AXA kupuje EF: Co s ní udělá?

Propojení finančních institucí s distribučními finančně poradenskými společnostmi není nic neobvyklého. Posledním spojením je koupě 51% podílu na společnosti EF CZ skupinou AXA. Co od akvizice očekává?

Koupě EF CZ

V úterý tohoto týdne oznámily AXA a EF CZ, že koncem loňského roku došlo k uzavření smluv o převodu 51% podílu ve společnosti EF CZ na společnost AXA. „Partnerství EF CZ a AXA je dlouholeté. Podnět vznikl v důsledku diskusí při vzájemné spolupráci,“ sdělil k prodeji David Vlk, tiskový mluvčí EF CZ. „Tento krok je součástí celosvětové strategie, kdy AXA posiluje obchodní distribuční sítě,“ komentoval akvizici Tomáš Knebl, ředitel externího prodeje finanční skupiny AXA pro ČR .

Kupní cenu dle očekávání společnosti nesdělily.

Proč si AXA vybrala k akvizici právě společnost EF CZ? Odpověď poskytl Marek Zeman, ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA: „Vzájemná ochota spolupracovat.“ V této souvislosti se nelze nezeptat, zda AXA neuvažovala o koupi podílu ve společnosti Partners, jejíž vznik pomohla financovat úvěrem. Bohužel jediné odpovědi se dostalo: „Se společností Partners máme velmi dobrou vzájemnou spolupráci na profesionální úrovni.“

Čtěte na Investujeme.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..