Banka v telefonu nebo s telefonem do banky?

GSM banking slouží k ovládání a sledování běžného účtu. Chcete-li jej využívat a nenabízí-li jej banka, u níž máte běžný účet vedený, zbývají vám v zásadě tři možnosti – změnit banku, počkat, až i vaše banka zavede tuto službu, případně se vzdát GSM bankovnictví. Které banky GSM banking nabízejí a za jakých podmínek?

GSM banking v České republice dnes nabízí řada bankovních domů. Ne všechny nabízejí stejnou kvalitu služeb a jejich nabídky se liší i cenou, kterou za GSM bankovnictví zaplatíte. Některé banky nabízejí GSM banking prostřednictvím SMS zpráv, jiné pomocí Paegas SIM Toolkit, většinou však máte možnost výběru mezi oběmi variantami.

Než se rozhodnete pro (zpravidla) levnější SMS banking, vězte, že rozdíl v ovládání oproti SIM Toolkit je značný. Neobjeví se žádné menu, v němž můžete listovat a hledat požadované volby, ale veškeré příkazy zadáváte předem určeným kódem. Při sebemenší chybě vám banka „nebude rozumnět“ a bude chtít opakovat příkaz. Využíváte-li SMS bankingu, jste zpravidla omezeni ve výběru operací, které prostřednictvím mobilního telefonu můžete zadávat.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..