takhle to beru já,prostě si spořím a když něco kápne k tomu,tím líp pro mě…

  1. Škoda jen, vám již nikdo neřekl, že když chcete spořit, jsou k tomu určeny spořicí (a investiční) produkty, nikoli pojistky. Pojistka má sloužit především ke krytí rizik, spořicí či investiční část má být pouze doplňkem (a v českých podmínkách bohužel mnohdy značně nevýhodným).

   Po pěti letech můžete sice vybrat, bohužel se asi ale nestačíte divit, jak málo naspoříte. Zpravidla první dva roky platíte pouze poplatky (v nichž jsou schované provize) a u dlouhodobých smluv se dostanete „na své“ tak po deseti letech (záleží pochopitelně na výnosech).

   1. Astraia začala vymáhat storna,která všem klientům vznikla po ukončení IŽP, teď se pan Vavřík ukázal jaký je to seriozní člověk – gratulujeme pane Vavříku k Vašemu čistému svědomí..

        1. Od Paní šárky, která tuneluje firemní účty toto sedí. Mimochodem storna, kdo ručí za smlouvu, společnost, nebo daná osoba sama? Kdo pokračuje, nic platit nemusí, ale astraia přece za nikoho platit pohledávky nebude.. To může být člověk sebecharakternější, ale málo kdo je takový blbec, že za někoho zatáhne dluh. Nicméně, letem světem jsem si to prošel a nenacházím zde ani jeden komentář, který by nebyl zabarvený nějakou závistí, nebo pouze jenom tím, že o tom všem a o MLM víte velikánské prd. Reagováním se neobtěžujte, narazil jsem tu na to omylem a omylem zase rychle vybrousím někam k inteligentnějším.

         1. Jo, abych paní Šárku do ničeho nemočil samotnou, paní Lenka se zde aktivně zapojuje také a od ní to sedí snad ještě víc. Děvčata, pěkný večer, na Vás taky dojde.

          1. Pane Blaho jaho, jde vidět, že o stavu společností jak jedné či druhé víte úplné prd vy. A hatit to snad umí každý. Že to zde ventilujete je nemilé od Vás. Lenka a Šárka mají podklady pro to co učinili (vše má své důvody a vysvětlení) a o tunelování, to spíše bych jmenoval jiné osoby.

          2. Než odepíšu, podívám se, co v tom jméně je 😉 Zato Vy, inteligente víte naprosto všechno. Podklady nikdy nikdo neviděl a o informativní schůzce vědí úplně všichni. Přišlo jen pár lidí, aby viděli to hovno, kterému Vy říkáte podklady. jediné černé na bílém je to, že z oněch a oněch tunelářkých a jiných důvodů byla Šárka a Lenka odvolána z dozorčí rady a to se také rozkřklo rychle. Myslím si, že pod přezdívkou INFO vystupuje ještě nějaká postavička, která je stejně charakterní, jako zmíněná dvě děvčata. Já si tady neventiluju vůbec nic, jen se pozastavuji nad ubohostí Vašich komentářů. Podvody, pomluvami a falešností nikdy nikdo ničeho nedokázal a nedokážete to ani Vy..chudáci

          3. A vy jste ty podklady viděl,že si dovolujete tvrdit,že nejsou relevantní????Pokud nejste zainteresovaný,nevíte vůbec nic a pokud zainteresovaný jste,mlžíte……to si musíte sám ujasnit. Podklady jsou správné,na účtech firmy velká nula…..co vy na to? A poku jste sen zabloudil pouze náhodou,tak proč se sem vracíte a monitorujete situaci….A máte -li zájem,klidně vám toho mohu sdělit daleko víc…..ale není to na veřejný chat…

         2. Jak jste na to přišel,že šárka tuneluje firemní účty????? Všichni víme,že firemní účty tuneloval jiný ……….a to tak,že dovedl astraiu tam,kde je….ale tento slovutný pán ji revitalizuje…:o))))).protože čest a dobré jméno je mu nadevše…….

          1. Nevím, kde na to přišel on, ale já stojím za ním. Na všechno jsou důkazy, a jestli si párek jednoduchých žen myslí, že mají někde něco navrch, tak asi prd velebnosti. Z pozice oněch žen vůbec nepříslusí sahat na peníze někoho jiného. Je to samé, jako bych někomu z Vás šel vybrat peníze z účtu. Kdo je potom zloděj? Zbytek peněz visí přece v pojišťovně, kvůli blbým dlužníkům. facky, facky a facky si dávejte, když to nedělali Vaši rodiče !!!

     1. Ano. Je to pravda, nejenže žádají po klientech úhradu stornopokut, ale opravdu tyto nesmyslnné pohledávky prodali firmám na odkup pohledávek.
      Dle mého názoru, by měli lidé žádat po ASTRAIA CZ výplatu stornorezerv, které musí společnost lidem vyplatit dle smlouvy do dvou let.

      1. Nejen jedné- jedna firma postoupí pohledávku druhé……tak že rázem se věc zamotává a zkresluje…..a pikantní je,že mistr sděluje prvotní odkup nesmyslných vykonfabulovaných pohledávek “ lidičkám“ po mejlu…..asi nemá na poštovní známky….. :o))))

       1. Pane Ombudsmane Vavříku,kdy už přestanete dostávat do problémů další lidi, takhle si představujete ochranu lidských práv ?

      2. OBJASNĚNÍ NĚKTERÝCH ZKRESLENÝCH POHLEDŮ A NÁZORŮ.
       Vážení všichni, kteří zde píšete, ať již pochvalně, či kriticky. Ať již s cílem někoho pomluvit anebo nevnímat skutečnou pravdu. Všechny špatné názory a někdy i vulgární slova mne nechávaly chladným, neb ten kdo takto píše opravdu neví co činí, protože skutečnost je jiná. Jelikož ale dochází ke stálému zkreslování pohledu na danou problematiku společnosti ASTRAIA CZ a.s., rozhodl jsem se, že vysvětlím některé aspekty nepříjemností, které nyní jdou za klienty, a to dopisem s výzvou k úhradě stornopokut.
       Společnost ASTRAIA CZ a.s. při svém vzniku se rozhodla, že spustí koncept a projekt na podporu lidí, kteří jsou zadluženi a někteří i předluženi. Na vnitřních stránkách jsme měli vzorovou prezentaci, byly zde všechny směrnice, pracovní pokyny a manuály, všichni PPZ byli školeni Anitou Hozákovou ve Vzdělávácím a obchodním centru v Chomutově. Začátky byly skvělé a každý se snažil dodržovat pravidla a hlavně zákon o pojišť.zprostředkovatelích, neboť oblast pojišťovnictví je pod kuratelou ČNB. PPZ si začali velmi dobře vydělávat.A jak se říká S JÍDLEM ROSTE CHUŤ, zapojili se do projektu i tací, kterým se říká buď multilevloví machři, ale také i multilevloví prostituti. A ti si začali dělat svou politiku. I když se ředitelka divize vzdělávání Anita Hozáková a obchodní ředitel Jaroslav Vavřík snažili, neubránili náš projekt před lidovou tvořivostí. Honba za penězi na úkor obyčejných lidí. Víte kolik si tací vydělali? A jak se říká též TAK DLOUHO SE CHODÍ SE DŽBÁNEM PRO VODU AŽ SE UCHO UTRHNE, to se stalo i u nás. Paní Nechanická prezentovala pana Zámečníka tak, jak to popsal pan Zámečník ve svém článku úžasné letadlo. Jelikož se byl ptát pan Zámečník na pojišťovnách, ty zbystřily a raději nám vypověděli smlouvu – první to byla AXA a pak Generali, vzápětí Kooperativa. A systém začal pokulhávat. Poslední maximální úsilí pro Allianz vše dovršilo – výpověď 1526 klientů. Podraz zástupce pojišťovny Victoria všemu dal jen korunu, takže nebyly vypláceny žádné provize. V informacích vedení jsem osobně žádal všechny, aby si pojištění platili, neboť ve VOP byla zaruka každého, že ručí za celou stornopokutu naúčtovanou od našeho smluvního partnera. Dokázal jsem si jasně představit, co se stane. A přesně to se stalo. Lidé přestali platit a tedy pojišťovna vypovídala smlouvy. Takže vystavila i stornopokuty, které dle VOP hradí klienti. Nejhůř ale na tom jsou pouze ti klienti, kteří si u ASTRAII nic nevydělali. Ti, kteří si vydělali velké peníze, zarytě mlčí. Kdo tedy může za stav ASTRAII. Vedení firmy? Nikoliv. Lidé, kteří se honili za tučnými provizemi. A stornopokuty že nejsou spravedlivé? Vždyť i na firemním chatu se hovořilo o tom jaké se provedou změny.
       Tedy osobně nerozumím některým nařčením některých lidí. Jsou i tací, kteří říkají – KDYŽ MÁ SPOLEČNOST TAKOVÉ ZÁVAZKY, TAK PROČ NEJDETE DO INSOLVENCE? Pokud bychom vstoupili do insolvence , kokurzu či likvidace, kdo by na tom byl bit? Právě pojišťovny. A proto, když jsme si to sami pokazili, musíme to sami napravit a tedy společně vše vrátit, neboť každý při uzavírání IŽP měl samostatný závazkový vztah jako pojistník.
       V některých článcích se někteří snaží očerňovat společnost AIR for Life z.s.p.o., kde jsem byl jmenován generálním ředitelem. Píše se zde, že ve slově GŘ očerňuji projekt ASTRAII. Nikoliv. Jen zde konstatuji, jak MLM je v pojišťovnictví nebezpečné. Nikoliv z důvodu přerozdělování peněz, jak jsme chtěli, ale hlavně z důvodu špatné a někdy i dokonce podvodné práce s klienty, neboť v MLM se každý snaží druhého spíše „ukecat“ než mu správně a objektivně poradit.
       Byl bych velice rád, kdyby se všichni kritici zamysleli i sami nad sebou a hledali viníky právě z řad PPZ, kteří jim špatně projekt ASTRAII prezentovali. Ti by měli být vedeni před spravedlnost, protože podvodnými sdělováními uvedli klienta v omyl a na něho pak dopadla i celá výše stornopokuty. Je škoda, že se nikdo nezabýval mými výzvy již v měsíci dubnu a květnu 2010, aby se ozvali všichni, kteří nebyli poctivě pro IŽP získáni. Zřídili jsme vlastní call centrum v Chomutově, které komunikovalo s klienty. Bohužel. Nikdo se neozval. Nikdo na nic nepoukázal. Nikdo nespolupracoval, každý jen viděl vidinu velkých peněz, bez práce.
       Takže přátelé, sami jsme si zavinili konec ASTRAII, sami jsme si zavinili tyto nepříjemné debaty, místo toho abychom se věnovali plodnější práci. Proto si z tohto vemte do svého života jen velké ponaučení. Nikomu nevěřte, že se dají peníze lehce vydělat. Nikomu nevěřte, který Vám skrývá detaily nebo neumí něco vysvětlit.
       A pokud máte jen drobné pochybnosti, jsou zde kontrolní a dozorové orgány. Ty Vám vždy poradí.
       Přeji všem rozum, přeji všem stálé zdraví, přeji všem vzájemnou úctu a solidárnost.
       Ing.Josef Vavřík – krizový manager ASTRAIA CZ a.s.

       1. Velebnosti…jdu ven blejt..! Ze všech vašich slintů uvedených zde, uváděných na vnitřních stránkách Astraie, uváděných na všech vašich poradách …napříč všemi vašimi názory zní pouze jeden blábol, vzletné prázdné myšlenky. Ještě chybí slogan „vstříc ke světlým zítřkům“!
        Plácali jste se na poradách po ramenou, peníze jste si užívali dřív než byly nějaké výsledky, dávali jste se na odiv – oba Vavříci z jednoho hnízda. Je mi smutno že jsem se kdy zůčastnila setkání s vámi a lituji dalších oveček ve vašem reinkarnovaném podnikání pouze pod jiným jménem. První kdo vám šlápnul na kuří oko byl pan Zámečník, proto se již zmiňujete, že může za pád Astraie, a manažéři? K smíchu, ty lži co jste je nabádal aby říkali lidem…byla to silná káva, né nepoctivci ale nepoctivec – jeden jak druhý. Ano občas od vás zazní, můžeme za to všichni. Né , bylo to od vás účelové od začátku a vyšlo vám to a jede se dál. Vlastně vzlétá se další linkou – hanba! Opravdu si tolik vážíte svého života a zdraví, že riskujete dalším podvodem na lidi? Měl byste se začít trochu bát osudu!!!!!!

    1. Je zde někdo,komu již přišla stornopokuta? Zajímalo by mě kolik jste si měsíčně spořil/a a kolik jste dostal/a pokutu.Myslím si,že tato informace bude zajímavá.

     1. Co se třeba zeptat na patřičných místech a informovat se třeba i na možnost, kdy není nic třeba platit ? To je trochu shnilost, napsat něco na forum.. bojíte se zvednout telefon? Co myslíte, že Vám taky kdo řekne..Kolik si spoříme? Proč bych měl takovou soukromou věc ventilovat. A obvzlášť mezi takové falešné lidi, jako jsou tady na tomhle foru

      1. Bylo by to zajímavé pro ty co zvažují spolupráci.Ať si udělají obrázek.Ať vědí co mohou očekávat…

       1. Prej další zklamaný. Já bych to upravil, další Dement, který nedělal vůbec nic a nejvíce mele. Doufám, že jste byl i dlužník, kvůli kterých byl problém. Je jednoduché, to hodit na někoho, nebo to hodit na společnost, ale můžou za to dva lidi, kdopak ví, kdo to byl, kvůli komu byli dlužníci.. hm? Zameťte si před vlastním prahem, jestli jste náhodou nebyli jedním z těch, kdo napomohl 😉

        1. Měl bych dvě otázky.Kdo jsou ti dva? A ta druhá…měl by ses ty demente zamyslet,proč ti dlužníci byli? Že by čekali na peníze co měli dostat k výplatě?
         Ještě bych měl pro Tebe jednu otázku,kolik smluv jsi udělal ty?

         1. Co ti je po tom, kolik mám, nebo jsem měl smluv. I kdyby žádnou, tak aspoň nemelu, protože na to nemám nárok. Vy tu ale melete páté přes deváte a je jasné, že jste udělali hovno. Dlužníci byli, pane nezasvěcenej, kvůli absenci prvních plateb (asi 200 lidí), ne kvůli nevyplaceným provizím. To máte v hlavičce pomotané. A proč nebyly první platby? Zeptejte se někde na Moravě, proč tam nějaké PPZ psalo na složenku datum splatnosti o měsíc pozdější. Nebudu jmenovat, ale toho člověka zná každý, když měl produkci kolem 100 měsíčně…ale co z toho, když špatně. Informace nemůžou nikdy zůstat dlouho pod pokličkou a konečně se ukazuje, že ve vedení, kromě dvou zmíněných slečen, až takový problém nebyl..ten byl v řadách obyčejných pěšáků

          1. Nejlepší jsou takoví,co udělají prd,h… ví,ale řečí mají plnou pusu.A to bude,jak to tady čtu,asi tvůj případ.S tebou je tato debata o jednom velkém h…

     2. 7.10.2011 jsem uzavřela smlouvu s Astraia a do měsíčně písemně vypověděla. Přišlo i potvrzení o akceptování výpovědi a dnes mi na mail při přišla stornopokuta ve výši 6 750,- kč, kterou musím uhradit do 5 dnů!!!! jinak mi hrozí exekuce !!! Je to možné?? máte s tím někdo skušenosti ?

      1. Dobrý den paní Miroslavo, mi a mým známým to taky přišlo a to ve větších částkách, a budeme si ověřovat jestli to je takhle možné provést. V pondělí budeme chytřejší a budeme vědět co stím. Zatím doporučuji neplatit. V pondělí nebo možná i dřív se tady ukážu. Kdybyste věděla o dalších kterým to přišlo tak je kontaktujte, at se neukvapí. Nikdo nechceme za ty podvody, které na nás udělaly platit.

       1. Dobrý den, po mě a mé sestře chtějí taky stornopokutu, když jsme to vypověděli do měsíce. Je to 19 500,-. Můžou vůbec něco takového vymáhat přes email? Taky mě zarazilo, že firma astraiacz a firma crasmeli (vymáhá pohledávky) má stejného generálního ředitele. Ráda bych se přidala do společného řešení tohohle problému, protože tyto peníze nejsem ochotna zaptatit, když ani nevím za co a navíc jsem byla ujištěna, když to vypovím do dvou měsíců, tak se mě stornopokuta netýká. Ještě by mě zajímalo, podle čeho vypočítávájí tu výši, že jí má každý jinou. Jeden právník mi řekl, že ty obchodní podmínky jsou celkem nejasné. Budu ráda za odpověď. Zuzana

         1. Domluvte se s generálním ředitelem společnosti Crasmeli, také jsem to tak udělala a vyšel mi vstříc.Mluvila jsem s ním a vše mi vysvětlil. Je to úplně jiná společnost a začala jsem s ní dokonce i spolupracovat.Hlavně nemá nic společného s firmou Astraia. Zkuste to a uvidíte sami. To je jen rada. Já mám svojí hlavu a některé odkazy jsou tady fakt zarážející.Záleží vše na Vás.Určitě znáte všichni heslo : Bez práce nejsou koláče.Já potřebuji peníze, tak jdu něco dělat a firma Crasmeli mi to umožňuje, a hlavně peníze vyplácí, což je důležité.Zeptejte se lidí, kteří tam jsou. Vyplácejí měsíc co měsíc.Mějte se.

          1. Nemají možná nic společného, ale obě firmy mají stejného generálního ředitele. Já už asi do ničeho takového nejdu, jsem dosti ponaučena. Se ségrou teď sháníme právníka a lidi, kteří by se s námi na něho složili, kdyby nás bylo víc, tak by to byla pohoda. Ten právník říkal, že ty obchodní podmínky jsou dost nejasné…třeba ten výpočet strornopokuty…

          2. Zkusilo Vás napadnout, žr stejné příjmení, nemusí znamenat tutéž osobu? Jsou charakterově odlišní.

       2. Zdravím, prosím o radu jestli už jste něco podnikli nebo se dozvěděli jak dál…platit či ne¨platit ??? já dnes byla u právníka, požádala pojišťovnu o vystavení kopie dokladu na STORNOPOKUTU na moji smlouvu,… a dle toho budu jednat dál… jsou to lumpi, kteří dělají z lidí blbce..

        1. já ještě nevím, co vůbec bude dál, po pravdě vůbec nevím, co mám dělat. 20.6. mám mít schůzku s panem Vavříkem, ale nevěřím moc tomu…

       3. Zdravím, už se Vám podařilo něco vypátrat ohledně STORNOPOKUT ? Já požádala o doložení dokladu na vystavení STORNA jak německou pojišťovnu , tak Astraiu, ale dosud jsem žádný doklad neobdržela…

      2. TO MOŽNÉ NENÍ.
       Paní Miroslavo, pokud se toto stalo a jednalo se o pojišťovnu Deutscher Ring, je nutné vše doložit. Stornopokuty jsou vždy vystavovány jen dle podkladů pojišťoven. Tedy pokud je stav takový jak jste popsala a pojišťovna naší společnosti vystavila stornopokutu, může být chyba úplně někde jinde.
       V tomto případě se musíte bránit. A zjistíme-li, že jste v právu, stornopokuta bude stornována, protože v opačném případě by se jednalo o bezdůvodné obohacování.
       Můžete mi psát na můj mail: josef.vavrik@astraiacz.eu a poslat všechny doklady. Okamžitě sjednáme nápravu.
       S úctou
       Ing.Josef Vavřík

     3. ano mi spořila jsem si 1300kč u astraie a ted pokuta me čeka každy měsíc 1625kč to je super!!!!!!

      1. Tak to je super, že to máte taky na splátky jako já. Dostala jsem teď peníze od firmy Crasmeli, tak mám alespoň na splátku a příště mi to už půjde ze stornorezervy. A co je důležité, že Crasmeli je tady už delší dobu a hlavně vyplácí každý měsíc, a ještě jsem slyšela, že chce vyplácet 2 x do měsíce. To by bylo super kdyby se jí to povedlo.No nic, jdu něco dělat ať se korunky sypou.

    2. nechápu jak můžou vymáhat stornopokuty po lidech, za které (údajně) nebyla ani vyplacena provize pojištovnou!!!!!podvodníci zku…..

     1. To je i můj případ.Smlouva zrušena,provize za ni nebyly proplaceny,ale stornopokuta ve výši cca 25.000,- .Prostě něco neuvěřitelného.

     2. POCHOPENÍ.
      Chápu Vaši nasr….. Byl bych také naštvaný, ale sám na sebe, že jsem nevnímal, že mám závazek k pojišťovně a tento svůj závazek garantuji ve VOP i společnosti ASTRAIA CZ a.s. Co se týče Vaší domněnky, tak ta je správná. Pokud pojišťovna nevyplatila provize, nemůže dát ani stornopokutu.
      Jelikož naše společnost vystavuje stornopokuty pouze na základě stornopokut od pojišťovny, není možné, aby naše společnost vystavovala nepravdivé údaje. To by byl podvod. S úctou. Ing.Josef Vavřík

   2. Dnes už to vím také.Škoda,že jsem to nevěděl a nebo si spíše neuvědomil dříve.ŽE BYCH JAKO MNOHO DALŠÍCH VĚŘIL pánům ředitelům? Asi ano.S chybama se člověk učí.Jedno vím ale určitě.Když spolupráce s firmou,tak se zajímat ne na 100,ale na 1000% kdo ji velí a kdo s ní spolupracuje.

  2. Dobrý den.

   Mám kancelář v Ostravě, a náhodou se mi dostala do ruky smlouva IŽP sjednaná přes Astraia CZ. Pátral jsem co je to za společnost, zjistil jsem co slibovala, a také jsem se přes Ing. Josefa Vavříka dostal na stránky jeho nové společnosti Aif for life.
   PŘEČTĚTE SI jeho dopis lidem na těchto stránkách a zjistíte, že si ze všech ovcí dělal skutečně jen legraci – sám schéma Astrai špiní.

   http://www.airforlife.eu/cz/index.php/o-nas/slovo-generalniho-reditele

   Mně jen jakožto fin. poradce mrzí, že firmy jako ZFP a Astraia mají největší obraty v nejchudších krajích….

   1. TROCHU SE MÝLÍTE.
    Vážený pane Březino, ve svém konstatování se hluboce mýlíte. Nešpiním projekt ASTRAIA CZ a.s., ale můžete si výše přečíst, že konstatuji, jak jsme si to zavařili sami, zejména ti, kteří získávali klienty, a to byli PPZ. Ale již bych se na této stránce opět opakoval.
    S úctou
    Ing.Josef Vavřík

   2. Mně naopak mrzí jiná praxe. Praxe obecně finančních poradců… přece jen jde o obživu a čím lepší smlouva, tím lepší si finanční poradce udělá vánoce. Nicméně, onen obrat Astrai v nejchudčích krajích byl způsoben tím, že tato společnost mohla nabídnout něco, co žádná jiná společnost nabídnout nedokáže v takovém měřítku…peníze, práci, spokojenost… bohužel, taková myšlenka se těžko udržuje, protože konkurenci evokuje k nekalému hospodářskému souboji… myšlenka byla parádní..

 8. [0:04:43] Lenka Štěpánková: ASTRAIACZ není pro každého díky Bohu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Dobrý den, pročítala jsem tady ty příspěvky nedivím se, že jsou takové jaké jsou. Ano Astraiacz někoho zklamala,měla velké problémy, protože dělá nenormální věc v ČR a jak se říká,, každý dobrý skutek musí …. Jsem ráda, že k těmto problémům došlo, protože se ukázalo jací lidé v ní byli.Bylo to potřeba, aby se to pročistilo. Byli zde tací, kteří pobrali nemalé peníze na provizích a při prvotních potížích začali vykrádat kmeny a zakládali potichu bokem firmu. Přeji jim jenom mnoho úspěchů, ale Boží mlýny melou… V současné době děkuji českým pojišťovnám za to co nám udělaly, díky téhle zkušenosti bych do těchto českých bordelů nedala ani desetník, nejde jim o klienty,ale o něco jiného. Máme partnera, který dodržuje dané slovo a na prvním místě je pro ně spokojený klient. Co více si přát. Pokud je někdo z Vás nespokojený má právo dát výpověď, pokud chcete opravdu znovu začít, nic Vám v tom nebrání, prezentují opravdový profíci, není jich moc, ale poučili jsme se z chyb a nebereme jako prezentátora každého, který v tom vidí pouze lov na lidi o tom Astraia není.Všem, kteří odešli přeji mnoho úspěchů a štěstí v životě.Astraiacz není co byla i přes všechny potíže, které ji způsobyli bývalý ,, Astraiáci“ a věřte, že se moc a moc snaží.Zůstalo zdravé jádro a s tím JEDEME DÁL.

  1. Dobrý den, paní Štěpánková, jestlipak ještě platí tato Vaše slova? Pokud jsem slyšela správně, pak už je zase všechno silně jinak. Kéž to je jen špatné nařčení.

  2. Bylo by hezké, kdyby se autorka textu vyjádřila, jak je to se společností Astraiacz dnes. Myslím, že by to bylo na místě. Lidé informace potřebují.

 9. ASTRAIA CZ a Deutscher Ring. Společnost ASTRAIA CZ a.s. se opět rozjíždí s novými a lepšími podmínkami.

  1. uz jim neverim.do firmy jsem privedla 30 lidi a dostala jsem jen 4200.a to na dvakrat zbytek uz jsem nevidela.a to nejsem sama,hodne lidi je v tom taky.uz podaly trestni oznameni.zajimalo by me kde je ten zbytek???storno rezerva vetsi nez provize!!!!

   1. Proboha lidi, přečtěte si to po sobě, než něco takového publikujete..někteří jsme třeba zrovna po jídle.. To, že jste nedostala zbytek je jistě zapříčiněno tím, že to bylo již ke konci minulého roku, kdy již Astraia přišla o pojišťovnu kvůli špatně zprezentovaným lidem a následně z nich dlůžníkům… sypejme si vichni sami popel na hlavu, chyba je to lidí jako celku, né jen vedení, které si mělo samozřejmě udlat pořádek se svými pracovníky dřív..

 10. Dobrý den,mužete mi někdo říci jestli společnost funguje?A kolik se platí pokuta,když to někdo pod váma zruší?Nebo když ukončíte spolupráci se společností?Jestli se vrací provize?Předem děkuji za radu…

  1. za zruseni klienta pod sebou se nic neplati…uz se to zase rozjelo, je domluvena nemecka pojistovna s velkou a bohatou tradici,podepsane vse je, smlouvy platne budou od 1.8.2010, takze penize budou okolo 20.9.2010

    1. V ČR spíš už není žádná pojišťovna, které by rozumný člověk důvěřoval, tedy po tom, co několik pojišťoven vypovědělo neoprávněně a bezdůvodně svým klientům smlouvy. Ale žaloby jsou na cestě, uvidíme, Radku, kdo se bude smát naposled. ,-) Osobně jako manager Astraia dávám žalobu na 4, jak píšete „české“ pojišťovny. Spíš bych to nazval českými pobočkami, protože česká není ani jedna z nich…

     1. Zdravím, velmi by mne zajímalo, které pojišťovny to jsou. Mohl byste nás jmenovitě varovat? Deutscherring taky? Díky m.

      1. Osobně nevím o pojišťovně, která by měla kvalitnější služby, než DR.. Resp, zajímavější nabídku kvalit služeb. Bude to zřejmě tím, že mají v nabídce jen dva produkty a ne milion nepropracovaných.

  2. Zdravím lidičky, jsem rád že opět můžu dělat ASTRAIU. Je to fakt SUPER. Doporučuji, připojte se všichni. Však to všichni poznáte.

 11. jaká je teď vlastně situace v Astrai? funguje? Lidi, taky Vás tak podvedli? Věřil jsem té krásné myšlence, ale když jsem zjistil, že si jen chtěli Ti nahoře namastit kapsy tak jsem tvrdě přišel o iluze…..

   1. já těmi nahoře nemyslím (jen) vedení, ale především ty co prezentovali nepravdy aby nahnali klienty za každou cenu.

    1. na poradách bylo na PPZ apelováno nahánět klienty!!! Dokonce za to byly i vnitřní odměny a soutěže. Podle počtu nahnaných oveček stoupala obliba u vedení

 12. Dobrý den, pane Zámečníku, myslíte si, že firma, která má VOP s rozhodčí doložkou poslouží k odlužení občanů?
  Pokud se člověku nepodaří přivádět klienty, tak aby měl dostatek peněz ve stornorezervě, platí si pojistku sám, pokud na ni nemá, zruší smlouvu u pojišťovny – přijde o to co vložil, ale je vázaný ještě VOP – můžete nám osvětlit, co to pro klienta znamená? Děkuji. Petr
  17.3. Smluvní strany se dohodly, že veškeré případné spory vzniklé z této
  smlouvy nebo v souvislosti s ní budou rozhodovány jediným rozhodcem,
  a to v souladu se zákonem č. 216/1994 Sb., o rozhodčím řízení a o
  výkonu rozhodčích nálezů. Jediný rozhodce bude určen žalobcem ze
  Seznamu rozhodců vedeného společností Rozhodčí centrum a.s., se sídlem
  Masarykovo náměstí 1484, Pardubice, Zelené Předměstí, PSČ: 530 02;
  IČ: 27494756 (dále jen “Společnost”). Smluvní strany se dohodly, že rozhodčí
  řízení bude probíhat dle Pravidel pro rozhodčí řízení vydaných Společností
  (dále jen “Pravidla”) a dále že Seznam rozhodců je pro ně závazný a pouze z
  něho bude rozhodce vybrán. Smluvní strany podpisem této smlouvy potvrzují,
  že byly detailně seznámeny s Pravidly, jež jsou rovněž zveřejněny v síti

   1. Vážený pane Zámečníku,
    píšete na stránkách týkajících se finančního trhu. Myslela jsem si, že nějaký přehled máte, ale velmi jsem se mýlila. Zajímalo by mě kdo a kolik Vám platí, že jste schopen záměrně tady poškozovat firmu.Byl jste na jednání firmy ASTRAIACZ, viděl jste VOP jak můžete tazatele, který se ptá na rozhodčí doložku strašit odkazem, když byste měl velmi dobře vědět, že takto nevýhodné smlouvy ve kterých je produktová, nebo konkurenční doložka stvrzena rozhodčí doložkou mají ZFP a ne u ASTRAIACZ. Pokud něčemu nerozumíte tak si tady nehrejte na odborníka.

    1. Dobrý den, Lenko, netuším, kam míříte a co se vám nelíbí. Osobně bych se obával rozhodčí doložky u kterékoli finančně-zprostředkovatelské společnosti a také před nimi varuji. Je to nebezpečný nástroj, zejména v případech, kdy si pravděpodobný žalující (finančně-zprostředkovatelská společnost) vybírá rozhodce. A je úplně jedno, jestli se jedná o společnost AstraiaCZ nebo ZFP akademia či kteroukoli jinou, která rozhodčí doložku využívá.
     Tím netvrdím, že rozhodčí doložky jsou špatné obecně. Jen by dle mého názoru měl být spor podstoupen standardnímu rozhodčímu soudu (např. rozhodčí soud při hospodářské komoře apod.), nebo by obě strany měly rozhodce znát a důvěřovat jeho spravedlivosti.

  1. Milý Petře,
   pokud jdete do systému, kde si uzavíráte IŽP, pak snad jste-li dospělý a svéprávný, musíte si být vědom toho, že v případě, že Vy osobně nedokážete dovést 3 lidi a naučit je to dál, budete si muset hradit IŽP za své kapsy. Pokud Vám někdo nabízel spolupráci typu – bez práce jsou koláče, snad jste si na takovouto nabídku udělal vlastní názor dle svého rozumného uvážení.
   Co se týká problematiky, kterou zde, myslím, kopírujete, pak mi povězte, jak jinak chcete dostat peníze za porušení určité dohody od lidí, kteří vlezou do všeho za vidinou zisku bez práce. Na takové lidi jsou takto postavené smlouvy to jediné, co na ně lze použít. Věřte, když tyto prostředky před lety nebyly, stálo mě to několik mio Kč, protože na tyto nepoctivce nebyla páka. Takže pojďme do vztahu, kde obě strany mohou získat, ovšem ani jedna ze stran nemůže vykejvat s tou druhou. Hodně štěstí.

   1. Vám hodně štěstí, tam kde klienti od ledna nemají svým dalším klientům pořádně co nabídnout kvůli té „závisti pojišťoven“ a v dubnu si firma přijme nové podmínky platné automaticky pro všechny, osobně se mi to nezdá seriozní, ale každý máme svůj názor.

    1. Asi nemáte moc zkušeností s podnikáním, že? Kdybyste měl, nepsal byste podobné věci. To, co nyní zažila Astraia s pojišťovnami, já jsem zažil s jednou z oné povedené trojky pojišťoven již v roce 2003. A co se týká změny VOP, pokud víte, o čem píšete a byl jste před cca měsícem partnerem Astraia, pak dobře víte, že si změnu VOP vyřvali nováčci v Astraia, kteří dříve než něco dokázali, chtěli pro sebe lepší podmínky. Nejsem též příznivcem nových podmínek ze 100%, ale z velké části je změna k lepšímu. Hlavně mě překvapilo, že pro mě je to první společnost, která dá na lidi z terénu a je ochotna pro ně upravit podmínky, jak si je vyřvou. Nicméně jsem rád, že již na chat na našem webu nemůže každej Pepa z ulice, ale až lidé, kteří již nějakou práci odvedli.

     1. Na nedostatek zkušeností z podnikání si stěžovat nemůžu. Ale že bych kvůli tomu musel své spolupracovníky „ojebávat“ rozhodčími a konkurenčními doložkami? Tak hluboce jsem neklesnul.

      1. To já se takto ojebávat nechám, za ty peníze… Vám ve vašem podnikání přeji též hodně úspěchu.

 13. Pane Zámečníku, pracuji aktivně pro AstraiaCZ a měl bych na Vás prosbu. Mohl byste mi, prosím, z Vašeho postu poradit, jak se já jako jednotlivec mohu bránit proti nekalým praktikám Generali, Kooperativa a Allianz? Moc bych si vážil Vaší rady. Nevím totiž, zač jsem platil před 4 roky ČNB 2000,-KČ za PPZ, nač se poctivě účastním všech nutných školení, abych lidem mohl co nejlépe poradit a sepsat smlouvu o IŽP. Nezáleží vůbec na tom, zda-li svou činnost vykonávám pod AstraiaCZ nebo sám pod pojišťovnou. K čemu mi slouží PPZ, když mám za to, že toto je předpoklad k tomu, abych mohl práci v pojišťovnictví vykonávat. Jak je tedy možné, že mou tvrdou práci během 3 měsíců odmítly 3 pojišťovny? Na každé pojistné smlouvě jsem podepsán já jako PPZ! Můžete mi poradit, kde a jak se můžu bránit? Jen mi neraďte ČNB, ta se mému kolegovi po jeho stížnosti neozvala a jsou tomu již 2 měsíce. Jsem přesvědčen, že v našem státě něco nefunguje, nicméně to, že díky „někomu“ pracuji 3 měsíce zadarmo, to jen tak nenechám. Dle zákona nezáleží vůbec na tom, zda pracuji pro společnost A či B. Odvedu svou práci a chci za ni dostat zaplaceno. Pokud pojišťovna spolupracuje s nějakou společností, která jí dodává klienty, pak si přece nemůže dle zákona o pojišťovnictví dovolit vypovídat jen tak smlouvy a některé dokonce převést pod svůj kmen a nechat je funkční, aniž by mi jako PPZ nevyplatili za tuto činnost provizi. Děkuji Vám za reakci a radu. Hezký den, Martin

  1. Nepomůže-li vám ČNB, můžete se obrátit na soud. Jinou možnost nevidím.

   Pokud jste ale všechno absolvoval proto, abyste lidem radil s IŽP a sepisoval IŽP, pak je mi vás líto. Proč si nerozšíříte okruh produktů, které můžete lidem nabídnout? Proč se nezajímáte také o investice? Chcete-li být schopen lidem skutečně poradit, jen s IŽP to nejde. A jestli skutečně pracujete v oboru jako PPZ již 4 roky, jak uvádíte, skutečně nechápu, co vás vedlo do společnosti, která stojí na distribuci jediného produktu od jediné pojišťovny (navíc každou chvíli od jiné). Ani provizně jste si nemohl polepšit.

   1. Děkuji Vám. Nevíte, prosím, na koho směřovat přímo stížnost na té ČNB, aby se tím někdo zaobíral?
    Co se Týká Vašich dalších otázek, ano, dělal jsem několik let napřímo pod pojišťovnami, jenže nejen v době krize když většina lidí nemá na chleba, jako první, kde utáhnou kohoutky, je to právě pojištění. No a ono pracovat pro pojišťovnu, dostat za to provize, mít velké náklady, potom zisk zdanit a následně provize vracet, na to už nemám nervy. Bohužel systém u pojišťoven je takto nastaven, já to chápu, že mě nemají z čeho vyplácet, když to klient zruší, ovšem já taky musím z něčeho žít. Proto se mi velice líbí myšlenka AstraiaCZ, pomáhat lidem a mít za to ještě daleko vyšší zisky, než-li přímo pod pojišťovnou, pokud samozřejmě kvalitně a poctivě pracuji. Velice mne mrzí, jaká v ČR panuje nevraživost, ovšem nikdy nepochopím, proč se pojišťovna vzdá tak velkého počtu smluv, když své pojišťovací agenty honí, protože nemají produkci… No, ale ona je to asi nahoře úplně jiná hra. A co se týče Vaší rady věnovat se i investicím, tak tím jsem si také prošel a mám rozhodně v plánu se tím začít zase zabývat ve chvíli, kdy budu mít kolem sebe lidi, kteří mají co investovat. K tomu mi zase může dopomoci AstraiaCZ, protože to je opravdu způsob, jak lidem konečně pomoci. V našem státě se totiž nosí jen okrádání klientů, ať už jsou to spol. nabízející půjčky, nebo třeba makléři, kteří bouchají pojistky hlava nehlava, lidé to neplatí, jsou storna… Klienti mají exekuce…
    Což pojišťovnám opravdu nejde o platící klienty, ale zase jen o to, že si někteří nahoře namastí kapsy, jako je tomu všude?

    1. MARTINE SOUHLASÍM S VÁMI .JSTE ČLOVEK KTERÉMU ZÁLEŽÍ NA OBYČEJNÝCH LIDECH MÁTE PŘEHLED CO SE DĚJE DOLE.A PROTO VÁM FANDÍM.VŠE CO JSTE TU NAPSAL JE HOLÁ PRAVDA.vÍTE TEN KDO SE MÁ V TOMTO STÁTĚ JEŠTĚ DOBŘE TAK BUDE TADY PROTI TŘEBA TOMU PROTOŽE VÍ Z ČEHO MU KAPE A NECHCE SE DĚLIT.AŽ NA NĚJ DOJDE TAK BUDE TEPRV PŘEMÝŠLET JAK NEZTRATIT STANDART VE KTERÉM ŽIJE.ASTRAIA ŘEŠÍ SOUČASNOU KRIZI OBČANŮ .CO BUDE PLATNO POJIŠTOVNAM KDYŽ LIDÉ NA SPLÁTKY NEBUDOU MÍT?BUDOU VYPOVÍDAT DO 2LET MUSÍ POJITOVÁK VRÁTIT PROVIZE?TADY JE NATOTO MYŠLENO ABY SE TAK NEDĚ.LO KDO UŽ POCHOPÍ CO SE TADY VŮBEC DĚJE??JAKÉ NASLEDKY KRIZE NAM PŘINESE .PRÁCE MÁLO.PENEZ MÁLO JEN SAMÉ PLACENÍ.JAKÝ JE TO ŽIVOT.KAM JSME SE TO DOSTALI ČESKÝ NARODE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.TAKY JE TO O JEDNANÍCH A DOHODACH??

     1. Zdravím Martine, Zdravím Mílo, Zdravím p.Zámečníku, pro Astraiucz pracuji již déle jak 6.měsíc. Do systému společnosti jsem přivedl více jak stovku klientů, především ty co mají finanční problémy a vkládali do tohoto systému spousta nádějí jako jsem vkládal já sám. Souhlasím s Vámi že v ČR to nefunguje jak má. Nefunguje ČMB své si také dělá ČAP (česká asociace pojišťoven). Podívejte kdo sedí ve vedoucích funkcích. Zástupce AXA, zástupce GENERALI, zástupce ALLIANZ. To se mi vůbec nelíbí. Dnes prosákla informace že s Astraiou rozvázala smlouvu další pojišťovna a to Victoria. Nesvědčí to také o ničem jiném? Zamysleme se. Já si myslím že vedení Astraiicz především p. gen.ředitel je někomu trnem v oku. Kdysi pracoval u banky a prý odešel, kvůli tomu, že nemohl pomáhat lidem. A to je to o co v celém problému běží. Přál bych si aby to Astraie fungovalo a byli jsme všichni v poho. Milan

      1. Ve vedení ČAP sedí zástupci pojišťoven, protože se jedná o profesní asociaci. Stejně tak ve vedení AFIZ a USF ČR sedí zástupci finančně poradenských/zprostředkovatelských společností, protože se jedná o profesní asociace těchto společností.

     1. Děkuji za radu, až se něco dozvím, budu Vás informovat, ať víte, zda-li se mou stížností bude někdo zabývat. Pěkný den.

   2. Vážený pane Zámečníku,
    píšete tady, že Martina je Vám líto, nevím proč. Pokud byste měl alespoň základní informace o práci finančních poradců, věděl byste jak pracují, že s klientam dělají finanční analýzu jeho potřeb a přání. Kde jste vzal tu jistotu, že zájemci o spolupráci s ASTRAIACZ, mají k dispozici pouze IŽP.Pracuji jako finanční poradce již přes 8 let a nikdy jsem se nechtěla orientovat pouze na jeden produkt a jednu pojišťovnu. Vzhledem k tomu co tady píšete za apsolutní nesmysli tak mě to opravdu není příjemné. Vy jste určitě nikdy neseděl u klienta a ani nemáte tušení co se na prodejním rozhovoru děje a dovolujete si tady rozdávat rozumy.Bohužel 95% lidí na světě nikdy nebude úspěšných a vděčí za to mimo jiné takovým odborníkům jako jste vy.Oni v začátcích pokud se nikdy nesetkali s MLM tápou, potřebují ho pochopit a vstřebat. Píšete tady, že ASTRAIACZ je letadlo skočte si na Růzyň a zeptejte se personálu jak vypadá letadlo.
    Pane Zámečníku víte co je letadlo jak jste ho popsal Vy???
    zaměstnanecký poměr, ti dole makají na to aby se měl ředitel, nebo majitel dobře, nikdy se nemůže stát, že ten poslední dole bude mít stejné, nebo vyšší finance jako jeho ředitel a klidně se stává, že lidi makají a nedostanou zaplaceno, ale to jistě víte, žijete v ČR doufám. MLM je nejdokonalejší systém odmněňování, tady se neplatí za účast, ale za odvedenou práci. Pokud se někdo v zaměstnání na hodinu uleje má ji stejně zaplacenou, ale v MLM pokud nepracuje tak nemá.MLM umožňuje lidem mít stejné, nebo vyšší peníze než má ten, který je do systému dostal. Tak tedy kdo na koho maká????
    Mí lidé ze sítě mají takto vysvětlen systém MLM, mají odborné finanční poradenství, řeším s nimi celou rodinu a né jenom to jak Vy píšete ,, honit lidi“. Dostávají základní informace finanční gramotnosti.Z peněz, které si tady těmi nesmysly vyděláte byste si měl zaplatit školení na MLM a jako první byste jim měl zdělit jaké máte ,, správné“ informace o MLM. Každý kdo alespoň trochu chápe MLM by se velice a hlavně dlouho bavil a až by se dosmál zděsil by se toho odkud s vysvětlováním začít. Přeji Vám krásný den

     1. Tak co je ASTRAIACZ letadlo, nebo MLM? Pokud letadlo tak si stěžujte na pojišťovně, protože to ona vyrobila IŽP a potřebuje ho dostat mezi lidi. K tomu potřebuje mimojiné PPZ a další. Makléři dostanou tolik co ASTRAIACZ a rozdělí si to nahoře a zbytek provize dají obchoďákům, kterým v některých případech (ne ve všech jsou i tací, kteří se chovají dle kodexu) jde o blaho klienta a doporučí mu produkt zaručeně nejlepší ne pro klienta, ale pro poradce. Jaký máte názor na to, že se IŽP prodává na poštách tam se musí dělat opravdu dokonalá analýza.

      1. K prodeji pojištění na poštách: Kdo si ho tam koupí, tak si ho asi zaslouží… 🙂

       K AstraiaCZ a letadlu: Jak jsem již mnohokrát uváděl, po obdržení informací od vedení společnosti jsem přehodnotil své tvrzení o „letadlu“ na velmi tvrdý multilevel marketingový prodej produktů. To zde v této diskusi jistě můžete najít. Bohužel zástupci AstraiaCZ šíří nepravdivé informace i o společnosti, kterou zastupují. Proč? To se neptejte mě. Jen doufám, že už případní klienti nejsou mystifikováni.

       1. V tichosti sleduji občasnou diskusi na téma ASTRAIA CZ a úžasné letadlo. Jsem velmi rád, že i pan Zámečník pochopil, že společnost ASTRAIA CZ a.s.není ÚŽASNÉ LETADLO, ale zjistil reálné a relevantní informace o fungování společnosti ASTRAIA CZ přímo na vedení společnosti. Dokonce se zúčastnil konfrontace s obchodním zástupcem a vyměnil si s vedením společnosti svoje názory. Jsem velmi rád, že se nachází hodně lidí, kterým se nelíbí stávající stav s pojišťovnami. I přes radikální změnu, kdy společnost ASTRAIA CZ oslovuje klienty pro svoje služby a následně pak mohou klienti žádat o partnerské bonusy tím, že projeví zájem o spoření si na důchod, přesto došlo k výpovědi další pojišťovnou. Mnoho obchodních zástupců tak pracovalo 3-5 měsíců bez odměny, jen s důvěrou, že pojišťovny zaplatí. Tomu se nestalo, a tak začaly i dohady, že vedení si „namastilo kapsu“. Tomu nevěřím, spíše se přikláním k názoru paní Lenky. Vím o tom, že někteří lidé z vedení mají mnohem menší příjmy než někteří jejich obchodní zástupci, protože také participují na příjmu z obchodní sítě, a pokud tato není „krmena“ za svou práci pojišťovnami, pak ani oni nemají příjem. Rozhodně nikomu nic nezávidím,hlavně celému vedení. Zamýšleli jste se ale někdo nad stavem našich zákonů? Studovali jste zákon č.37/2004 o pojistné smlouvě? Tam je „zakopaný pes“, ale i v dalších zákonech, které jsou jednostranné směrem na ochranu pojišťoven. Pojišťovna totiž může bez udání důvodu vypovědět do 2 měsíců pojistnou smlouvu, ale nikde se nehovoří o tom, komu náleží odměna za dobře vykonanou práci, protože ta skutečně dobře vykonána byla. Těžko PPZ může ovlivnit pojišťovnu v jejich rozhodování. Nemyslíte si, přátelé, že tady dochází k VYKOŘISŤOVÁNÍ PRACÍ? A to jsme v Evropské unii. Ví o tomto stavu v ČR Evropská unie? A v tomto bychom měli všichni celému vedení pomoct. A třeba i tento stav dotáhnout k mezinárodnímu soudu v Haagu. Co Vy na to? Nebylo by lepší, než zde nesmyslně hovořit o tom co nezměníme, pomoci v boji za spravedlnost? Pomoci k tomu, aby se takového vykořisťování prací v ČR nekonalo? Mám přímo informaci z vedení a za svou osobu mohu upřímně sdělit, že systém, s kterým přišla ASTRAIA CZ je skvělý, ale největší problém, který nastal je ten, že generální ředitel pravděpodobně ETICKY ukázal na neetické chování pojišťoven. Vždyt si jen vemte ty tiché podpory pojišťoven a některých makléřských subjektů – IFP, ZPF, EF CZ atd. Zde se porušují zákony, ale nikdo s tím nic nedělá. Proč? Protože mlčí. Ale věřte, že Ti lidé, kteří se budou snažit o poctivost a solidnost, těm se bude jednou i v naší republice dařit. Pravda – hodně může změnit politika – a já mám teď jediné dilema – koho půjdu volit.

 14. Ano, stránky běží, ale bohužel zrušili „demokraticky“ chat. Myslím, že kdo má čisté svědomí a je si jistý svým dílem, neměl by se bát jakýchkoli reakcí a připomínek. I negativní názor je dobrý pro případné napravení chyb. V tomto případě ale je to zřejmě nežádoucí a o to víc „podezřelé“! Za co se vedení stydí, že nechce slyšet negativní zkušenosti svých klientů? Myslím, že tento režim v duchu – vše je v pořádku, hleďme ve světlou budoucnost, buďme jednotni, nedejme se….to už jsme zažili! I páni Vavříkové za tohoto režimu získali své vzdělání a zkušenosti, tedy by se neměli opakovat a vracet do minulosti svými prázdnými ujišťováními, že se v podstatě nic neděje. Jak komu! Lidé se zadlužují a já mám již první klienty z řad Astraie na oddlužení. Je to smutné.

  1. maki, chat bude přístupný všem jak mile budou mít trojku a devítku plnou, tzn. 12 lidí v systému. A podle vašich slov, když se dostanete na vnitřní stránky, tak jste v systému a tomu nerozumím, proč v něm vůbec jste, když tady šíříte taková negativa, proč jste šla do něčeho čemu nevěříte???

   1. Naopak, šla jsem do systému, kterému jsem velmi, velmi věřila a také mne uchvátil charismatický pan generální. V systému jsem byla mezi prvními. Dlouho jsem pozorovala co se děje a záhy se začaly objevovat první „divné nedostatky“. Vedení plánovalo a určovalo počet lidí,které se mají do systému sehnat .Tedy kvantita na úkor kvality a kontroly a nápravy přicházely už „s křížkem po funuse“. Opravdu jsem necítila, že bych tímto pomáhala lidem. Věřte, že v oddlužování, které dělám nyní, jsou lidi opravdu šťastní když jim dokážu pomoci.
    V systému již delší dobu nejsem, ale ajťák bohužel není tak pružný aby stíhal zamezit vstup .Další ukázka něčeho co nefunguje…

 15. DOBRY DEN JSOU TO PODVODNICI A LHARI NENECHTE SE NAPALIT PEROU SI JEN MEZI POJISTOVNAMA PENIZE POTREBOVALI BY TAM PORADNOU STOURU UDELAT

 16. Maki, ale firma má také velké náklady a díky pojišťovnám, také velké ztráty. A já jako klient jsem o nic nepřišla. A firma na mě také nic nevydělala, vždyď pokud vím, tak firma žádné provize od pojišťovny nedostala, protože je pojišťovny neodeslaly a i kdyby je firma dostala, tak je pojišťovně musí vrátit. A je pravda, že když je v ČR něco, co by lidem mohlo pomoci a ne je jen oškubat, tak to tady má hodně malé šance

 17. Pájo, můžete mi říci jak zjistíte, kdy pojišťovna vyplatila provize? Jen mi prosím nepište, že vám v systému smlouva zezelená! To je systém společnosti. Kdyby proplacené peníze ležely na účtu společnosti pouhý týden, už je to velmi zajímavý výnos. A i toto myslíte,že společnost rozděluje mezi své ovečky????? A krom stornoprovizí je to jen malý příklad. Navíc společnost neproplácela všechny provize klientům tak, jak slibovala a měla napsáno ve VOP. Vždycky se to svedlo na pojišťovny, ale nikdo z konkrétních klientů si to nemohl ověřit. Toto pojištovna nesděluje. Mám vlastní zkušenost a panu Vavříkovi se moje troufalost dost nelíbila.

 18. Pojišťovny jsou korektní???? To je vtip? Mě osobně přišla výpověď od generali jako pojištěné z odstavce č. 5 atd. za týden došla mamince jako pojistníkovi, výpověď,ale z úplně jiného důvodu, a to prosím na tutéž smlouvu a to taková, že z důvodu nezaplacení prvního pojistného, a to jsme přitom zaplatily již dvě platby, ty po mém telefonátu na centrálu byly dohledány. No ale co se nestalo teď, ve středu mi dorazil od Generali pojišťovny další dopis, že se omlouvají,ale že mi omylem poslali výpověď pojistné smlouvy a že smlouva dále běží. Ale to v tom dopise zapomněli napsat to, že ano beží,ale tím, že pojišťovna po výpovědi může do 30 dnů nabídnout tu samou pojistku,ale nemusí vyplácet provizi astrai, ale provizi si nechá. Tomu chcete říct, že pojišťovna je poctivá? Ano pojišťovna je podvodník, který chce na lidech jen vydělat a ne astraia. A jak může astraia vydělávat na lidech? Když lidé o nic sami nepřijdou, pojišťovna jim vypověděla smlouvu a dostali peníze zpět, tak o co tady pořád jde!!!

  1. V současnosti jsem ve věci výpovědí smluv ze strany Generali s pojišťovnou v kontaktu a zjišťuji, proč k tomuto kroku přistoupila. Než budu mít podklady, nemohu k této záležitosti nic říci.

   Jak AstraiaCZ vydělává (resp. může vydělávat) na lidech, když dojde k výpovědi smlouvy? Poměrně snadno – přečtěte si smluvní podmínky, které jste podepsal/a a zaměřte se na pasáž pojednávající o případném stornu provizí. Tam při pečlivém čtení naleznete odpověď.

   1. Pane Zámečníku,
    můžete tuto odpověď nějak specifikovat? Jak vydělává ASTRAIA na lidech. Dkuji Lenka

    1. VOP verze 052010:
     „4.3.3. Výše stornopokuty vychází ze součinu 6-ti násobné bodové hodnoty smlouvy a hodnoty bodu v 1. kariérním stupni kariérní tabulky ponížené o aktuální výši stornorezervy vedené na provizní listině OP a dále ponížené o vyplacenou provizi sponzorovi, meziprovizi doporučiteli (je-li odlišný od sponzora) a 1/24 součinu roční sumy spoření a počtu zaplacených měsíčních splátek.“

     – v překladu zjednodušeně: Klient/zprostředkovatel zaplatí za stornovaný bod 1600 Kč, přičemž na své provizi plus meziprovizích na nejvyšší (XIII.) úrovni stojí bod 1200 Kč, tedy zaplatí o 400 Kč za bod více, než je rozděleno do sítě; a kde zůstane oněch 400 Kč? (Aby na tom společnost nevydělávala, musela by inkasovat provizi za modelový příklad smlouvy na 1000 Kč měsíčně na 30 let ve výši 20 tis. Kč, tedy ve výši 167 % ročního pojistného.)

  2. PEKNI PODVODNICI NAM TAKY UZ 2 VYPOVEDELI SMLOUVU , TO JE JAK POJISTOVNY VYDELAVAJI NA LIDECH POJISTOVACI JSOU JEDNA TA A TA STEJNA VERBES JSOU TO NEJVETSI ZLODEJI A PODVODNICI

 19. NABÍDKA!
  Opravdu fandím všem skalním Astraiákům! Pokud vím, tak jsou dosud např. pozůstalí z Edbusy, kteří jej hájí duší i srdcem, i když je Edbusy po smrti. Bohužel takoví důvěřivci na to doplatí nejvíc. Nemají pádné důkazy-jen svoji víru ve slibech lepších časů. To, co napsal pan gen.ředitel svým klientům na chatu lze označit jako „mlácení prázdné slámy“. Fráze stále dokola. Hlavní myšlenka je ta, že ostatní společnosti závidí úspěch,(jaký?), pojišťovny podráží nohy (už čtyři?), a ti co napíší svůj realistický názor jako p. Urválek, tak ten je označen za rozvraceče, ale současně je vedení schopno psát o etice. Všechny pojišťovny mají výsadní právo si určit a rozhodnout, právě v zájmu svých klientů, s kým budou spolupracovat. Tyto pojišťovny jsou naopak velmi korektní, protože opravdu dbají na spokojenost svého klienta. Společnost Astraia dělala chyby již od začátku, které uvnitř viděl i laik a proto se naskýtá i možnost, cíleného jednání. Je přeci naivní a dětinské tvrdit (jako někdo na chatu), že společnost všechny peníze rozděluje do systému. :-)) To jen řadovým klientům zbydou měsíční platby, ale spoří si přeci na důchod!
  A až vypoví další pojišťovny a společnost padne, budou tady jen dlužníci, mnozí i bez práce, protože snižování nezaměstnanosti pomocí propagace nějaké firmy – to už je opravdu komix. Nebo snad Astraia uzavírá smlouvy o pracovním poměru na dobu neurčitou?
  Tedy až z nebohých „lidiček z Astraie“ budou dlužníci, nabízím vám legální oddlužení dle insolvenčního zákona. To je v našem státě skutečně jediné oddlužení, které funguje a nikdo s jakoukoli činností se za toto slovo nemůže s čistým svědomím schovávat! A věřte mi, tak jako byli lidé vyděšeni, kde vezmou první tisícikorunu a kde seženou 3 lidi, tak nyní prožívám s lidmi štěstí a úlevu až k slzám, když jim opravdu pomohu s oddlužením a oni během pěti let dostanou druhou šanci žít v klidu.
  Kdykoli se ozvěte!

  1. Co se týká EDBUSY, tak můj názor na něj je, že to žádný podvod nebyl, a to jsem v jejich systému nikdy nebyla. Proč by, kdyby majitelé byli takový podvodnici, proč by už dávno neutekli za hranice i s penězi,ale přišli se nahlásit sami na policii. Atd.atd. ono není vše tak jak to ukáží a rozmáznou v médiích.

  2. Dobrý den, když je to, jak píšete, byl bych rád, kdybyste mi tedy pomohl. Jsem hodně zadlužen, cca 700tis. Mé měsíční splátky jsou cca 30 tis/měs. Nemám auto, nemám nemovitost a pracuji pro Astraia, tudiž Vám neprokáži příjem. Navíc část dluhů mám na své rodiče, kteří bohužel přišli o práci a část na svou přítelkyni. Moc si Vás vážím, že mi pomůžete. Těším se na Vaši odpověď. Dokud mi nepomůžete, nezbývá mi, než věřit, že v tomto zkorumpovaném státě vedení Astraia dokáže prosadit spravedlnost a já tak navzdory darebákům na úřednických postech dostanu svou výplatu.

  3. Jak oddlužíte klienta, který je podnikatel nyní bez práce a bez příjmu, myslíte si, že mu někdo půjčí 15000 na Vaše poplatky?

 20. Dobrý den, pane Zámečníku, prosímvás, mohl byste napsat svůj otevřený upřímný názor, náhled, na to, co vám v dlouhém psaní napsal k současné situaci po vypovězení ze strany Allianz pan Josef Vavřík? Hlavně na myšlenky (či snad dokonce jeho zkušenost), že jsou jednotlivci, skupiny a instituce, které se – snad hlavně ze zištných důvodů – rozhodly Astraiu doslova potopit? Že je to záměr i samotných pojišťoven? Co byste k tomu řekl / napsal vy? * A jak byste hodnotil nastavení celého systému Astraii a jeho potenciálu lidem POMÁHAT? Já pořád v souvislosti s Astraiou stále hodně vidím především pro většinu lidí závazek a výdaje spojené s placením pojištění… … a vyplácení provizí – v případě jejich fungování – vnímám jako limitované a podmíněné neustálým (hektickým) růstem sítě. Opravte mě prosím, jestli něco vidím zkresleně. Štěpán

  1. Dobrý den, Štěpáne,

   dopis pana Vavříka jsem dostal včera v půl osmé večer. Nerad bych se k němu vyjadřoval dříve, než odpovím p. Vavříkovi, což budu moci udělat počátkem příštího týdne. Dopis upozorňuje na některé věci, které bych si před vytvořením úsudku rád ověřil.

   Snad jen: S pojišťovnami jsem v pravidelném kontaktu. Jsou to instituce, jejichž cílem je dosahovat zisku. A jako takové potenciál získání perspektivní produkce (tedy nikoli např. produktů, kde dochází k očividnému missellingu – tj. nevhodnému prodeji) vždy vítají. Znám samozřejmě ale i případy, kdy s cílem udržet spolupráci se silným zprostředkovatelem vypověděla pojišťovna smlouvu jinému. Vždy se ale jednalo o jednu pojišťovnu, neznám takový případ, kdy by postupně uzavřely a následně z tohoto důvodu rozvázaly smlouvu o zprostředkování čtyři pojišťovny (ani tři, ani dvě).

   Potenciál pomáhat? Společnost nabídla lidem práci, za níž jí nabízela odměnu. To vidím jako jedinou pomoc ze strany společnosti. A nyní nehodnotím jakou práci a za jakou odměnu.
   Systém? Jsem přesvědčen a zkušenost mi to potvrzuje, že neexistuje žádný samospasitelný systém. Když jsem se kdykoli setkal s někým, kdo tvrdil, že je to úžasný systém a že se stačí zapojit a potečou už jen peníze, tak se vždy jednalo o podvod, nebo v tom byl jiný háček (např. vedle zapojení do systému byla k výdělku třeba ještě (zpravidla obchodní) práce.

   Váš pohled (závazek platit pojistné a hektický růst sítě za dosažením provizí) považuji za velmi realistický.

   1. Pane Zámečníku, firma neříká, že někomu potečou peníze. Ale mě se líbí třeba to, že když já, si uzavřu pojistku s nějakým pojišťovacím poradcem a ještě mu například někoho doporučím, tak za to nic víc nemám, ale u astrai, si můžu uzavřít tu samou pojistku, ale můžu od toho ještě něco získat, nějakou provizi navíc a nemusím dělat klasického pojišťováka, kterého tolik lidí, nevidí rádo.

     1. Marku z vašich příspěvku jsem poněkid zmatená. Nadáváte na pojišťovny, nebo na astraiu. A já najivní nejsem, já právě naopak jako jedna z mála vím, že peníze za nic nedostanu, že si je musím pracně vydělat.

    1. V prvé řadě je základní otázkou, zda a proč si vůbec takovou pojistku sjednávat. A v druhé fázi vybrat tu optimální (což v AstraiaCZ nejde, neboť nemá z čeho vybírat) a správně ji nastavit (v mé zkušenosti se o nastavení pojistky nehovořilo – jen o „výhodnosti zapojení do systému“). Při tomto způsobu práce si ale nedovedu představit, že by se v síti našel dostatek lidí odborně dostatečně na výši, aby pojistky alespoň vhodně nastavili.

     1. Pane Zámečníku. ke mě když přijde někdo z pojišťovny, tak mi nabízí úplně nevýhodné pojistky. Teď se to třeba projevilo i u známého, který si platit přez 1600,- pojistku, protože má ryzikové povolání, pracuje na střechách jako zaměstnanec. Toto přesně paní řekl, že by chtěl být pojištěn kdyby náhodou spadl, tak aby něco dostal. A co se nestalo, po roce a půl spadl ze střechy a mělo od pojišťovny dojít k vyplácení,ale ouha, na to pan nebyl pojištěn a paní pojišťovačka mu jen řekla, že na školení asi špatně poslouchala. A druhý případ – pán byl na pobočce a paní za přepážkou mu nabídla pojistku, tak si ji sjednal a bylo mu řečeno, že pokud neuhradí první pojistné, tak pojistka se zruší, no a tak pán si to po nějaké době rozmyslel a pojistné neuhradil, ale ouha tu platbu za něj uhradila paní na přepážce,ale to už pojišťovnu nezajímalo když pánovi dorazilo, že má na pojišťovně dluh. A proč tedy pojišťovny nabízí, tak nevýhodné pojistky, jak tady píšete???? Já například se s klientem o pojistce bavím a kombinuji životní čast se spořící.

      1. Pokud správně zkombinujete spořící část a pojistnou ochranu, tak jedině dobře.

       O tom, co se děje občas v pojišťovnách i mezi zprostředkovateli vím… a snažím se s tím něco dělat – píši o tom, varuji lidi a snažím se informovat i samotné zprostředkovatele. Víc je bohužel nad moje možnosti. Tedy snad krom podání dotazu na ČNB, MF ČR či asociace, kteří mají více možností k prošetření „nesportovního“ či podvodného jednání hráčů (nejen) na pojišťovacím trhu.

      2. Ještě drobnost: Pokud máte nějaké podklady k tomu, co píšete, budu rád, když mi je (samozřejmě se souhlasem poškozeného klienta) podstoupíte a budu se moci na patřičných místech dotázat, jak je to možné – a možná se podaří sjednat nápravu.

       1. Bohužel podklady nemám, ale určitě pokud bych měla, tak vám je velice ráda dodám. Protože se mi to zda opravdu velice nefér. A také další věc, příteli jsem sepsala k generali pojistku, poslal dvě platby, ale pojišťovna mu vypověděla smlouvu a poslala mu jen jednu platbu složenkou, několikrát jsem to urgovala na pojišťovně, kde mi platbu dohledali, a že bude v brzké době zaslána, ale stále se nic neděje. Takto bohužel pracují pojišťovny v ČR!

        1. Škoda, že nemáte podklady. V takovém případě se s pojišťovnami (i s jinými společnostmi) jedná obtížně.
         Vaše zkušenosti s pojišťovnou hovoří dále ve prospěch nevyužívání IŽP k zajištění na stáří. Je to ale jen doplněk k argumentům proti takovémuto zajištění, které jsem uváděl již v mnoha článcích a diskusních příspěvcích.

    2. SOUHLASÍM.NÁPAD MĚLI DOBRÝ.KDYBY ZE STRAN POJIŠTOVEN NEBYLA ZÁVIST FUNGOVALO BY TO .KAŽDÝ BY MEL UZAVŘENÉ IŽP COŽ BUDE STÁTEM NAŘÍZENO .A KDE Z TĚCH ALMUŽEN A DLUHŮ KTERÉ MÁME TÉMĚŘ VŠICHNI V TOMTO STÁTĚ NA TO JEŠTĚ MAME BRÁT,DŮCHODY NEDOSTANEM .TAK JAK SE MÁME Z TOHO HO….. ZAJISTIT NA STÁŘÍ.NORMÁLNÍ POJIŠTOVAK SE NADŘE NEŽ NĚKOHO ULOVÍ.MÁ ZATO ZAPL.TY PROVIZE O KTERÉ SE ASTRAI A PODĚLÍ MEZI VAŠÍ VYBUDOVANOU STRUKTURU ATD SYSTEM ZNÁME.VÝHODA VYDĚLAVAME A POMAHÁME SI NAVZÁJEM ZABEZPEČENÍ RODINY POMOC LIDEM KTEŘÍ JSOU NA DNĚ A STÁT NIC.TOTO JE DOBŘE VYMYŠLENÉ JEN VTOMTO STÁTĚ TO PROSTĚ NEJDE .NÁROD SOBĚ VZPOMÍNÁM Z HISTORIE.KAŽDÝ Z NAS VTÉTO DOBĚ BOJUJE DOSLOVA ZA PŘEŽITÍ.POJIŠTOVNY BY MĚLI SPOLUPRACOVAT .ONI TO NAM VYPOVÍDAJÍ ALE CHODÍ DOPISY ABYSTE UZAVŘELI PŘÍMO SNIMI DOCELA VYČURANÉ TOLIK KLIENTŮ OD ASTRAI BEZ SHÁNĚNÍ.A HLAVNĚ PLATIT KAŽDÝ MĚSÍC.MULTILEVL A PODOBNÁ LETADLA JAK SE TU ZHORA PÍŠE ZACHRANILO LIDI V DOBACH KRIZE.A TA TU JE.ŽE JSTE NEDOSTALI VYPLACENO NENÍ CHYBA ASTRAI.POJIŠTOVNY SE VZEPŘELI VIDÍ KONKURENCI TO JE CELÉ.TADY LIDI VIDÍTE NĚKDO NAŠEL ZPŮSOB JAK POMOCT OBYČEJNÝM LIDEM ŘEŠIT SITUACI A DOSTAL PŘES PRSTY.

     1. „KAŽDÝ BY MEL UZAVŘENÉ IŽP COŽ BUDE STÁTEM NAŘÍZENO“
      – To vám řekl kdo? Toto tvrzení používají pouze podvodníci a bouchači. Je to nesmysl, který slouží pouze k oblbnutí a přesvědčení lidí, kteří nemají informace.

 21. Dobrý den pane Zámečníku, já když to tak čtu, tak mi to přijde, to co píšete velice směšné, protože firma Astraia nechce nic jiného, než aby si lidé začali spořit na důchod a uzavírá s lidmi IŽP. stejně jako ostatní makléřské firmy a makléři. Je to sranda, že když si firma nechce nechat provize jen pro sebe, tak jako ostatní makléři, tak se to strašně řeší. Ale nepodaří se vám Astraiu zničit, protože jsou lidé kteří v ni věří a já k nim patřím!!!!!!

  1. Dobrý den, Pájo, v prvé řadě podotýkám, že pokud kterákoli makléřská společnost uzavírá IŽP s motivem „spoření na stáří“, stane se terčem mé kritiky. Investiční životní pojištění je především pojištění, a jako takové má krýt rizika. Na zabezpečení na stáří se jedná o zbytečně drahý, neflexibilní a i daňově nevýhodný produkt (výnosy danit musíte, u investičních produktů nikoli; a daňový odpočet pojistného od základu daně to nezachrání). Spořit na důchod se má se spořícími a ještě lépe investičními produkty (pojišťovna ostatně neděla v IŽP nic jiného, než že pojistné určené k investicím dává do podílových fondů – a naúčtuje si za to další poplatek za správu).

   Pro mě za mě ať si společnost dělá s provizemi, co chce. To, že se rozdělí s příjemci produktů, jsem nikdy nekritizoval – viz například
   https://www.zamecnikovi.cz/skoleni-zfp-akademie-na-vlastni-kuzi/

   Proč bych se měl snažit kohokoli zničit? Jen píši o tom, co vidím, co si myslím a jaké to podle mého názoru má/bude mít následky.

   Věřit si můžete, v co chcete. Žijeme ve svobodné zemi a svoboda vyznání je jednou ze základních lidských svobod. Jen se obávám, abyste nedopadl(a) jako Izraelité se zlatým teletem.

  2. Ja jsem svama.taky jsem u astrie a muzu ric,ze se chystaji dalsi vyhodne podminky.ktere budou dobre pro nas v astrii.iva

 22. Pane Zámečníku slyšel jste něco o tom,že by Astraia měla před krachem,jestli už se to nestalo,

     1. Díky za odpovědi.Počítám,že pokud by jste nové informace získal,že se o nich dočtu na této stránce.

 23. Dobrý den, pane Zámečníku,
  tak v tomto silná nejsem, nemám dostatečné informace, proto znovu doporučuji obrátit se přímo na vedení společnosti, protože nerada bych někoho uváděla v omyl. Psala jsem jen to, co je na stránkách Astraii. Sama jsem si nominaci neověřovala.

 24. Dobrý den,

  trochu jsem zapátral po ocenění Podnik fair play. Stránky zřejmě nemají dostatečně aktualizované, viz http://www.etickeforumcr.cz/podnikfairplay/, ale pokud se nezměnila pravidla, tak Astraia CZ se přihlásit (tj. být nominována) nemohla:

  „Soutěž je veřejná a jejím účastníkem může být podnik, který splňuje následující požadavky:

  * Doloží doklad, že je registrován jako podnikatelský subjekt v České republice a má sídlo v České republice (případně hodnocená pobočka má sídlo v ČR).
  * Prováděl hospodářskou činnost po celý kalendářní rok (program PODNIK FAIR PLAY 2007 hodnotí průběh celého roku 2007).
  * Předal v požadovaném termínu řádně vyplněnou přihlášku, dotazník a zaplatil vstupní poplatek dle platného ceníku.“

  Zdroj: http://www.etickeforumcr.cz/podnikfairplay/pfp_pravidla.php

  Zajímavý je ceník: Za přihlášku podnik zaplatí 8 tis. Kč, viz
  http://www.etickeforumcr.cz/podnikfairplay/pfp_cenik.php

  (Opět, pokud nedošlo ke změně.)

 25. Dobrý den, pane Zámečníku,
  myslím, že by bylo asi vhodnější se pro ucelené informace znovu obrátit na gen.ředitele společnosti Astraia cz. Já určitě nejsem ta správná osoba a nemůžu se stavět do role „mluvčího“ za společnost. Určitě tam získáte podrobnější informace a budete moci potvrdit, kdo z nás má pravdu, jestli společnost opravdu onu nominaci má a případně to budete moci opět uveřejnit. I pro paní Maki, o které začínám mít pochybnosti zdravého rozumu, protože dokáže společnosti akorát špinit. Doporučila bych jí vrátit se do školy a naučit se počítat. I Vy sám jistě víte, do jaké doby je pojišťovna povinna vyplatit provize, kdy dochází k akceptaci smlouvy, protože i tady je pí Maki silně vedle. Nebudu se k ní vícekrát vyjadřovat, je to zcela zbytečné.
  Ale na Vaše dotazy vždy ráda odpovím.

 26. Paní Slávko,protože vaše poslední reakce na můj příspěvek má již nádech osobních invektiv, moje nezbytná reakce bude zde již tou poslední. Nehodlám číst od někoho naprosto neznámého narážky typu“ co mám za povolání a co jsem v životě dokázala“. Ale i to je ukázka typu člověka….
  Ráda bych vás ale upozornila, na vaše opětovné nesrovnalosti. 1) Teoreticky dostanete za své 3 lidi 9000, ale prakticky máte na 6x pojištění. 2) Když se vašim nováčkům nebude dařit, přece se nezruší pojistky, vždyť myšlenkou společnosti je si vzájemně pomáhat!! To si nějak odporuje. 3) Vyplácení pojišťoven – to byla vždycky výmluva, když klienti čekali na provize třeba 2-3 měsíce a museli si platit pojistku sami. I ti co do systému vstoupili kvůli „oddlužení“ a mnohdy neměli ani na první platbu. (samotné oddlužení chápu pouze dle Insolvenčního zákona). Společnost za to nemohla-pojišťovna nevyplatila smlouvu.To byla vždy omluvná věta vedení. 4) Nikdo Astraiu nenominoval nikam, (za 4,5 měsíce práce!!), je to její vlastní iniciativa, rovnež tak přihláška do boje proti chudobě, rovněž tak sama společnost oslovuje nadace. 6) Toto všechno začala společnost velmi rychle uskutečňovat právě AŽ po článku p. Zámečníka.
  Chce snad Astraia tímto hektickým zviditelňováním se zakrýt „co shnilého jest ve…..???“

  „Dobry vecer Uz jsem to jaksi nevydrzel a p. Zamecnikovi a p. Maki jsem si napsal sve. Kdo ma zajem viz nize https://www.zamecnikovi.cz/astraia-cz-uzasne-letadlo/comment-page-1/#comment-6968 Tito lide mne presvedcuji ze jdeme tou spravnou cestou. Ano mame urcite problemy a jsem rad ze jiz reditel vyvesil jak to probiha s Generali. Lidi nedejte se, slapejte lidem jako je p. Z… na kuri oka. Ukazujte jim kde je ta spravna cesta. Oni prijdou, nekteri si jz zavreli cstu na dva roky. Ale aspon jim ubyde vlasu na hlave jak si je budou trhat. Poznani pro nektere lidi bude bolestive a pro jine poucne. S pranim hezkeho nadchazejiciho pacovniho tydne M. Brtinsky“

  Trošku jsem si dovolila okopírovat jeden názor a pana Brtinského ujišťuji, že moje hlava nikdy lysá nebude. Tedy i vám přeji bohatou kštici s Astraiou!!

 27. Jen k tomu „stačí přivést tři lidi“ – to je právě jeden ze signálů, který mě navedl na prvotní myšlenku, že se spíše než o multilevel marketing jedná o letadlo. Proč? Protože počet lidí v systému narůstá geometrickou řadou: 1 – 3 – 9 – 27 – 81 – 243 – 729 – 2187 – 6561 – 19683. Co to znamená? Ten, kdo se zapojí na deváté úrovni, soupeří (zjednodušeně řečeno) s dalšími 6560 lidmi na stejné úrovni a dohromady musí do systému přivést téměř 20 tis. lidí.

  O jakou soutěž se jedná (fair play 2009)? Nikdy jsem o ní neslyšel, rád bych si rozšířil obzory (kdo to pořádá, jakým způsobem a kdo nominuje účastníky, jak se hodnotí vítěz apod.).

  Ono je na jednu stranu hezké „zapojit se do boje proti chudobě“. Ale co to znamená? Prohlásit to může každý. A podle mého názoru zapojení se do systému Astraia CZ proti chudobě nepomůže.

   1. „Zaručený“ vám nemůže dát nikdo. 100% jistota v životě neexistuje.
    K odstranění chudoby je podle mého názoru jediný recept: Zvyšování vzdělání a kvalifikace a poctivá práce (myšleno i podnikání).

    1. VZDĚLÁNÍ- pokud máte na mysli školství tak jako základ dobrý, ale pro život absolutně nepoužitelný a to do té doby než naše školství zavede místo Malého Bobše a Babičky,literaturu, která učí finanční gramotnost to je ten lék na chudobu a předluženost.
     KVALIFIKACE- k čemu když lidi s VŠ nemají odpovídající zaměstnání a dělají mnohdy podřadnou práci?
     POCTIVÁ PRÁCE- zajímalo by mě co si pod tímto představujete

     1. Máte pravdu, že školství je jen základ. Vzdělání ovšem člověk nezískává jen ve školství, nýbrž i vlastním samostudiem.
      Kvalifikace: ano, občas lidé s vyšším vzděláním nemají odpovídající zaměstnání. Ale zpravidla mají alespoň nějaké. Statisticky i ze zkušeností plyne, že čím vyšší vzdělání člověk dosáhne, tím vyšší má šanci najít dobrou (nebo v době krize alespoň nějakou) práci.
      Poctivá práce: Je jedno, co člověk dělá (pokud je jeho činnost užitečná), ale musí to dělat poctivě a co nejlépe.

 28. Dobrý večer, pane Zámečníku,
  zkusím rovněž odpovídat popořádku:
  – brouzdání po internetu – souhlas, že zde se dá hodně najít, ale na druhou stranu ne všichni jsme zdatni s internetem pracovat, mnoho lidí s ním ještě zkušenosti nemá. Není všechno pro všechny, mě taky zůstane něco nedosažitelného, cizího – např. jazyky, počítače.
  – kde vezmeme na IŽP? Jasně, že nic není zadarmo, všude se očekává práce a neznám, kde by se peníze daly vydělávat snadno, bez rizik. Věřím, že všichni máme kolem sebe lidi, kteří potřebují peníze, protože zadluženost v našem státě je hodně vysoká. A jestliže přivedu 3, kteří mají skutečně snahu se oddlužit, pak za ně mám teoreticky 9 tisíc a proto se dá říci, že mám připraveny platby na 9 měsíců. A i kdyby se těmto nováčkům nedařilo nikoho oslovit, mohu program do 2 měsíců zrušit, pojišťovna, dá se říci, že ještě provize nevyplatí a proto není, co komu naúčtovat za pokutu a klientovi se prakticky vklad vrací – někde v plné výši, některá pojišťovna sí ponechá část za již poskytnuté krytí. Tak co klient riskuje?
  – investice do fondů – máte pravdu, pojišťovny dělají to samé, rovněž dlouhodobě investují, čím déle, tím lépe a proto zájemcům doporučujeme programy na co nejdelší dobu. Sice mají možnost program ovlivňovat, měnit fondy, ale kdo z nás to dělá? Proto dle potřeb klienta doporučujeme různé strategie. Souhlasím, že by to bylo na delší debatu, případně článek. Oba víme, oč běží.
  – fandění – ano, plně se stavím za Astraiu, naopak mne neláká sport, řekla bych, že už v mnohém sportu moc sportu není, že se také jedná o jinou aktivitu. Přesto nic proti sportu, výkony mnohých jsou skutečně obdivuhodné – např. Martina Sáblíková.
  – překonání období – rovněž jsem přesvědčena, že Astraia je zdravá společnost, ale i přístup partnerů jí trochu stížil situaci, mohla být o trochu dále než je teď, ale pevně věřím, že vše bude v naprostém pořádku.
  – storna – budeme-li brát Váš příklad, protože přece jen mají pojišťovny trochu rozdíly ve vyplácení provizí, pravda, do systému se rozpouští 13 tisíc. Když se IŽP zruší do 2 měsíců, pojišťovna nevyplatí provize, není, co vracet. Dále je pravdou, že jsme doposud ručili za ty své 3 přivedené plnou výší provize, ale na rozdíl od jiných systémů jsme ručili právě jen za ty své 3 a za nikoho dalšího. V jiných MLM se vrací veškeré rozpuštěné meziprovize všemi zúčastněnými, v Astraie ne. Dle nových podmínek budeme ručit jen sami za sebe, takže ani za ty 3, to mi připadá velice skvělé. Navíc máme tvořenu onu stornorezervu, takže je možné storna během roku vyplatit právě ze stornorezervy, když je na ní zůstatek, tzn. že rovněž storna se vyplácí z provizí, takže splátkový kalendář není potřebný.
  – schopnost a ochota pomoci lidem. Nezbývá než souhlasit, že opravdu u nás bylo a myslím, že ještě bude mnoho těch, kteří chtějí bohatnout na neštěstí jiných. A proto pevně věřím, že Astraia je na správné cestě, už i tím, že byla nominována za r.2009 na podnik fair play (za 4,5 měsíce práce?), i tím, že se u nás jako první poj.agent zapojila do boje proti chudobě v EU. Komu se toto podařilo? Řekla bych, že i toto už o něčem svědčí.

 29. Pro Slávku: (vezmu to postupně)

  Píšete: „Oháníte se zisky z fondů – ale kde má člověk neznalý takovýchto praktik získat nějaké informace, ze kterých bude moudrý?“
  – zkuste zabrouzdat na internetu. Naleznete spoustu informací od základních pro neznalé, pro pokročilé pro zkušenější. Bez snahy to nepůjde (k tomu vám nepomůže žádný systém; i v Astraia CZ, kterou obhajujete, musíte pracovat – shánět další klienty).

  „Navíc, kde tento zadlužený člověk má získat finance, za které by i ty Vaše fondy a nákupy platil?“
  – kde vezme na IŽP? I v Astraia CZ na něj vydělává vlastní prací.

  „Navíc, musí trh s akciemi sledovat, aby neprodělal. A pády tady bývají hodně nepříjemné. O tom se nezmiňujete.“
  – nezmiňuji se nyní, a má to důvod: pro méně zkušené jsem doporučoval investici do podílových fondů. A co dělá pojišťovna s penězi „na spoření“? Investuje je do vámi zvolených podílových fondů. Jen jejich výběr je užší, flexibilita nižší a poplatky vyšší. V tomto směru tedy musíte sledovat akciové trhy naprosto stejně nutně, ať máte IŽP nebo podílové fondy. Krom toho – pro dlouhodobé investice je nejbezpečnější způsob „koupit a zapomenout na ně“ (doporučují to profesionální investoři). Proč? Protože člověk, který právě pochopí, co jsou to akcie, nemá beztak šanci včas zareagovat. A zpravidla zareaguje pozdě a špatně. To by ale bylo na samostatný článek.

  „Já Astraie fandím a pevně věřím“
  – v tomto směru dávám přednost sportu; ve financích raději zjišťuji informace a počítám.

  „toto období překoná“
  – podle pana Vavříka je společnost zdravá a žádnou krizi neprožívá; pomineme-li skutečnost, že některé pojišťovny s ní nechtějí spolupracovat a rozvazují smlouvu.

  „A vrátím-li se k pojistkám vůbec: samozřejmě se provize v případě zrušení pojistného programu do dvou let vrací, to je u všech pojišťoven i makléřských společností i u pojišťovacích agentů stejné“
  – ano, jenže standardní přístup je: společnost obdrží řekněme 18 tis. Kč na provizích, 12 tis. Kč dá zprostředkovateli (člověku, který obchod zajistil). Přijde storno. Pojišťovna po společnosti požaduje 18 tis. Kč, společnost po zprostředkovateli 12 tis. Kč. Přístup Astraia CZ (viz vaše obchodní podmínky): Společnost obdrží 18 tis. Kč na provizích, 12 tis. Kč dá zprostředkovateli. Přijde storno. Pojišťovna po společnosti požaduje 18 tis. Kč, společnost po zprostředkovateli 18 tis. Kč. Vidíte ten rozdíl, na který jsem vás upozorňoval? Máte to v nových obchodních podmínkách.

  „Jak se chovají pojišťovny, když jste u nich napřímo? Žádná roční lhůta tam není, tam je okamžitá vratka, u ostatních rovněž.“
  – záleží společnost od společnosti. Jsou takové, které vám dají splátkový kalendář a jste-li aktivní (a dále bez storen), zaplatíte storno z provizí.

  „Nebo je tu ještě ješitnost, že si nepřiznáte, že může existovat někdo, kdo je schopen a ochoten lidem pomoci“
  – znám spoustu lidí, kteří pomáhají jiným. Zkušenost mě ale naučila, že pokud se objeví nějaká obchodní společnost, jejíž cílem je „pomáhat druhým“, zpravidla končí útěkem organizátorů, trestním stíháním a rozčarováním těch, „kteří pochopili systém“. V žádném případě neříkám, že je toto případ Astraia CZ. Chci tím především říci, že není žádný systém, který by byl samospasitelný, a neexistuje žádné perpetuum mobile na peníze.

 30. Paní Maki,
  v jednom máte pravdu: neuvědomila jsem si, že p. Zámečník je pouze kritik. Domnívala jsem se, že když byl na jednání s vedením Astraii, tak mu bylo vše řádně vysvětleno. Zřejmě ne. Zajímavé, že pouze hodnotí – nenabízí. Co jeho příklady, kde se dají peníze lépe zhodnocovat?
  VOP – není pravda, že se tyto podmínky nikde nezmiňují o vracení provizí. Je tam jasně psáno, že se podílíme na garanci programů od partnerů – dopady storen obchodu či služeb. Nevím, tipla bych si, že už v Astraie nejste, jinak byste měla přístup na chat a viděla reakce, přístupy lidí a jejich podporu, fandění. Ona pomoc lidem se v našem státě nenosí. Jak si Vy představujete pomoc lidem? Nebo co jste pro to udělala?
  Kolik času dle Vás je zapotřebí k nastartování kvalitní činnosti? Jsem přesvědčena, že i rok je krátká doba. Hlavně ve financích. Docela by mne zajímalo, za jak dlouho by bylo ve Vašich silách něco takovéhoto nastartovat. Není to snadné a leckdo na to nemá a mít nebude. Jedině dobře, že ve vedení jsou lidé zkušení a hlavně neúnavní.
  Jedině dobře, že nepotřebujete právní služby. Přeji Vám, abyste právníka v celém životě nepotřebovala, tím, že se pohybuji léta ve financích, tak vidím, co lidé musí za právní služby platit a věřte, že ty částky nejsou malé.

  “ Když už se za společnost a její charismatické manipulátory tak bijete, musíte psát všechno a nejlépe po pravdě. “ – v čem pravdu neříkáme? Všechno se popsat nedá, je lépe se potkat a popovídat, co lidé potřebují vědět. Co chcete polopatičtěji napsat? Proč se neobrátíte na vedení společnosti, aby Vám objasnili, v čem tápete?
  A Vy znáte někoho, kdo je jen dokonalý? Já ne.

  „Je již mnoho klientů,kteří vystoupili. Proč je na ně pohlíženo jako na něco podřadného, kteří nebyli schopni pochopit úžasnost systému a tím pádem nejsou ochotni pomáhat chudým? “ – nikdy jsme lidmi nepohrdali, naopak naše nabídka pomoci stále trvá.
  Kolik je podle Vás „mnoho“? Pokud vím, v Astraie už je něco přes 4 tisíce lidí, i za těch rádoby 8 měsíců je to hodně velké číslo. To si myslíte, že v republice jsou jen naivní lidé, kteří ničemu nerozumí? To snad ne. Samozřejmě, vše ukáže čas.

  „… váš prvotní rozbor mně pomohl k čistému svědomí. Nyní jsem z toho v rozpacích.“ – pročpak jste v rozpacích, když jste vše řádně promyslela. Nebo už zase přemýšlíte jinak? Proč by Vás postoj p. Zámečníka měl rozhodit?

  „Pro ZMS-vlajkonoši Astraie!
  Opravdu jste myšlenku společnosti pochopila dobře! Je tu hlavně pro lidi, kteří ve finančnictví neumí chodit a věří lákavým (laciným) výdělkům a sugestivním sloganům.
  Proč tedy s tak dokonalou myšlenkou po 8 měsících fungování předělávají VOP a jiné původní sliby? „Rukama“ Astraie prošlo za tuto dobu pět pojišťoven!“ – pokud vím, spolupráce byla do dneška navázána pouze se 4 pojišťovnami. Opět pravda, že jsme tu hlavně pro lidi, kteří ve finančnictví neumí chodit, protože naopak jsme schopni jim skutečně pomoci proti jiným, kteří jen slibují. Nikdy se nemluvilo o laciných výdělkách – nevšimla jsem se, že by někde byly výdělky snadné. Každý výdělek znamená úsilí.
  Vy znáte nějaký systém, hlavně na začátku, kde se již nikdy nic nemění? Já ne. I u zaměstnavatele průběžně dochází k úpravám. A všimla jste si, že v Astraie se sice podmínky mění, ale k lepšímu? Že pasivní příjem je navýšen? A právě pro ty, kteří systém nemohou pochopit, budou podmínky podrobnější, aby se nedaly vysvětlovat různě.
  Docela by mne zajímala Vaše původní profese, co jste v životě dokázala Vy, A na základě Vašeho sdělení jsem přesvědčena, že další informace pro Vás smysl nemají, není vše pro každého, každý si vybere jen to, co se mu hodí.

 31. Paní Slávko, již jsem zde žádné příspěvky psát nechtěla, protože vidím, že p.Zámečník je se svými odbornými názory a finančním přehledem, trnem v oku vám (zatím) zaslepeným. Nechápu ale proč jeho názory napadáte? On zde jen hodnotí – tedy nemusí nikomu nic nabízet. Od kritika neočekávám, aby mi nabízel něco výhodnějšího pokud o to sama nepožádám. Za další – nemáte pravdu s vracením provizí.V první řadě nic takového o vracení provizí není napsáno ve VOP. Ty se jeví jako naprosto bez sankcí. (ouha!) Na provizi si 30% strháváním šetříte dost pomalu a pouze za předpokladu, že vše jde dobře, což z praxe vím, že lidé z většinou z propagace firmy nadšením neoplývají. Tedy než si na storně vytvoříte rezervu a současně mezitím vypoví smlouvu např. 3 klienti tak se zadlužíte ani nevíte jak rychle. To je pomoc lidem? Za další stornorezervy, vracení provizí, pasivní příjem – to vše je stále v řešení a myslím, že hlavně to nedělá dobré jméno společnosti. Nedá se říci, že je na začátku a nedá se říci, že ji vede někdo nezkušený. Za další – jak často člověk potřebuje v životě právní služby? Zvýhodněné volání? Ano – ale pouze mezi klienty Astraie. Když už se za společnost a její charismatické manipulátory tak bijete, musíte psát všechno a nejlépe po pravdě. Když je někdo ve vašich očích dokonalý neznamená to, že ten druhý je automaticky špatný. Tento názor svědčí o tom, jak se daří manipulovat s lidmi.
  Těším se za rok na váš příspěvek…

 32. Pane Zámečníku,
  Váš příspěvek ze dne 13.3 jsem samozřejmě četla, ale jak píšete, nepochopila, protože je zcela zavádějící. Co Vy lidem nabízíte? Zatím jsem neviděla nic konkrétního, čím by si lidé mohli finančně pomoci, akorát se snižujete k napadání dobré myšlenky, nic víc. Co jim nabízíte Vy? Fondy? Nákup akcií, dluhopisů? Oháníte se zisky z fondů – ale kde má člověk neznalý takovýchto praktik získat nějaké informace, ze kterých bude moudrý? Navíc, kde tento zadlužený člověk má získat finance, za které by i ty Vaše fondy a nákupy platil? Navíc, musí trh s akciemi sledovat, aby neprodělal. A pády tady bývají hodně nepříjemné. O tom se nezmiňujete. Připadá mi, že máte klapky na očích a nic jiného vidět nepotřebujete, Vaším přístupem se ani nejedná o pomoc lidem. Nebo se Vám pomoc lidem silně nehodí. Já Astraie fandím a pevně věřím, že toto období překoná a doufám, že se nestane, že Vy byste se někdy snížil k tomu, aby Vám tato společnost pomohla.
  A vrátím-li se k pojistkám vůbec: samozřejmě se provize v případě zrušení pojistného programu do dvou let vrací, to je u všech pojišťoven i makléřských společností i u pojišťovacích agentů stejné, jen na rozdíl od nich je vytvářena ona stornorezerva, ze které máte možnost vypovězený program zaplatit, tj. provizi ve vyčíslené hodnotě vrátit. V Astraie jako aktivní máte na to celý rok, aby se stornorezerva naplnila v patřičné výši. Jak se chovají pojišťovny, když jste u nich napřímo? Žádná roční lhůta tam není, tam je okamžitá vratka, u ostatních rovněž. Navíc, když pomůžu těm svým třem známým a oni udělají to samé, je zde možnost přivýdělků, které nemusejí být nezajímavé. A za programy dalších jimi oslovených lidí já žádné storno nevracím. To je pro mne dobrý přínos, protože v jiných MLL vracím i ony meziprovize, jak se takovéto příjmy nazývají. V Astraie ne.
  Domnívala jsem se, že jste člověk znalý problematiky, ale vidím, že silně ne. Nebo nemáte nebo nemůžete zaujímat jiný postoj. Nebo je tu ještě ješitnost, že si nepřiznáte, že může existovat někdo, kdo je schopen a ochoten lidem pomoci,

 33. Podmínky poskytnutí právníka jsem blíže nezkoumal (p. Vavřík sdělil, že je k dispozici za paušál 150 Kč a že ho klient může využívat i bez uzavření IŽP – o dalších podmínkách se nezmínil).

  Nicméně nevím, proč si myslíte, že jsem se nechal opít rohlíkem :-). Hodnotíte na základě mého tvrzení „V nabídce kromě některých benefitů (např. právník za paušál 150 Kč/měsíc nebo nějaké zvýhodněné telefonní tarify, jejichž výhodnost jsem neměl možnost posoudit)…“? O právníkovi a jiných benefitech jsem jinde nepsal (možná jsem je zmínil v podobném smyslu jako v citaci), ale nikde jsem je nehodnotil. Těžko mohu posoudit výhodnost takové nabídky – v prvé řadě nejsem právník a nemám právní vzdělání (jen jakési nejisté právní povědomí), a tak si netroufám hodnotit kvalitu poskytovaných právních služeb, od níž se výhodnost nabídky odvíjí především.

 34. Pane Zámečník, zeptal jste se, za jakých podmínek lze využít jejich službu právníka?? Víte, že jim nejdřív musíte nahrnout asi 20 lidí bez nároku na odměnu (pokud se nezavážete ke slácení dalších peněz do pojistky, kterou většinou ani nepotřebujete) a pak Vám teprve tuto „výhodu“poskytnou?? Pochlubil se Vám s tím pan Vavřík?? To je ta pomoc chudým lidem?? Zase Vás opili rohlíkem??

 35. Zkuste si porovnat výnosy a náklady IŽP a alespoň třeba fondů životního cyklu, jak jsem psal v příspěvku z 13. 3. 2010 v 23:36, který jste buď nepochopila, nebo nečetla. Shrnu jeho poselství v několika slovech: Jsou výhodnější způsoby spoření na stáří než IŽP.

  To, že vám nějaká společnost umožní si na platbu IŽP vydělat (nic jiného systém Astraia CZ není), je jiná věc. Pokud se chcete živit prodejem (jedno čeho), multilevel marketing nabízí celou řadu možností – od prodeje kosmetiky po prodej finančních produktů. Pokud se ale chcete živit finančním poradenstvím, pak doporučuji zvolit takovou společnost (klidně MLM), která vám předá i nějaké znalosti o finančních produktech, nejen o IŽP. Navíc s menším rizikem – vysvětlím.

  Pokud v klasické finančně poradenské společnosti prodáte finanční produkt (třeba IŽP) a klient ho do dvou let zruší, zaplatíte stornoprovize – jinými slovy, vrátíte provize, které jste obdržela (podle toho, kdy klient produkt zrušil, vracíte buď celé, nebo část). Společnosti, pro kterou pracujete, ale partnerská finanční instituce naúčtuje stornoprovize vyšší (takové, jaké odpovídají provizi, která se následně rozdělila mezi centrálu a zprostředkovatelskou síť). A teď se podívejte do vašich smluvních podmínek, jaké storno vám bude naúčtováno v Astraia CZ.

 36. Pane Zámečníku,
  je mi dost smutno z Vašich reakcí.
  Vzpomenu-li důchodovou reformu, nezbývá než souhlasit s Vaším názorem – pokud bude, bude-li vůbec, bude-li dobrá. To je ohromná jistota a „výhra“.
  Vzpomenu-li penzijní systém, mám pocit, že nic horšího snad v minulosti nikdy nebylo. Pravda pominu-li robotu, sedláky a to, že se vlastně o své starší generace doma starali ti mladí – také hezká vyhlídka, ale myslím, že se k ní zase vracíme.
  Být závislý na důchodu nebo zvyšovat věk pro odchod do penze, rovněž dobrá myšlenka. Jak tedy se připravit, aby nám příjmy zůstaly alespoň na hranici únosnosti, když náklady nám nikdo nesníží, naopak stále navyšování je hitem doby ….
  Penzijní připojištění – opravdu opět „výhra“, když si lidé jsou schopni ukládat jen 500,-, vyjímkou jsou 1 500,- Kč měsíční vklady. Správně píšete, že z těchto úložek si lidé moc vyskakovat nebudou. Navíc, jestlipak víte, že když se klient nedožije, že mu stát veškeré příspěvky odebere a rodina dostane jen své peníze, možná trochu navýšené, ale spíše ponížené o inflaci, o které se rovněž správně zmiňujete?
  Ostatní možné Vaše nabídky – bohužel, nejsou pro každého. Kde má „normální“ zaměstnanec nebo podnikatel vzít peníze, za které by si mohl nakoupit různé komodiny, dluhopisy, akcie, apod? Kde mají tito lidé získat kvalitní informace, za co mají co kupovat? Kdo z nás má tyto potřebné zkušenosti, bez kterých to stejně lidem nedoporučujete? Připadá mi, že jste silně vedle. Ano, jestliže už dnes mají lidé velké rezervy, pak se možná vyplatí se takto pojistit a tyto aktivity provést, ale „normální“ lidé na toto nemají a hnedtak mít nebudou. Jistě znáte, jak se dnešní realita chová, kolik lidí je zadluženo, vždyť se podívejme, jak se náš stát pyšní s dluhy už i na mimina. To je síla!!!
  Vím, že je potřeba začít šetřit, to nám ukazují i naši politici, ale jinak. Jak si mají lidé šetřit, když splácejí dluhy, které jim náš stát vesele nabízí? Vždyť i úroky u bankovních půjček jsou nestydaté. Vždyť náš stát naučil naše lidi žít na dluh. A teď se divíme? Mnoho našich sousedů si bralo půjčky s vidinou jistot splácení – měli dobré bydlení, měli dobré zaměstnání, dá se říci docela jisté. Co mají dneska? Vždyť jistota není nikde prakticky žádná. Nebo se mýlím?
  Proto u mne převládá pocit, že nejjistější zhodnocování i malých částek je přes pojišťovny. Tvrdím, že to jsou nejbezpečnější finanční domy. A IŽP? Také tvrdím, že je vhodné pro nějakou rezervu, protože čím déle tyto programy tvrají, tím je vyšší výnos. V tom mi jistě dáte za pravdu. Pomíjím odečet od daň.základu – přesto jej nedoporučuji už jen z toho důvodu, že toto pojištění mohu vypovědět dříve a pak by se muselo toto zvýhodnění státu vracet. Kvalitní IŽP? I takové jsou, samozřejmě je potřebné koukat se pravdivě na klienta, co vlastně od tohoto pojištění očekává, za jakým účelem je zřizuje, je i v něm možnost být kvalitně připojištěn na různé, ale to si řídí klient sám, co chce/nechce využít. A jestliže už nějaké pojištění má, v žádném případě je nebudu rušit a program IŽP postavím skutečně jako spořící program. Proč se Vám to zdá nereálné?
  A rozdíl mezi zřízením pojištění na pojišťovnách a přes různé společnosti, i Astraiu? Když si program udělám u pojišťovny, pak opravdu musím každý měsíc (mám-li takto dohotnuto) platit program ze svého, přes ostatní makléře i poj.agenty je to de facto stejné, ale Astraia nabízí jednak své služby – právní apod., ale hlavně pomáhá lidem se z fin.problémů dostat. Byl předpoklad, že si toto s vedením společnosti ujasníte, ale připadá mi, že buď jste se na toto téma nedostali nebo jste jej nepochopil, což by byla ohromná škoda.
  Snad nic z Vaší odpovědi z 13.3. nezůstalo opomenuto. Očekávám Vaši reakci a přeji hezký den.

 37. Vážený pane mates, stavíte IŽP do pozice: To musí mít každý. Jenže v tom je právě ten háček – nemusí. To, že tvrdíte opak, jen dokládá, že financím příliš nerozumíte (neberte si to osobně, bohužel je to skutečnost u naprosté většiny lidí nejen v ČR).

  Vaše tvrzení (uzavřít přes Astraia CZ nebo přes Allianz) by bylo pravdivé, pokud by bylo splněno několik základních podmínek:
  1/ potřebujete IŽP
  2/ je pro vás vhodné IŽP distribuované společností Astraia CZ (i Allianz nabízí víc možností pojištění)
  3/ člověk v Astraia je schopen (nebo vy jste schopen) IŽP správně nastavit

  Uzavírat IŽP jenom proto, že to přeci musí mít každý, je naprostý nesmysl. A uzavírat IŽP jako „spoření na důchod“ je dle mého názoru přinejmenším nerozumné.

 38. Váýení
  predem se omlouvam za diakritiku a za urcite vyrazy ktere pouziji. Nebot je mi z toho tak trochu na zvraceni. O co vam jde. To mam jit na prepazku treba u Generali a uzavrit tu a samou IZP kterou se mnou uzavrou zastupci Astraia CZ. Proc bych mel do dalsiho meho IZP davat pojistne kdyz uz jej mam. Proc cpat nekomu neco, co ale ja nepotrebuji. Co mi da Generali za tricet let vic ci min nez kdyz to uzavru s Astraia CZ.? Kulo hulo a mona i min.U astraia CZ maji lide moznost se zapojit do systemu a pouzit vlastni pusu k tomu aby meli aspon nejakou tu korunu navic jiz TED. To jestli je to tvrdy MLM ci nikoliv – kdo ho nedelal nevi o cem mluvi. Stejne mam platit tisicovku za sve IZP a tak proc to nezkusit s Astraia CZ. V cem je problem – ze pomahaji lidem? V cem jim pomuze stat pokud nejsou Romove – v nicem. Seberou vsechny davky a jeste vam socialni pracovnice doporuci aby jste sli prodat to ci ono. V zaveru to shrnu – IZP si at tak ci onak platime. A neni jedno jestli budu tricet let tu tisicovku davat a dostanu nekdy neco Anebo tisicovku budu davat, ale dostanu uz daleko drive finance o ktere by jste lidi pripravil. Co vy na to p. Zamecniku a p. Maki

 39. Pro ZMS-vlajkonoši Astraie!
  Opravdu jste myšlenku společnosti pochopila dobře! Je tu hlavně pro lidi, kteří ve finančnictví neumí chodit a věří lákavým (laciným) výdělkům a sugestivním sloganům.
  Proč tedy s tak dokonalou myšlenkou po 8 měsících fungování předělávají VOP a jiné původní sliby? „Rukama“ Astraie prošlo za tuto dobu pět pojišťoven!

 40. Nemohu si pomoci, ale mám pocit, že vy se pohybujete pouze v „pojišťovnictví“ – tedy máte k dispozici pouze kalkulačky IŽP a jiné produkty a možnosti investic jsou vám cizí. Říká vám něco např. TANK?

 41. PS: Astraia cz je tu pro každého, tedy i člověka, jenž ve finančnictví neumí lidově řečeno chodit.

 42. Pane Zámečník, zmiňujete se zde o výnosech s úroky. Chtěla jsem se optat, vy sám se pohybujete v pojišťovnictví a máte k dispozici kalkulačky různých pojišťoven, že toto tvrdíte? Mám za to, že toto jsou jen vaše názory a doměnky, opravdu nevím od čeho se odrážíte. Měla jsem za to, že jste již myšlenku společnosti Astraia cz pochpil. S polivotáním zjišťuji, že tomu až tak není.

 43. V prvé řadě je třeba rozlišit „připravit se na důchodovou reformu“ a „připravit se na stáří“. Na důchodovou reformu nemá podle mého názoru smysl se připravovat – naopak, pokud bude, pokud bude dobrá a pokud bude brzy, zabezpečení na stáří jen pomůže.

  (Mimochodem, PES – Poradní expertní sbor (nebo jak se to nyní přesně jmenuje) pro důchodovou reformu vedený p. Bezděkem (který již vedl předchozí tzv. Bezděkovu komisi) má již první výsledek: Průběžný penzijní systém, který dnes máme, již nikdy nebude přebytkový, pokud nedojde k jeho úpravě – tj. z důchodového pojištění (součást sociálního pojištění) nebude dostatek peněz na výplatu důchodů.)

  Naopak každý, pokud nechce být závislý na státním důchodu (který bude nutně klesat nebo se bude zvyšovat věk odchodu na penzi – zvyšování důchodového pojištění není příliš reálné, protože již dnes je v ČR jedno z nejvyšších), si bude muset naspořit. A jak?

  Investiční (natož kapitálové) životní pojištění podle mého názoru není vhodné (maximálně pro několik specifických typů lidí). Je drahé a nepružné. Penzijní připojištění je vhodné pro starší lidi, optimálně od 55 let (nabízí tak vyšší zhodnocení díky státnímu příspěvku než stavební spoření). Pro mladší je příliš konzervativní (tj. sice bezpečně, tedy jeho hodnota nekolísá, ale sotva pokryje inflaci – a mnohdy ani to ne). Pro lidi, kteří se ve financích příliš nevyznají a nechtějí si sami sestavovat portfolio např. z různých podílových fondů nebo přímo akcií, se nabízejí fondy životního cyklu. U nich je ale potřeba hlídat nákladovost. Levnější, ale náročnější možností je výběr více podílových fondů různých typů (akciové, dluhopisové, smíšené…) – jejich nastavení tak, aby přinášely dostatečné zhodnocení a včas se převáděly na bezpečné investice, již vyžaduje více zkušeností. Podle mého názoru jednou z nejlepších možností, kterou bych ale nedoporučil nikomu bez zkušeností s investováním, je přímý nákup akcií a dluhopisů.

  Pozor, penzijní připojištění je ve směru zajištění na stáří zrádné. Spousta lidí si myslí, že když zasílá pětistovku do penzijního fondu, že bude dostatečně zajištěna. Nebude. I když si budete každý měsíc po třicet let zasílat do penzijního fondu 1000 Kč, bude se doživotní penze pohybovat kolem 3000 Kč (za třicet let si naspoříte řádově 550 až 780 tis. Kč vč. státního příspěvku; při uložení do investičního nástroje s průměrným výnosem 6 % ročně bez jakékoli podpory byste přitom naspořili cca 980 tis. Kč).

 44. Dobrý den, mám dotaz na pana Zámečníka. Píšete mimo jiné, že co se týče připravování na důchodovou reformu a výběru produktu spoření na stáří, tak že „spoření s IŽP je problematické… , jako kterékoli jiné pojištění má krýt především rizika, ano, i riziko dožití lze nazvat rizikem, proti kterému se lze „pojistit“, ale pro toto jsou vhodnější/efektivnější způsoby než IŽP“ – Také jsem registrovaný v Astraie… a pozoruji vše, co se v ní a kolem ní děje… a mám ze všeho občas těžkou hlavu… Nikdy předtím jsem se moc o finančnictví a finanční produkty nezajímal a do této oblasti jsem vstoupil jako velmi nezkušený. I mně byla celá věc prezentována na Chodově (není mi doteď jasné, jestli tou samou osobou jako vám), s tím, že něco pak bylo jinak, než jak mi bylo vysvětleno, a některé pro mě důležité informace v prvotním výkladu scházely. Později jsem začal shánět informace kde se dalo a pronikat do celé věci více, abych zjistil, „do čeho jsem to vlastně vlezl“. Od začátku jsem se např. ptal proč si spoříme skrze pojištění – teprve vy ve vašem textu pro mě logicky poukazujete na to, že „pojištění, které vlastně nic nepojišťuje“, pozbývá svých původních významů. (A přijde mi, že v Astraie si zas tak moc lidí nepřiplatí, aby IŽP mělo pro ně i nějakou pojistnou a né jen spořící funkci.) * Na co se chci ale zeptat – napsal jste : „pro toto jsou vhodnější/efektivnější způsoby než IŽP“ Máte tedy na mysli jiné cesty jak se připravit na důchodovou reformu? Krom zkušenosti s Astraiou mám ještě zkušenost s Penzijním připojištěním u KB. Např. takovýto produkt KB byste pro přípravu na důchod vnímal jako vhodný? A JAKÉ DALŠÍ VHODNÉ MOŽNOSTI KROM TĚCH IŽP MÁTE NA MYSLI ? Až bude příprava na důchod „z vlastních kapes“ povinná, chcete říci, že nějaká IŽP nebudou způsobem, jak to bude „masově“ řešeno, doporučováno? Kdo tedy – a na prodeji jakých produktů – na důchodové reformě – až bude povinná – asi vydělá? Zatím mi přijde, že vize Astraiy a dalších podobných MLM společností orientovaných na „přípravu důchodové reformy“ je taková, že právě tyto mlm společnosti zajistí celou důchodovou reformu v ČR… Za vysvětlení, třeba i podrobnější, děkuje Štěpán

 45. Dobrý den,
  čtu co čtu, pane Zámečníku, musím podotknout, že netvoříme pojistné smlouvy jen na spoření, ale dle přání klienta do IŽP zahrnujeme i rizika která zde zmiňujete. Ale pokud je již klient zajištěn jinou pojistnou smlouvou na život, úraz … , pak tedy proč mu neudělat další službu právě na základě spoření si na důchod? Klient se sám rozhodne, nikoho do ničeho nenutíme a nikoho nepřesvěčujeme. Jsou lidé, co chápou MLM a ti v systému zůstávají, ale jsou tady i tací, kteří žel bohu nepochopili a pak odcházení. Jenže pak nerozumím tomu, proč vůbec do společnosti vstupovali?

 46. Paní Pájo, je mi líto, že ač mně neznáte, troufáte si mně soudit proč jsem do systému vstoupila. Tedy upřímně.Chtěla jsem vyzkoušet něco pro mně zcela nového a neznámého, protože jsem se dosud každému tomuto „podnikání“ bránila.Jsem ze staré školy a co jsem si sama nevydělala,to jsem neměla.Tedy žít z někoho, nebyl nikdy můj styl.A vidina velkých zisků??Jsem z vrstvy, která svoje štěstí vidí opravu jinde než v ziscích, které se jen slibují,. i když nepopírám, že peníze nejsou potřeba. V Systému jsem byla od samého začátku a tedy opravdu mohu posoudit co mi bylo prezentováno a jaká je skutečnost nejen ve vztazích mezi lidmi, ale v samotném fungování. Neodešla jsem po měsíci, ale po důkladném promyšlení.Věřte a dýchejte za Astraiu a za dva roky mi napište o vašem nadšení. Držím vám palce při zachování vlastních myšlenek a názorů, nejen v opakování sloganů.

 47. Problém číslo jedna není spoření s AstraiaCZ nebo s jinou společností. Podle mého názoru je problematické spoření s IŽP, které jako kterékoli jiné pojištění má krýt především rizika. (Ano, i riziko dožití lze nazvat rizikem, proti kterému se lze „pojistit“, ale pro toto jsou vhodnější/efektivnější způsoby než IŽP.)

  Většina MLM finančně zprostředkovatelských společností prodává IŽP. Ovšem jejich systém nestojí jen na tom a jsou poradci, kteří dokáží i IŽP nastavit tak, že je pro klienta přínosné – a není to nastavení „jen na spoření“.

 48. Dobrý den pane Zámečníku a paní Maki. Nerozumím, proč říkáte takové věci. Já jsem ve společnosti a odchází jen vystrašení lidé, kteří za první měsíc nic nevydělali a už už utíkají, protože jste paní Maki vstoupila do systému jen s vidinou velkých zisků, že ano.Já když ke mě přijde jaký koliv pojišťovací poradce jen aby mi prodal jeho produkt a nutí mi abych si zrušila své dosavadní spoření a udělala si další, tak to je nefer a ne to že tady se každý může rozhodnout sám a když nechce spořit s astraiou tak ať nespoří, nikdo ho do toho nenutí!!!

 49. Dobrý den, Maki, to, že jsem na základě informací od p. Vavříka přehodnotil názor na to, že se nejedná o letadlo, neznamená, že se systémem souhlasím a že je „neškodný“. Jak jsem psal ve svém posledním komentáři: „Systém bych v po rozhovoru s panem Vavříkem necharakterizoval jako letadlo, ale jako prodejní multilevel marketing velmi tvrdého charakteru.“

  Podle mého názoru, jakmile jde v jakémkoli systému o prodej investičního životního pojištění víc než o poradenství (ve smyslu zajištění rizik, třeba i přes IŽP, ale na základě analýzy potřeb člověka či domácnosti), tak je to systém, do kterého bych se nikdy nezapojil a nedoporučil bych to ani nikomu jinému.

  V každém případě budu rád i za Vaši zkušenost a budu rád, pokud mi ji sdělíte (ať již osobně na schůzce, nebo písemně e-mailem).

 50. Vážený pane Zámečníku,Váš první článek byl opravdu ze „života“! Setkal jste se s paní,která společnost prezentovala dle svojí tzv.lidové tvořivosti, z toho jste získal úsudek a poté jste mluvil s charismatickým gen.ředitelem. A ouha, opravdu jste změnil názor? Docela jsem překvapená, protože jsem ze systému po delší době a úvaze vystoupila a váš prvotní rozbor mně pomohl k čistému svědomí. Nyní jsem z toho v rozpacích. Napadá mně tedy myšlenka a možná i návrh. S kolika lidmi, kteří jsou ve společnosti různou dobu jste mluvil? Nechcete si fungování ověřit i mezi lidem „prostým“? Je již mnoho klientů,kteří vystoupili. Proč je na ně pohlíženo jako na něco podřadného, kteří nebyli schopni pochopit úžasnost systému a tím pádem nejsou ochotni pomáhat chudým? Kdopak Vám poví jak to opravu uvnitř funguje? Ráda bych Vám svoje zkušenosti předala, než bude ještě víc nešťastných lidí.

 51. Jsem ráda, že je zde další človíček, který pochopil celý systém, smysl a cíle společnosti Astraiacz. Hezký den.

 52. Máte pravdu, pane Kounický, zaujatá osoba, která je v nějakém systému zapojená, těžko může být nestranná. Naštěstí obdobné systémy pozoruji pouze zvenku.

  Po rozhovoru s panem Vavříkem mohu říci, že o letadlo se nejedná. Obchodní zástupkyně společnosti, která podala informace směřující jednoznačně k takovémuto závěru, podala zkreslené informace.

  V žádném případě se ale nejedná o poradenství. V nabídce kromě některých benefitů (např. právník za paušál 150 Kč/měsíc nebo nějaké zvýhodněné telefonní tarify, jejichž výhodnost jsem neměl možnost posoudit) je jen IŽP od jedné pojišťovny (v jednání jsou další dvě; jiné dvě pojišťovny vypověděli smlouvu nebo nepřijímají uzavřené pojistné smlouvy) prodávané jako produkt spoření na stáří – což osobně nepovažuji za vhodné řešení (investiční životní pojištění, byť má v názvu „investiční“, je především pojištění a jako takové má zejména krýt rizika – smrti, invalidity, příp. další, jejichž realizace může ohrozit finanční stabilitu domácnosti).

  Systém bych v po rozhovoru s panem Vavříkem necharakterizoval jako letadlo, ale jako prodejní multilevel marketing velmi tvrdého charakteru.

 53. Dobrý den pane Kučera,

  nic mi do toho není, ale nejsem si jistý, jestli Vám může něco vysvětlit zaujatá osoba. Osobně a s přáteli jsme celý systém prostudovali s pomocí právníků. Na základě informací jsem se dokonce stal i členem. Mimochodem i plno kamarádů a přátel. A dokonce i ti, kteří měli možnost vstoupit do opravdového letadla.
  Jestli chcete, mohu Vám celý systém vysvětlit, aniž bych Vás chtěl do této společnosti jakkoliv lákat. Byl bych totiž velice nerad, aby se informace překrucovali, podávali nepřesně a nebo dokonce neúplně.
  Sám dělám už několik let filmového produkčního na zahraničních zakázkách a nesnáším faležnost, neúpřimnost a lež.

 54. Dobrý den, můžete mi říci, objasnit čím se tedy zabývá společnost Astraia? Mám schůzku s paní Kolárovou a nevím jestli do toho vůbec mám jít…. Děkuji za včasné info…

 55. Dobrý den, na základě zkušenosti s obchodní zástupkyní společnosti jsem skutečně nekontaktoval vedení společnosti Astraia. Nicméně s panem Vavříkem (předsedou představenstva, generálním ředitelem a ombudsmanem – ochráncem klientských práv společnosti Astraiacz) mám schůzku v pondělí.

 56. Pane Zámečníku, jestlipak jste měl snahu nebo možnost oslovit i druhou stranu, tj. společnost Astraiu? Dělat účet bez vrchního mi připadá docela nefér. Ale možná Vy nebo i společnost nestála o vysvětlení. Můžete se k tomuto vyjádřit? Existuje zájem jedné nebo druhé strany, případně obou? Děkuji za odezvu, možná pak budeme moudřejší.

 57. Špatné informace zde dáváte.Matete lidem akorát hlavy.Žádné poplatky se za školení ani za vstup nedávájí.Nemám chut to tu rozebírat.Vše je vysvětleno na prezentaci. Já spokojený jsem a to dělám jen pasivně.

 58. Většina letadel je sestavena tak, že jakmile přestane příliv lidí do spodních pater, ti, kteří ještě nebyli vyplaceni, peníze nedostanou. Opuštění letadla jako takového nebývá jinak větší problém – jen ztratí vložené prostředky (nebo jejich část). Rozhodně bych nedoporučoval „nastupovat“ jenom ze soucitu s těmi, kteří do pyramidového systému vstoupili dříve :-).

 59. Dobrý den, právě jsem začala být „lovena“ k tomuto úžasnému letu a přesto, že se považuji za velmi naivní, zdála se mi celá věc až příliš krásná, tak jsem začala pátrat a vida, co se zde dočítám. Nemám s letadlem žádné zkušenosti, řekněte mi, co se stane s těmi ve spodních patrech až se trh nasytí a nebudou nově příchozí. A ještě, tušíte jak se dá let opustit, resp. za jakých podmínek? Já sice ještě neletím, ale toho potencinálního nademnou je mi líto pokud to pro něj bude mít nějaké fatální následky, nebo to vidím příliš černě. Jak už jsem uvedla jsem v této oblasti naprostou naivkou a vůbec tomu nerozumím. Děkuji za odpověď Markéta

 60. Dobrý den,
  bohužel mi není vůbec jasné, co jste svým příspěvkem chtěl říci. Jestliže se jedná o srovnání letecké dopravy s ponziho schématem (též „letadlo“ či „pyramidová hra“), tak vězte, že kapitánovi letadla (dopravního prostředku) jde jen velmi malá část vaší platby za letenku. U letadla (pyramidové hry) naopak větší část připadne lidem v horních patrech struktury (zakladatelé, „kapitáni“).
  S pozdravem, Petr Z.

 61. Dobrý den. Jen tak si brouzdám a nestačím se divit. S letadlem zkušenosti mám a protože jsem si také „okusil“ turbulence této fajnovost, tak musím konstatovat, že to je něco jiného než popisujete.
  V klasickém letadle si musíte koupit „letenku“. Až potud je vše OK, ale problém je v tom komu za tu letenku zaplatíte. Všichni kteří chtějí nastoupit MUSÍ ZAPLATIT POUZE A JENOM JEDNOMU JEDINÉMU ČLOVĚKU A TÍM JE „KAPITÁN“ letadla.
  Takže to co popisujete je od klasického letadla VELMI ODLIŠNÉ.
  S pozdravem Mirek

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..